Бронза за срібло, або як альтернативні варіанти впливають на щастя спортсмена

Той момент, коли ти виграв 26 золоту медаль за всю історію участі Індії в Олімпійських іграх

Будь-яка медаль на Олімпіаді - це грандіозне досягнення для спортсмена. Але що зробить людину щасливішою - прийти до фінішу другим або завоювати бронзу? Подивіться на цю фотографію і порівняйте вирази облич медалістів.

Психологи давно звернули увагу на те, що спортсмени думають про альтернативний варіант розвитку подій. Срібний медаліст розуміє, що був ближче всіх до золота, а володар бронзи щасливий, що взагалі піднявся на п'єдестал, а не показав четвертий результат.

Нове дослідження підтвердило цю думку.

І найцікавіше - Лохте виграв срібло, а Хансен, переповнений від захвату, завоював бронзу. І додав: "Це сама блискуча бронзова медаль, яку ви коли-небудь бачили".

Американський психолог Вільям Джеймс понад сто років тому зазначив: "Ми маємо справу з парадоксом людини, який помер від сорому, бо став другим в світі боксером або гребцом: тому що він здатний здобути перемогу у всього населення земної кулі, мінус одна людина".

Протягом багатьох десятиліть психологи відзначають іронію в конкуренції елітних спортсменів. Якщо не брати до уваги золотих медалістів, а дивитися тільки на другу і третю сходинки п'єдесталу, чоловіки і жінки з бронзовими медалями незмінно виглядають більш щасливими, ніж срібні призери.

Дослідження показало, що спортсмени сильніше радіє третьому місцю. Психологи припускають, що срібні медалісти порівнюють свій результат з переможцями. Бронзові, навпаки, думають про спортсменів, які не отримали медаль зовсім.

Як ви оцінюєте емоції на обличчі спортсмена за шкалою від 0 до 10, де 0 - це агонія, а 10 - екстаз?

Як ви оцінюєте емоції на обличчі спортсмена за шкалою від 0 до 10, де 0 - зовсім не щасливий, і 10 - абсолютно щасливий?

Рівень щастя спортсменів в залежності від медалі

Рівень щастя в залежності від результату

Настрій спортсменів також залежало від їх результатів. Золоті медалісти, результати яких були максимально близькі до другого місця, були менш щасливі, ніж перемогли з великим відривом. І навпаки - срібні призери були більш раді, що не стали бронзовими, показавши близький до них результат, і засмучувалися через те, що були на волосок від перемоги.

Мені здається це було завжди так. І причина навіть простіше - узяв срібло, програв останню сутичку, а взяв бронзу програв передостанню, але налаштувався і переміг в останній.

Дуже цікаво було спостерігати за фіналом п'ятиборства на олімпіаді. Особливо за особами
1. Олександр Лесун (Росія, Білорусь) - Задоволений і спокійний.
2. Павло Тимощенко (Україна) - Задоволений так само як і Олександр (профі бачив відрив та й сам зробив ривок з восьмого на друге місце).
3. Ісмаель Ернандес (Мексика) - Сяє як нові п'ять копійок.

А різниці то Олександр і Павло спокійно фінішували з відривом як один від одного так і від основної маси спортсменів. В цей же час Ісмаель фінішував в групі з кількох людей, і зміг перемогти цю групу, і саме це, ну і природна усміхненість, додало йому додатковий заряд радості. Тобто свою останню сутичку він виграв.

Тут же чітко сказано: З дослідження виключили види спорту, в яких фінал визначає перше і друге місця.
Тобто всі такі види спорту, організовані за принципами турніру де в фіналі 2 зустрічі - за золото (той, хто програв отримує срібло), і за бронзу (який отримав бронзу - виграв) були виключені. Тому що тут все очевидно і який буде розклад і чим він викликаний.

Бралися тільки де призові місця рівноправні. 1/2 / 3м прийшов в загальному забігу, показав 1/2/3-й результат і т.д.