Цска обіграв «реал» в матчі Євроліги

«Армійці» зберегли лідируючу позицію в Євролізі, обігравши принципового суперника в переповненому «Мегаспорті».

Щоб здобути десяту перемогу в сезоні, ЦСКА належало пройти, мабуть, саме серйозне випробування на даний момент - мадридський «Реал». Хлопці Пабло Ласо цілком могли ділити перший рядок з «армійцями», якби не прикра поразка в третьому турі від «Басконії». Не можна сказати, що в переможних для себе матчах «Реал» виглядав набагато сильніші за суперника, але в овертаймі чи або просто в напруженій кінцівці обов'язково домагався свого.

У Москву іспанці, незважаючи на явний настрій поборотися за перше місце Євроліги, прилетіли в не найкращому настрої. В останньому баскетбольному «ель-класико» у «Реала» мало що виходило в атаці, особливо у незаперечного лідера Серхіо Люль. який записав до свого активу жалюгідні 6 очок. Додайте до цього величезну кількість фолів, які трансформувалися в 25 пробитих штрафних, чудову гру Анте Томича - і ви отримаєте першої поразки столичного клубу в АСБ.

На відміну від «Реала» ЦСКА побоюватися в своєму останньому матчі національної ліги за результат не довелося. «Зеніт» прибув до Москви без двох лідерів і, як з'ясувалося потім, ще й з розібраним Райном Тулсоном. який розстріляв свою обойму в невідомому для пітерських уболівальників місці. Розгромна перемога 105: 56, мабуть, не принесла особливих дивідендів Дімітрісу Ітудісу. за винятком можливості максимально обертатися склад і поберегти своїх лідерів. «Зеніт» не став серйозним тестом, і згадувати смак конкурентного баскетболу гравцям ЦСКА належало вже на майданчику «Мегаспорту».

П'ятничний вечір пофарбував Москву в кольори «Реала». Навіть невелика заметіль і легкий морозець помітно спустошили московські вулиці, проте невеличкий струмок з уболівальників не пересихав аж до початку матчу. Чи не найприємніші погодні умови не завадили виконати бажання Ітудіса - «Мегаспорт» дійсно був заповнений практично під зав'язку. Одним з 12 тисяч гостей, які стали учасником баскетбольного свята, виявився Костя Цзю, що роздавав автографи перед матчем.

Джексон не скористався першою ж можливістю забити при неправильному розміні, після чого окуляри набрав Густаво Айон. Нандо де Коло тут же відповів мексиканцю - команди вирішили не витрачати час на розвідку. Правда, до швидкого темпу виявилися готові тільки гості. Гравці «Реала» регулярно користувалися помилками «армійців» при розмінах, на іншій половині форсуючи невимушені втрати - 8:14. Ітудіс явно був незадоволений стартовим відрізком своєї команди, дуже часто ротіруя своїх підопічних.

П'ятничний вечір пофарбував Москву в кольори «Реала».

Особливого результату це не приносило: Серхіо Люль і Мачуліс тут же прийняли участь в ривку - 7: 0. Повернути «Мегаспорт» до життя зміг перший точний триочковий у виконанні Микити Курбанова. Піднявши швидкості на початку чверті, команди помітно наїлися до кінцівки: «Реал» практично наздогнав ЦСКА по втратах - 6 проти 5. Не обійшлося без помилки і в фінальному володінні, в якому за мить до сирени зумів відзначитися Корі Хіггінс - 17:26

Розмова по душам в перерві допоміг «армійцям» згадати, що саме вони посідають перше місце в Євролізі: на три неодружених володіння «Реала» ЦСКА відповів 8 очками - 25:26. Після перерви, запитаного Ласо, гості тут же порушили правило 24 секунд, а ЦСКА вже було не зупинити. Кожне володіння «Реала» перетворювалося на муку. Черговий успіх у захисті (шикарний блок-шот поставив Віктор Хряпа), який переріс через кілька секунд в два очка Фрідзона, підірвав не тільки Ласо, але і уболівальників.

Зупинити спурт ЦСКА на позначці 15: 2 вдалося Луці Дончічу (31:28) - тільки для того, щоб тут же пропустити ще 8 очок поспіль. На наставника «Реала» боляче було дивитися. Правда, вдруге спроба змінити хід матчу Ласо вдалася: Джейсі Керолл забив неймовірно складний флоутер, а після промаху де Коло з дальньої дистанції Ночіоні встромив в кільце «армійців» свою «трёху» - моментальний тайм-аут Ітудіса. На цьому епізодичний обмін ударами закінчився: команди приступили до вправи з пробиття штрафних, яке дозволило «Реалу» все-таки зайти в двозначні числа за чверть - 49:38.

Великої перерви ніби й не було: судді занадто часто реагували на мінімальний контакт, а гравці продовжували набирати більшу частину очок з лінії - 54:43. Серхіо Люль вирішив, що провалити другу знакову гру буде не дуже пристойно, і практично особисто організував ривок гостей - 8: 0. Пішли у «представників короля» і «двієчки», які регулярно перетворювалися в легені окуляри під кільцем від Ентоні Рендольфа. Свій внесок в погоню вніс і Джейсі Керолл. став другим гравцем «Реала», який набрав двозначну кількість очок. До певного моменту Теодосич і компанія відповідали на кожен випад гостей, але в кінцівці все ж підпустили «Реал» на близьку дистанцію - 73:68.

Представники сонячного Мадрида відчули, що баскетбольне щастя може бути близько, і занервували. Рендольф двічі не зміг розлучитися з м'ячем до приземлення на паркет і для чогось, проходячи повз, зачепив суддю - за технічним пішли два очки від Огастіна - 81:73. Не знаходячи міс-матчів у «фарбі», гості звернулися до Руді Фернандес. який вибухнув парою точних попадань. Після очок Віктора Хряпа (85:80) у ЦСКА несподівано стався міні-колапс в нападі - правда, і підопічні Ласо не могли знайти шлях до кільця суперника.

У кінцівці, якої цілком можна було б уникнути, якби забив свої кидки де Коло або Теодосич, «армійці» продовжили мазати з гри, задовольнившись лише двома штрафними француза. «Реал» в своїх рядах героя все-таки знайшов: Густаво Айон двічі переграв під кільцем своїх опонентів, в парі епізодів поспіль забивши «з м'ясом» після промахів партнерів по команді. За решту 25 секунд «армійці» цілком могли «достукатися м'яч» до перемоги, тому Ласо не став нічого вигадувати, відразу ж давши установку на швидкий фол. Нандо де Коло із завданням впорався, зміцнивши своє бомбардирські лідерство в матчі - 89:86.

У «Реала» залишалося достатньо часу на осмислене володіння, але замість цього Ночіоні чомусь почав зображати фол при далекому кидку. Судді не оцінили аргентинської акторської школи, і вже через кілька миттєвостей Курбанов, здавалося, ставив крапку в матчі. Але «Реалу» ще залишалося прожити повноцінні 12 секунд. Серхіо Люль реалізував два своїх штрафних, а потім подарувати інтригу 12 тисячам присутніх уболівальників вирішив Нандо де Коло. що зробив втрату на рівному місці. У вирішальні 3 секунди м'яч просто зобов'язаний був виявитися в руках Серхіо Люль, і лідер «Реала» дійсно міг принести своїй команді овертайм. Неймовірно складний кидок мети не досяг, а додавання Мачуліса вже нічого не могло змінити - 91:90.

Взревевшій «Мегаспорт» вітав своїх героїв, хоча табло все ще відмовлялося вірити в успіх «армійців». Перше, що побачили радісні глядачі, - рахунок 93:91 на користь «Реала». Як тільки зворотний відлік повернув табло до реальності, трибуни відсвяткували успіх ще раз. ЦСКА продовжує вражаючу переможну серію на старті сезону.

Головний тренер «Реала» Пабло Ласо. незважаючи на поразку, був помірно оптимістичний: «Вітаю ЦСКА. Ми відмінно почали зустріч, грали по-справжньому солідно. Протягом 4-6 хвилин на старті другої чверті втратили концентрацію, і «армійці» довели свій клас, негайно наказав нас за помилки в обороні. У другій половині ми знову зібралися і зуміли скоротити розрив, постійно наближаючись до суперника. Незважаючи на поразку, ми витягли кілька корисних уроків з цього поєдинку ».

Після перерви, запитаного Ласо, гості тут же порушили правило 24 секунд, а ЦСКА, вже було не зупинити.

Дімітріс Ітудіс сьогодні витратив багато нервів, а його команда зробила по-справжньому королівський прийом далеко не найкращою версії «Реала». Однак наставник «армійців» був задоволений результатом: «Хотів би привітати команду з перемогою. Ми відмінно почали виступ в Євролізі. 6-0 після матчу з таким сильним суперником, як «Реал», - це здорово. Сьогодні ми повільно запрягали: в першій чверті допустили багато помилок, дозволили супернику грати в зручній для них манері. Мадридці тікали у відрив, здійснювали підбори в нападі, набирали легкі окуляри, в результаті ми витратили дуже багато сил, щоб повернутися в гру. Перемога була в наших руках, ми контролювали більшу частину зустрічі. Зробимо правильні висновки з настільки напруженою кінцівки ».

Своєму тренеру вторив головний винуватець веселощів на останніх хвилинах Нандо де Коло. «Ми знали, що зустріч з« Реалом »стане складною. Якщо дозволити мадридцям діяти в зручному для них ключі, вони можуть створити серйозні проблеми будь-якому супернику. Власне, це сталося в першій чверті і в кінцівці поєдинку. В цілому ми контролювали хід матчу, але іноді дозволяли собі необов'язкові помилки. Що відчув, коли зробив втрату в самому кінці? Нічого особливого, був сфокусований на тому, щоб не дати забити своєму опоненту ».

Дімітріс Ітудіс сьогодні витратив багато нервів, а його команда зробила по-справжньому королівський прийом далеко не найкращою версії «Реала».

Форвард ЦСКА Микита Курбанов також погодився, що команда могла зіграти краще, зазначивши ключові помилки: «Дійсно, наша помилка в кінцівці могла призвести до ураження. Могла, але не привела. Протистояння з «Реалом» - своєрідне дербі, ніхто не обіцяв нам легкої прогулянки, та ми її і не чекали. Навіть коли відрив перевищив 10 очок, ми розуміли, що мадридці просто так не здадуться. Прикро, що провалилися в третій чверті, але перемога є перемога. На початку зустрічі теж діяли не кращим чином: суперник тікав у відриви і набирав легкі окуляри. Я впевнено діяв в нервовій кінцівці? Ніякого тиску не відчував, зіграв у свою силу ».