5 Питань про «олімпійської» збірної з біатлону

Чи потрібна Подчуфарова?

Волкова знову взяли в збірну через Шипуліна?

Олексій Волков - справжній щасливчик: спочатку потрапив в олімпійську естафетну четвірку, зайнявши кілька днів тому 64 місце в індивідуальній гонці, де він «економив сили». Як підсумок: звання олімпійського чемпіона. У минулому сезоні він був самим «якісним» біатлоністом в плані виступів на найвищому рівні: провів лише шість гонок в біатлонної еліти і став чемпіоном світу. Чи можна назвати це вдалим збігом обставин? Звичайно, немає, адже щастить сильнішим. Не применшуючи достоїнств спортсмена, все ж припустимо, що без естафетного золота чемпіонату світу не бачити Волкову місця у вісімці кращих біатлоністів збірної. І не врятували б його навіть рекордні сім перемог на чемпіонаті Європи і Кубок IBU, тому що ставлення до турнірів відповідне. Поки що югорчанін все ж сприймається як «причеп» до Антону Шипулін, який дуже любить свого напарника по тренувальній групі.

30-річні замість 23-річної Кайшевой. Серйозно?

Вік - улюблена тема біатлонних вболівальників. Вічна приповідка: «Яка різниця, хто в збірній буде займати 60-е місця - 20-річна або 30-річна? Зате молода досвіду набереться ». Але тренери йдуть свій дорогий і абсолютно об'єктивними і десь навіть демократичними поняттями: якщо бітлоністка змогла потрапити в збірну в 28-30 років, закріпилася там, а потім ще й виграла чемпіонат Росії, то за що її виключати?

Найстарші в вісімці кращих - Ірина Старих (29), Катерина Юрлова (32) та Ірина Услугіна (майже 29). І якщо по Старих питань немає, то Юрлова пропустила сезон через народження дитини, але зате виграла чемпіонат Росії, як і Услугіна, яка одного разу потрапила в топ-15 на чемпіонаті світу. Кайшева ж з виступу на Кубку світу ні в чому не поступається тій же Услугіной - вона заробила 40 очок в 6 гонках проти 78 очок в 14 стартах. Але на чемпіонаті країни Уляна жодного разу не потрапила на п'єдестал - це і стало, по всій видимості, визначальним. Для збірної мало бути молодим, треба ще й обігравати 30-річних.

А де Слепов?

Олексій Слепов в свої 30 років здаватися не збирається. І якщо Юрлов дві перемоги на чемпіонаті Росії допомогли потрапити до списку збірної, то Слепова, який здобув три, немає. У нього був пожмаканий сезон через сильну хвороби, тому всі сили спортсмен кинув на чемпіонат Росії. Він відверто зізнався, що хоче потрапити в команду, щоб готуватися до нового сезону в кращих умовах, які надаються членам збірної. Але стахановський ривок тренерами помічений не був: вибір був зроблений на користь Юрія Шопіна. програв Слепова у всіх гонках національної першості, і став 79-м в загальному заліку Кубка світу.

У складі немає Малишка. Це означає, що його не буде на Олімпіаді?