Експерт розповів, чому росія програла канаді за 20 хвилин

Збірна Росії з хокею поступилася команді Канади в півфіналі чемпіонату світу (2: 4) і тепер готується до матчу за 3-е місце з фінами. Про те, як і чому це сталося, розповість наш хокейний експерт.

позамежний настрій

Матч повинен був показати, вдається чи тренерському штабу Олега Знарка знайти протиотруту і переграти впевнено крокують по турнірній сітці «кленового листя».

Команда Джона Купера - головного тренера збірної Канади, зазнала єдиної поразки від швейцарців на груповому етапі в овертаймі, виграючи по ходу матчу з рахунком 2: 0. Тоді «кленові листки» рано повірили в перемогу і втратили концентрацію в самій кінцівці, за що і поплатилася втратою двох очок.

Але ж головне - не помилка, а то, що відбувається після неї. Мудрі канадці зробили висновки з хворобливого, але не трагічного поразки і зуміли в півфіналі довести, що гра триває не 40 і не 50, а 60 хвилин.

Хокеїсти збірної Росії виходили на матч як на останню битву в своєму житті. В їхніх очах горів вогонь. Це було видно по тому, як швидко вони носилися під час передматчеве розминки і з якою пристрастю розстрілювали нашого голкіпера Андрія Василевського, немов готуючи його до настирливим і звідусіль кидають канадцям. Гравці з нетерпінням чекали стартового свистка, підбадьорювали одне одного, а головний тренер Олег Знарок в цей час нервово чухав вуса і оглядав трибуни поступово заповнюється «Ланксесс-Арени».

впевнений старт

Зустріч почалася з активного натиску росіян. Канадці нібито не очікували такої спритності і нахабства від суперника. А може просто ще не відійшли від чвертьфінальної гри з німцями, де їм вдалося перекидати господарів турніру навіть більше ніж удвічі. Команда Олега Знарка по першому періоді виглядала швидше, винахідливішими і стрункішою.

Росіяни виглядали не гірше канадців в силовій боротьбі і на точках вкидання. За першим 20 хвилинам у «кленового листя» практично не було шансів. Кидки без перешкод від синьої лінії і через кіл вкидання з легкістю відбивав Андрій Василевський, а ближче родоначальників хокею не підпускали.

Наша команда створила набагато більше небезпечних моментів біля воріт Пікара, але засмутити голкіпера «Колорадо» так і не змогла. По тому, як складалася гра в першому періоді, було зрозуміло, що це лише справа часу. Колись і досвідчений канадець мав мерзнути.

2: 0 після 40 хвилин

І він здригнувся. Точніше, канадці захопилися грою в атаці і прогавили вихід три в два на власні ворота. Кучеров по правому краю увійшов в зону, змістився в центр і віддав чудову діагональ на Панаріна. Кращий бомбардир турніру витримав гросмейстерську паузу, показав, що буде робити кидок і виклав пас-цукерочку Кузнєцову на дальню штангу. Євгену залишалося лише підставити ключку і завезти шайбу в порожній кут воріт.

Росіяни продовжили пресингувати канадців і диктувати свої умови на майданчику. Не минуло й трьох хвилин, як темношкірий форвард «кленового листя» Симмондс заробив дурне видалення в зоні атаки і залишив канадців вчотирьох. На лід вийшла трійка Шіпачева і чудово, немов по нотах, розіграла більшість. Дебютант збірної Микита Гусєв в дотик замкнув передачу на дальній штанзі і не залишив жодних шансів Пікару, якому знову залишалося лише розвести руками і визнати капітуляцію. 2: 0 на користь росіян після двох періодів зустрічі.

фатальна кінцівка

Вже давно збірна Росії не вела у «кленового листя» після другого періоду з різницею в дві шайби, причому абсолютно по грі. Але великий плюс канадців в тому, що вони вміють грати з першої і до останньої секунди незалежно від того, які цифри горять на табло.

Неймовірну пристрасть, бажання і волю до перемоги команда Джона Купера продемонструвала в завершальній третині матчу. Склалося відчуття, що канадці включили форсаж і полетіли немов болід з Формули-1. Про це свідчить і статистика третього періоду. «Кленові листки» перекидали росіян майже в п'ять разів - 19: 4 і зуміли витягнути, здавалося б, уже програний матч.

Вже на 17-й секунді заключному відрізку Шайфлі в більшості відіграв одну шайбу. Натхнені успіхом канадці відчули запах крові і побігли добивати росіян, пресингуючи і мнучи їх на кожній ділянці поля. Тепер уже команда Олега Знарка стала притискатися до власних воріт і грати на відбій, раз за разом не встигаючи за швидкими суперниками. Протягом 10 хвилин третього періоду «кленові листки» тричі мали більшість і продовжували брати в облогу ворота Андрія Василевського. Титанічними зусиллями голкіпер справлявся з натиском канадців.

Але все-таки вони свого домоглися. З інтервалом у дві хвилини «кленові листки» двічі роздрукували воротаря збірної Росії і вийшли вперед. На останній штурм у наших гравців вже не вистачило сил: ні моральних, ні фізичних. Знарок поміняв Василевського на шостого польового гравця, але канадці не дозволили росіянам створити нічого небезпечного біля воріт Пікара. А за хвилину і сім секунд до закінчення третього періоду Кутюр'є закинув шайбу вже в порожні ворота і встановив остаточний рахунок в матчі. 4: 2 - перемога родоначальників хокею.

... Тепер збірної Росії має бути зустріч з фінами за бронзу. Матч відбудеться в неділю о 17.15 за московським часом. У команди Олега Знарка є шанс взяти реванш у скандинавів за прикру поразку в півфіналі минулорічного чемпіонату світу і закінчити турнір на мажорній ноті.