Бесіда за темою «дружба» - cценаріі заходів - методичний кабінет - центр позашкільної роботи

Бесіда за темою «Дружба»

цілі:
1. Розширення знань дітей про дружбу.
2. Розвиток вміння аргументувати свою точку зору.
3. Формування моральних якостей учнів: вміння дружити, берегти дружбу, спілкуватися в колективі.
4. Виховання доброзичливості, поваги один до одного.

Хід заняття:
Організаційний момент. Емоційний настрій.
Наше заняття почнемо з гімнастики міміки і жестів.
- Посміхніться один одному.
- Прийміть такий вираз обличчя, яке повинно бути у дружелюбно налаштованого людини.
- Потисніть дружньому руки один одному.

Бесіда за темою «дружба» - cценаріі заходів - методичний кабінет - центр позашкільної роботи

Обговорення проблемних ситуацій в групах.
- А зараз, хлопці, обговоріть ситуації: «Як би я вчинив?».
1. Твій друг не зробив домашнє завдання і просить твою зошит, щоб його списати.
2. Твій друг вживає погані слова і вирази.
3. За п'ять хвилин до першого уроку все сиділи в класі. Оля прийшла останньою.
У неї був засмучений вигляд, заплакані червоні очі.
- Чого це в тебе очі на мокрому місці? - голосно закричала Катя.
- Що у тебе сталося, розкажи! Хто тебе образив? Ну, давай-давай, розповідай! - підскочила до неї Наташа.
- Що трапилося? Чому сльози? - закричали всі.
Оля розридалася і вибігла з класу. Всі здивовано знизали плечима.
- У чому була їх помилка?
(Хлопці проявили нетактовність. Не можна такі питання задавати при всіх, голосно. Іноді потрібно дати людині заспокоїтися, а потім проявити співчуття.)
- Як ви думаєте, хлопці, які вчинки і дії сприяють зміцненню товариських і дружніх відносин в колективі? (Відповіді дітей).
Тільки взаємна допомога в навчанні, праці, взаємна виручка і підтримка в подоланні зустрічаються труднощів у навчанні і справах сприятиме зміцненню товариських відносин. Ви, хлопці, повинні знати, що не варто сперечатися через дрібниці, зазнаватися. Якщо щось виходить краще, потрібно навчити свого товариша.
Необхідно виявляти чуйність і увагу не тільки у великих справах, але і в дрібницях, в повсякденних стосунках.
Закони дружного колективу:
Виведемо основні закони колективного життя.
1. Один за всіх і всі за одного.
2. З хорошим другом веселіше при удачі, легше в біді.
3. Не сварися і не сперечайся з одним через дрібниці.
4. Не ябедничай, краще сам поправ.
5. Не зазнавайся, якщо у тебе щось дуже добре вийшло.
6. Не сердься і не падай духом, якщо у тебе щось не вийшло.
7. У розмові, в грі не будь грубим, не кричи.
Існує багато законів про дружбу. Але це - основні. Якщо ви будете дотримуватися цих законів, то станете справжніми друзями.
Потренуємося в їх виконанні.

Гра 1. «Давайте говорити один одному компліменти».
Учні вибирають собі пару, йдуть назустріч один одному. Крок вперед робить той, хто сказав комплімент, похвалив за щось. Виграє та пара, яка швидше пройшла свій шлях.

Гра 2. «Кругова бесіда».
Всі хлопці стають в коло. Передають картку, на якій написані слова «Я відчуваю себе щасливим, коли ...».
Візьмемося за руки, подивіться один на одного, послухайте ці слова:
Ваші слова, як тоненькі нитки дружби обплели вас.
Землю обігнули тоненькі нитки, нитки паралелей і зелених річок.
Простягніть руку, руку простягніть, треба, щоб в дружбу вірив кожна людина.

Якості справжнього друга.
1. Що таке дружба? (Відповіді дітей).
Пропоную дітям обвести свою долоню на аркуші кольорового паперу, вирізати, написати на долоні прислів'я про дружбу.

Бесіда за темою «дружба» - cценаріі заходів - методичний кабінет - центр позашкільної роботи
Бесіда за темою «дружба» - cценаріі заходів - методичний кабінет - центр позашкільної роботи

Всі ми хочемо мати друзів, хочемо, щоб вони любили і поважали нас. Друг завжди готовий допомогти, підбадьорити. Але якщо хтось прикидає: «А що я буду з цього мати?», То це не дружба, тому що дружба завжди безкорислива. Ось як про це у своєму вірші пише Агнія Барто.

Висновок: Чому з цією дівчинкою ніхто не хотів дружити? Висловіть свої думки на цей рахунок.
підсумок:
Я бажаю кожному з вас мати вірного справжнього друга, вміти дорожити дружбою.

Схожі статті