Як розмножуються рослини »

Тетяна вузьких
«Як розмножуються рослини». Інтегроване заняття в старшій групі «Веснянки»

Мета. екологічне та трудове виховання дітей.

1. Розширювати уявлення дітей про рослини. як про живих об'єктах природи







2. Уточнювати знання про умови, необхідні для їх життєдіяльності

3. Розвивати пізнавальну діяльність за допомогою спільної праці

Устаткування і матеріали. плакати. «Живе - неживе». схеми-моделі «Живе». «Рослини». «Функції органів живого». алгоритм трудової діяльності, контейнери з грунтом, совочки, лійки з водою, фартухи, насіння, іграшка Незнайки.

Хід заняття:

Вихователь показує іграшку Незнайки

- Діти, мій знайомий Незнайка розповів мені про те, як він з друзями в минулому році ходив в похід в ліс на прекрасну квітучу галявину, показав мені фотографії, як вони відпочивали на природі, які гарні букети квітів принесли додому і дуже здивувався, коли в цьому році вони знову прийшли на це ж місце і в цей же час, то галявина не була такою красивою і квітучою. Куди ж поділися квіти, адже їх було так багато?







Я пояснила Незнайку, що квіти, які вони зірвали, просто не встигли дозріти, дати насіння і розмножитися.

Але Незнайко не зрозумів, чому рослини живі. адже вони не можуть бігати і стрибати і як вони розмножуються.

Тому я запросила його до нас. Адже ви вже так багато знаєте з минулих занять і. я думаю, допоможете мені ще раз розповісти Незнайку про рослини і дбайливе ставлення до них.

- Для початку, давайте подивимося на ці плакати і знайдемо серед усіх предметів живі об'єкти природи.

Поясніть за допомогою цих схем (показ моделей «Живе» і «Функції органів живого». Чому ми вважаємо рослини живими.

- Я думаю, Незнайка, що ти запам'ятав, що рослини потрібно берегти. без необхідності їх не рвати, а навпаки, садити їх і правильно доглядати за ними.

І зараз ми цього повчимося разом з дітьми.

- У нас на підвіконні, Незнайка, є цілий город, куди ми з хлопцями вже посадили цибулю, квіти і навіть картоплю. Ми доглядаємо за ними, спостерігаємо, а все спостереження за ростом замальовує в «Щоденнику спостережень».

Спільна з вихователем трудова діяльність дітей - посадка насіння в грунт.

(З опорою на алгоритм «Праця в природі»)

В кінці заняття вихователь і діти прощаються з Незнайко, запрошують прийти на інше заняття. на якому вони розкажуть йому навіщо і як потрібно берегти природ, ставлять контейнери з посадженими насінням в «Город на вікні» та упорядковують робочі місця.

Прикріплені файли:







Схожі статті