Як трапився скандал у відбірковому матчі Чорногорія - росія

Вчора збірна Росії проводила один з ключових матчів у відборі на Євро. Хоча матч цей повинен був закінчитися, ледь розпочавшись. Вже на першій хвилині з трибуни, де перебували фанати збірної Чорногорії у воротаря Ігоря Акінфєєва кинули палаючий фаєр. Але гра, незважаючи на гаряче в прямому сенсі слова, початок, чомусь була продовжена. Спецкор «Советского спорта» намагався розібратися на місці.

Все починалося дружелюбно. Прозвучали гімни, вболівальники та фанати на тісному стадіоні «Градські» аплодували один одному і гімнів. Та тільки-но гра почалася, з трибуни за воротами був кинутий палаючий фаєр. Точно в голову Акінфєєва. Так здалося з трибуни. Це потім з'ясується, що факел прилетів швидше в область шиї. Німецький рефері Деніз Айтекін тут же відвів команди в роздягальні. Ігоря забрали з поля на ношах. У таких випадках матч зазвичай скасовують, команді, чиї фанати кинули фаєр, потім зараховують технічну поразку. Ми це проходили, коли з сектора фанатів «Зеніта» в динамівця Антона Шунін кинули петарду. Тоді пітерцям зарахували технічну поразку.

- З Ігорем погано, - повідомляє вона і продовжує комусь телефонувати.

Біля поля (біля входу в російський відсік) тим часом радяться представники УЄФА. Головного арбітра в цей момент немає на полі, до нього, судячи з усього, періодично ходять радитися. Всі чекають, що матч буде припинено. Але чому з рішенням затягують? Ось делегат УЄФА (між іншим, англієць Баррі Брайт, це так інформація для роздумів) знову виходить з «подтрібункі» на поле, знову комусь дзвонить, знову йде.

Один з представників Німецького футбольного союзу Чорногорії тут же. З уривків його фраз розумію, що матч буде продовжений. Не може бути! У таких випадках адже треба зупиняти гру.

Але матч триває. Замість Акінфєєва виходить Лодигін. Один з колег-телевізійників розповідає, як ревно хреститься Юрій, перш ніж ступити на поле. Дійсно, після того що сталося з Ігорем, тільки на бога в такій ситуації і залишається сподіватися.

Але як грати в такій ситуації? Не тільки воротареві - всій команді ... Однак головне питання все одно - чому гра взагалі продовжена? Якби це була збірна Англії або Німеччині, все теж було так лояльно з боку представників УЄФА? Не впевнений.

- Зазвичай у таких ситуаціях людина, що представляє УЄФА на матчі, відразу оголошує: «Cancelled», - говорить один з представників збірної Росії, коли команди вдруге з'являються на полі.

Тобто матч повинен бути скасований. Але не цього разу.

Після того, що сталося якось складно спостерігати за тим, що відбувається. Чи можна назвати це грою взагалі? Хоча, за деякими даними, в збірної Росії не ставили ультиматум, мовляв, на поле не вийдемо. Раз суддя і делегат вирішили матч продовжувати, в такій ситуації вже Росії можуть зарахувати поразку.

- Суддя і делегат матчу надійшли по-футбольному, вирішивши продовжувати матч, - каже почесний президент РФС В'ячеслав Колосков, який присутній на матчі. - Хоча у них було право припинити гру. Але і наша збірна вчинила правильно, вийшовши на матч.

А ось директор РФПЛ з безпеки Олександр Мейтін, який також знаходиться на матчі, зізнається: «Вперше таке бачу, що в подібній ситуації було прийнято рішення продовжити гру. Але це прерогатива судді і делегата, які, судячи з усього, проконсультувалися з вищим керівництвом ».

Колега Толстих - президент Чорногірського футбольного союзу Деян Савічевіч в підтрибунному приміщенні розмовляє з головним тренером російської збірної. Фабіо Капелло напередодні сказав, що Савічевіч його великий друг.

Дружба дружбою, але чорногорці збірної Росії, звичайно, удружили. У Москві вже перша година ночі. Надходять відомості, що Ігоря Акінфєєва в госпіталі поставили крапельницю, у нього набрякла шия.

Все закінчується на 68-й хвилині. Спочатку арбітр призначає пенальті - в штрафний впав Кокорін. Але Широков його не реалізує - воротар взяв м'яч. А після цього почалася метушня. У Комбарова потрапили запальничкою з трибуни, почалися розборки між гравцями. І заворушення на трибунах. Арбітр знову вивів команди з поля - на цей раз остаточно. Матч дограли не буде, а ми чекаємо рішення УЄФА - зарахують господарям технічну поразку. Але головне - щоб з Ігорем все було добре. Здоров'я, воротар!

Футболістам Чорногорії можуть присудити технічну поразку

Чорногорський кошмар збірної Росії: кинутий фаєр і скасування матчу

Подгориці 28 мар - Р-Спорт, Тарас Барабаш. Матч відбіркового турніру чемпіонату Європи з футболу між збірними Чорногорії та Росії був скасований через заворушення, які влаштували фанати господарів в Подгориці. Воротар збірної Росії Ігор Акінфєєв отримав струс головного мозку та опік шиї після того, як на першій хвилині в нього було кинуто фаєр з фанатської трибуни, де розташовувалися чорногорці, голкіпер московського ЦСКА відразу ж був доставлений в лікарню.

«У неадекватному стані (перебував Акінфєєв), у нього була чорна шия, туманний погляд. Сподіваюся, з ним все буде добре », - сказав партнер Акінфєєва по ЦСКА Василь Березуцький після матчу в ефірі телеканалу« Росія 2 ». У підсумку зустріч була скасована через поведінку уболівальників. Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) почне дисциплінарне розслідування по матчу після отримання звіту делегата матчу і судді.

Це не футбол

Міністр спорту Росії Віталій Мутко відразу після скасування матчу заявив «Р-Спорт», що УЄФА має винести найважливіше рішення. «Це, звичайно, не футбол ... Суддя був послідовний, попередив, що якщо буде ще один фаєр на поле, він зупинить гру. Фаєр з'явився - він зупинив гру, зробив все правильно. Далі тепер справа за УЄФА - винести рішення. Сподіваюся, що воно буде правильним », - сказав Мутко.

Мутко: російські футболісти проявили характер в матчі з Чорногорією

Разом з тим Мутко відзначив, що не бачить сенсу подавати протест. «Все зафіксовано, протест подавати зараз немає ніякого сенсу. Я впевнений, що будуть вжиті певні заходи і до стадіону, і до всіх інших », - повідомив Мутко.

Позицію міністра не розділив президент РФС Микола Толстих. «Що стосується дій РФС, то ми подамо офіційний протест в УЄФА. Ми підкорилися рішенню делегата матчу про продовження матчу, після того, як він проконсультувався з УЄФА. Хоча позиція тренерського штабу збірної і наша позиція була, щоб матч був завершений після інциденту на початку зустрічі і травми Ігоря Акінфєєва. Ми підкорилися рішенню делегата, але відразу попередили, що РФС буде подавати протест, що ми і зробили відразу по завершенні гри », - сказав Толстих.

Вже на першій хвилині зустріч була зупинена після того, як кинутий з трибуни фаєр потрапив в Акінфєєва, Воротар змушений був покинути поле на ношах. Матч був зупинений, але після тривалої паузи відновився. Після того, як в Дмитра Комбарова з трибуни полетіла запальничка, німецький арбітр Деніз Айтекін прийняв рішення припинити матч і повів команди з поля. При цьому між футболістами виникла бійка, а чорногорські фанати знову запалили фаєри.

Капелло впевнений, що гра повинна була бути зупинена відразу
Головний тренер збірної Росії з футболу Фабіо Капелло в спілкуванні з журналістами після перерваного матчу заявив, що гру було перервати відразу після того, як в Акінфєєва потрапив фаєр. «Гру треба було припиняти відразу (після інциденту з Акінфеєвим). Ми чекали рішення делегата матчу, ми прийняли його і не могли відмовитися. Після інциденту з Акінфеєвим суддя матчу заявив, що у збірної Росії залишилося дві заміни », - сказав Капелло журналістам.

Капелло: матч Чорногорія - Росія потрібно було припиняти раптово

Капітан збірної Росії Роман Широков заявив, що арбітр мав намір зупинити матч, але позиція представників УЄФА була іншою. «Відразу не дотримується спортивний принцип - у нас вилітає воротар, і ми ще повинні робити заміну. Суддя не приймає рішення, все погоджено з УЄФА. Хоча суддя говорив, що він готовий завершити матч (після інциденту з Акінфеєвим) », - заявив агентству" Р-Спорт »Широков.

Головний тренер збірної Чорногорії Бранко Брнович вибачився за зірваний матч і травму Акінфєєва. «Я приношу вибачення збірної Росії, футболістам і вболівальникам. Мені найбільше шкода, що травму отримав Ігор Акінфєєв », - сказав Брнович.

Що далі?

Згідно з регламентом УЄФА збірної Чорногорії з футболу може бути зарахована технічна поразка в матчі проти команди Росії з-за незабезпечення безпеки. Якщо це станеться, команда Капелло набере 8 очок після п'яти матчів і впритул наблизиться до команди Швеції, яка в п'ятницю обіграла молдаван з рахунком 2: 0 і займає друге місце в турнірній таблиці групи G з дев'ятьма очками. Лідери групи австрійці мають в активі 13 балів після п'яти матчів. У чорногорців в тому випадку, якщо їм буде зараховано технічну поразку, залишиться 5 очок. Будь-який інший варіант розвитку подій представляється малоймовірним.

Балканські фанати привчили до заворушень

Широков: суддя був готовий завершити матч після епізоду з Акінфеєвим

Заворушень на стадіоні в Подгориці передували безчинства, які влаштували чорногорські фанати до матчу. Агресивно налаштовані вболівальники закидали петардами і фаєрами громадський транспорт біля стадіону «Градські» незадовго до початку гри. Планувалося раніше спільне хід російських і сербських фанатів до стадіону було попереджено співробітниками правопорядку.

За три години до матчу сербські фанати, які приїхали в Подгориці, щоб підтримати збірну Росії, підтягнулися до головної площі міста і атакували кількох чорногорських поліцейських. Через кілька хвилин до площі прибув загін поліцейських в шоломах.

Незабитий пенальті Широкова не згадає ніхто

Сама зустріч залишилася в тіні подій, які сталися з вини уболівальників збірної Чорногорії. Рахунок так і не був відкритий, справжні цінителі футболу не побачили забитих м'ячів, і навряд чи в їх спогадах цей похмурий вечір в Подгориці буде асоціюватися з грою. Перевагу можна було віддати жодній з команд, напруга була високо і ніхто не бажав поступатися. Найвірніший момент для взяття воріт мав капітан збірної Росії Роман Широков, який не зумів переграти з 11-метрової позначки голкіпера господарів перед тим, як суддя відвів команди з поля.

Чорногорські фанати засліплювали лазерними покажчиками Широкова з тієї самої трибуни, звідки раніше було кинуто фаєр в Акінфєєва. Голкіпер впорався з ударом капітана російської збірної. Широков після матчу наголосив, що дії фанатів господарів ні в якому разі не можуть бути виправданням промаху.

Колосков: збірну Чорногорії з футболу чекає технічну поразку

«Це класичний випадок, коли рішення може бути тільки одне: технічну поразку. Плюс до цього грошовий штраф, гра без глядачів і дискваліфікація стадіону. Буде комбіноване рішення щодо покарання, що складається з трьох частин », - сказав Колосков кореспонденту агентства« Р-Спорт ».

Вже на першій хвилині матчу фанати потрапили файєром у воротаря збірної Росії Ігоря Акінфєєва, який покинув поле на ношах. Як заявив кореспонденту агентства «Р-Спорт» міністр спорту Росії Віталій Мутко, голкіпер отримав струс головного мозку та опік шиї.

«Сенс змагань в тому, щоб суперники зустрічалися один з одним і на поле з'ясовували, хто сильніший. Це кричущий випадок, акт відвертого хуліганства, який привів до травми спортсмена. Всі ці фактори будуть враховуватися при винесенні покарання », - стверджує Колосков.

Матч поновився через довгу паузу. Тоді диктор на стадіоні повідомив, що в разі повторення інциденту гра буде остаточно зупинено. У другому таймі Роман Широков не зміг реалізувати пенальті, а через кілька хвилин один з гравців збірної Росії підняв кинутий з трибуни сторонній предмет і показав його судді, після чого на полі спалахнула сутичка між футболістами. В цей час вболівальники знову використовували піротехніку, після чого головний арбітр Деніз Айтекін прийняв рішення зупинити матч і повів команди з поля.

«Моє відчуття: головний сенс змагання в тому, щоб визначити найсильнішого. Суддя вчинив правильно. Дуже хотілося б нам, щоб він відразу матч припинив, але уявіть собі: перша хвилина, а матч закінчується, - зазначив Колосков. - В сукупності, вважаю, що все було зроблено правильно і по-футбольному справедливо. Матч був припинений, але суддя це міг зробити раніше ».

УЄФА почне дисциплінарне розслідування матчу Чорногорія - Росія

Згідно з регламентом УЄФА, збірної Чорногорії може бути зарахована технічна поразка з причин незадовільного забезпечення безпеки під час гри.

Зустріч в Подгориці була зупинена на першій хвилині після того, як кинутий з трибуни фаєр влучив у голкіпера росіян Ігоря Акінфєєва. Він покинув поле на ношах. Воротар отримав опік шиї і струс мозку, а матч був перерваний на 40 хвилин.

Як повідомив міністр спорту Росії Віталій Мутко, рішення про відновлення зустрічі брав особисто президент УЄФА Мішель Платіні. Сам Мутко, який назвав інцидент неподобством, був проти продовження матчу.

На 66-й хвилині за рахунку 0: 0 капітан російської збірної Роман Широков не реалізував пенальті. Після цього в одного з футболістів був кинутий сторонній предмет. Гравець розповів про це головному арбітру Деніз Айтекін, і рефері прийняв рішення остаточно перервати гру.
джерело

РФС протягом 24 годин подасть протест в УЄФА

У своїй ноті Російський футбольний союз вкаже чинники, які перешкодили нормальному проведенню матчу.

РФС має намір подати протест в УЄФА в зв'язку з подіями на матчі збірної Росії і Чорногорії, повідомив «Російській службі новин» керівник департаменту інформаційної політики РФС Євген Дзічковскій.

«На подачу протесту у РФС є 24 години, і цей протест буде поданий», - заявив він.

«Це травма Акінфєєва, травма Дзагоєва, дві жовті картки, які були отримані, але не дуже зрозуміло, що з ними робити», - додав Дзічковскій.

Він висловив надію на те, що УЄФА прийме рішення відповідно до регламентів.

РФС і збірна Росії були проти продовження гри після того, як чорногорський уболівальник потрапив петардою в голкіпера Ігоря Акінфєєва. Російський воротар отримав опік шиї і струс мозку, а матч був перерваний на 40 хвилин.

Як повідомив міністр спорту РФ Віталій Мутко, рішення про відновлення зустрічі брав особисто президент УЄФА Мішель Платіні. Сам Мутко був проти продовження матчу. Міністр назвав подію на полі неподобством.

На 66-й хвилині за рахунку 0: 0 капітан російської збірної Роман Широков не реалізував пенальті. Після цього в одного з футболістів був кинутий сторонній предмет. Гравець розповів про це головному арбітру Деніз Айтекін, і рефері прийняв рішення остаточно перервати гру. Які санкції підуть у відношенні Чорногорії, поки невідомо, але передбачається, що приймаючій стороні як мінімум буде зараховано технічну поразку.

Зараз поранений голкіпер знаходиться в Москві. Він прибув в столиці разом зі збірною. В РФС відзначили, що Акінфєєв відчуває себе добре.

Перед матчем Росія і Чорногорія ділили третє місце в групі G з п'ятьма очками в активі. Виграли свої матчі п'ятого туру Австрія і Швеція мають по 13 і 9 очок відповідно.