Як небудь іншим разом

У заключному матчі регулярного чемпіонату української Суперліги «Спартак» розгромив Сумискую «Дельту» з рахунком 9: 4. Червоно-білі зайняли третє місце і тепер зіграють з «Сіті» в чвертьфіналі Суперфіналу.

Якби ЦСКА зумів в основний час перемогти «Строгіно», то останній матч 18-го туру Фонбет-чемпіонатаУкаіни не ніс би абсолютно ніякої турнірної навантаження - його результат на положення команд в таблиці ніяк вплинути не міг би. Але «армійці» продовжили свою серію поразок до трьох матчів, дозволили «Кристалу» залишитися на другому місці в табелі про ранги і до останнього зберегли неясність в розподілі суперників по чвертьфіналів Суперліги.

Отже, перед заключним матчем в скарбничці ЦСКА, що знаходиться на третьому місці, було 30 очок, в активі «Спартака» - 29 і матч в запасі. З урахуванням результатів особистих зустрічей будь-яка перемога дозволяла б червоно-білим обійти червоно-синіх у битві за третє місце і зіграти в 1/4 фіналу з пітерським «Сіті». Відповідно, будь-яка поразка від «Дельти» залишало «Спартак» четвертим і на старті Суперфіналу зводило все з тими ж Сумицамі.

«Спартак» і «Дельта» в поточному розіграші Суперліги зустрічалися між собою в Казані. Перемогу в тому протистоянні здобула команда Руслана Перно - 5: 2. При цьому за підсумками першої половини матчу «Спартак» вів 4: 0. У матчі-відповіді глядачі мали право чекати більш напруженої боротьби, враховуючи, що «Спартак» трохи зменшив оберти, набрані в перших турах етапу в Москві, а «Дельта», навпаки, додала і заспокоїлася, оформивши вихід у Суперфінал.

«Спартаку» вистачило 13 секунд, щоб відкрити рахунок в матчі: Ігор Бріштель отримав м'яч на лівому фланзі і пробив у верхній кут воріт Дениса Пархоменко. Забивши, червоно-білі не зупинили свій натиск, а, навпаки, його підсилили - воротареві «Дельти» неодноразово доводилося виручати свою команду. Але найбільше Сумицам допомогли Максим Сукрутін і його чудове виконання штрафного з центру поля. Рахунок зрівнявся - 1: 1.

При рівному рахунку гра дещо заспокоїлася. М'яч перейшов під контроль до «Дельті», а «Спартак» в основному бив здалеку. Гра була в'язкою і неквапливої, моментів практично не було, але несподівано спокійний плин матчу перервалося пенальті. Микита Солдатов знайшов контакт з Ігорем Борсуком, впав, і арбітр показав на точку. Свою спробу Солдатов реалізував, незважаючи на всі зусиллями Олексія Зуєва врятувати команду.

Втім, у червоно-білих тут же знайшовся гідну відповідь. Добре розіграна комбінація увінчалася хльостким ударом Романа Пачева в кут - 2: 2. У час, що залишився першого періоду «Спартак», за традицією підганяли своїми уболівальниками, старанно шукав підходи до чужих воріт - особливо старався Ігор Бріштель. Однак зусиллями Пархоменко і захисників «Дельти» рівний рахунок на табло зберігся.

Другий період знову почався з гола «Спартака». Федір Земсков забив такий же простий, але водночас ефектний гол, як і в матчі з Елмонта. 20-й номер прийняв м'яч на груди після передачі Баженова, а другим дотиком пробив через себе - 3: 2. А через три хвилини столична команда зуміла подвоїти різницю в рахунку. Пархоменко необачно вибіг з воріт, сподіваючись перехопити передачу, але Бріштель виявився на м'ячі першим і відправив його в порожні ворота.

Отримавши комфортну перевагу, «Спартак» почав робити те, що вміє найкраще - грати за рахунком. Червоно-білі просто не підпускали суперника до своїх воріт, а коли «Дельта» сильно захоплювалася атакою, намагалися покарати її швидкими випадами. Втім, наглухо закрити підступ до своїх воріт у підопічних Руслана Перно не вийшло. Після кількох небезпечних моментів біля воріт Баженова «Дельта» все-таки забила: Пауло Жив відзначився з кутового.

Третій період почався точно так же, як і перші два - з гола «Спартака». Ігор Бріштель підкараулив невдалу передачу Максима Сукрутіна своєму воротареві, перехопив м'яч і відправив його в сітку - 5: 3. На третій хвилині заключного періоду Сумиская команда допустила ще одну результативну помилку. Ще одна передача воротареві виявилася невдалою: Роман Пачев перехопив м'яч, оббіг воротаря і забив в спорожнілі ворота.

За шостим голом пішов і сьомий. Зуєв віддав чудову передачу точно на голову Роману Пачева, і той оформив хет-трик слідом за Бріштелем. Але білорус свого українського колегу по результативності випередив - в заключні хвилини періоду оформив покер. Дев'ятий матч «Спартака» забив Олексій Павленко. Але крапку в матчі все-таки поставила «Дельта»: Микита Солдатов засмутив дебютанта чемпіонатовУкаіни воротаря Сергія Свірін.

Склад: Баженов (ВР), Зуєв (ВР), Свірін (ВР), Аманов, Борсук, Бріштель, Земсков, Котов, Новиков, Павленко, Панікін, Пачев.

Голи: Бріштель-4, Земсков, Павленко, Пачев-3.