Як збірна ссср завоювала олімпійське золото з футболу

Вперше збірна СРСР стала олімпійським чемпіоном з футболу

в 1956 році в Мельбурні.

У складі нашої збірної грали такі прославлені гравці, як Лев Яшин, Микита Симонян, Едуард Стрельцов, Ігор Нетто, Валентин Іванов.

У фінальну частину турніру вийшли 16 команд. 5 команд не вийшли на поле в знак протесту з політичних мотивів. в 1/8-й фіналу наша команда перемогла Об'єднану німецьку команду (молодь з ФРН + ГДР) 2: 1. В 1/4-й фіналу нам дісталася команда Індонезії. яка при вельми середній клас гри відрізнялася надзвичайною наполегливістю. Вона грала за схемою 1-9-1. Тобто, практично всі гравці перебували в своєму штрафному майданчику. Жартували, що Лев Яшин замерз під час цього матчу. Індонезійці буквально стояли на смерть у своєму штрафному майданчику. Минуло 90 хвилин - 0: 0. У два додаткові тайми по 15 хвилин наші нападники так і не знайшли шляхів до воріт індонезійців.

У матчі був один епізод, який змусив всіх похвилюватися. В кінці основного часу при черговій нашій атаці м'яч невдало відскочив і попав до індонезійського нападнику, який кинувся один на один з Яшиним, який мав звичку далеко виходити з воріт. Яшину залишалося або бігти до воріт, або вступати в єдиноборство з нападаючим практично в центрі поля при порожніх воротах. Яшин вибрав друге. Йому вдалося відняти м'яч у нападника. А далі замість того, щоб вибити м'яч куди подалі, він став його обводити. Загалом, це була ганьба збірної СРСР! Гра збірної СРСР вийшла за сценарієм казочки про курочку рябу: "били, били, не забили" - 68 ударів по коміром відбили індонезійці. Гравці отримали доброго прочухана від тренерів і в переграванні перемогли 4: 0.

У півфіналі СРСР грав з Болгарією. Основний час завершився 0: 0. На 95 хвилині болгари вийшли вперед. На 112-й хвилині Едуард Стрельцов зрівнює рахунок, а на 116-й хвилині Борис Татушкін забиває переможний гол (2: 1). Це була сама драматична гра на всьому чемпіонаті. Лев Яшин витягнув кілька "мертвих" м'ячів. Додатковий час захисник Микола Тищенко грав зі зламаною ключицею (заміни тоді не проводилися). Серйозно був травмований і Валентин Іванов. Героєм матчу став молодий (19 років) Едуард Стрельцов, який пройшов з м'ячем від центру поля до воріт болгар і забив гол. А переможну передачу зробив Микола Тищенко, який грав з міцно прибинтувати до тулуба рукою.

У фіналі СРСР переміг молоду команду Югославії 1: 0. Це була яскрава, швидка гра. Перемогу приніс гол, забитий на 48-й хвилині стараннями Татушин, Ісаєва, Ільїна.

Це була велика перемога футбольної команди СРСР, сформованої заново після смерті І. В. Сталіна Гавриїлом Качакліним на нових принципах гри і підготовки.