Мета: викликати емоційний відгук у дітей і бажання брати участь в драматизації казки «Рукавичка», створити сприятливу атмосферу для розкриття індивідуальних творчих здібностей дітей.
Музичний матеріал казки був адаптований для дітей логопедичної групи і підбирався в рамках досліджуваної теми, відповідно до вікових особливостей дітей.
Весь мовної матеріал підібраний в рамках системи занять, які спрямовані на корекцію мовних і немовних психічних процесів, узгоджений з учителем - логопедом даної групи.
Нами була обрана одна з форм інтегрованого підходу - інтегроване заняття, яке об'єднало продуктивну і театралізовану діяльність.
В результаті склалася художньо-естетична інтеграція, механізмом якої є образ, створений дітьми в різних видах діяльності: у театралізованій діяльності, продуктивної діяльності;
- продовжувати вчити дітей складати іграшки в техніці орігамі, використовуючи поопераційний карту;
- збагачувати словник дитини спеціальними термінами;
- розвивати у дітей уміння драматизувати казки з використанням доступних засобів виразності (міміка, жести, рухи);
- формувати у дітей співочі вміння і навички;
- продовжувати вчити дітей узгоджувати руху з характером музичного твору, з найбільш яскравими засобами музичної виразності;
- розширювати активний словник дітей, удосконалювати уміння підбирати однокореневі слова до слова «зима».
- розвивати слухове і зорове увагу, пам'ять;
- розвивати емоційну уяву, довільність і регуляцію поведінки;
- розвивати зорово-моторні координації;
- мова і мовну виразність;
- розвивати у дітей діалогічну мова в різних ситуаціях спілкування;
- дрібну моторику пальців рук, точні рухи пальців, окомір;
- самостійність і художньо-творчі здібності в продуктивної діяльності;
- удосконалювати трудові навички роботи з папером, ножицями, клеєм.
- виховувати у дітей інтерес до театрально-ігрової діяльності, бажання виступати, узгоджувати свої дії з діями партнера (слухати, не перебиваючи, говорити, звертаючись до партнера);
- удосконалювати комунікативні навички, встановлення міжособистісного довіри, розвиток емпатії та інтересу до партнерів по спілкуванню;
- створити сприятливу атмосферу для розкриття індивідуальних творчих здібностей дітей;
- виховувати інтерес до мистецтва орігамі;
- виховувати працелюбність, бажання доводити почату справу до кінця;
- створити для дітей атмосферу дружби і добра в ході театралізовано-ігрової діяльності, емоційно-позитивний настрій;
- виховувати почуття колективізму в роботі над рукописної книгою «Рукавичка».
Матеріал й устаткування: матеріал для виготовлення виробів - папір, ножиці, клей, фломастери, по-зимовому прикрашений зал, макет рукавички, шапочки мишки, зайця, лисиці, вовка, кабана, ведмедя, собачки, диск зі звуками природи.
хід заняття
Вихователь: У нас сьогодні з вами дивовижне заняття, на нього прийшли подивитися і наші гості, давайте з ними привітаємося. (Вітаються).
Ось вже місяць сніг йде,
Скоро зустрінемо Новий рік,
У сніговій сплячці вся природа.
Підкажіть пору року?
зима
Вихователь: Давайте пограємо в гру «Сімейка слів», даю вам слово «зима».
Діти: Зима, замовити, зимовище, зимовий і т.д.
Вихователь: Згадайте російські народні казки, де героями були: Ведмідь, лисиця, вовк, заєць, миша, жаба?
Вихователь: Заєць, вовк, ведмідь, лисиця?
Трапляються в лісах
Цікаві чудеса!
Ця казка-невеличка
Про звірів і рукавичку.
Вихователь: Скажіть, мені про якій казці йдеться? Правильно, про казку «Рукавичка», перерахуйте героїв цієї казки (Мишка, Зайчик, Лисичка, Вовк, Кабан, Ведмідь, Собака).
За лісі старий гуляв,
Рукавичку втратив -
Рукавичку нову,
Теплу, пухову.
Вихователь: А сьогодні пропоную вам закінчити рукописну книгу і заселити її сторінки героями, які ми зараз зробимо своїми руками, використовуючи знайому вам техніку - орігамі.
У роботі ви можете користуватися пооперационной картою і не забувати про правила орігамісти.
Діти конструюють фігурки головних героїв казки «Рукавичка» і оформляють рукописну книгу.
Казка брехня, та в ній натяк,
Добрим молодцям урок ....
За лісі старий гуляв,
Рукавичку втратив -
Рукавичку нову,
Теплу, пухову.
Через дерев з'являється Мишка.
Я під кущиком сиджу
І від холоду тремчу.
Рукавичка - це норка!
Побіжу я до неї з пагорба -
Це норка нова,
Тепла, пухова!
Мишка біжить до рукавички і ховається в ній. На галявинці через дерев з'являється Зайчик.
Стрибав зайчик уздовж узлісся,
У нього замерзли вушка.
І куди тепер мені подітися,
Де нещасному зігрітися?
Зайчик підбігає до рукавички.
Хто всередині - звір иль пташка?
Есть кто в цій рукавичці?
Мишка визирає з рукавички.
Мишка: Це Мишка-поскребушка!
Зайчик: Ти пусти мене, норушка!
Дуже мерзне Зайчик,
Зайчик-побігайчик!
Нам обом місця вистачить.
М'якше тут, ніж на ліжку -
Рукавичка нова,
Тепла, пухова!
Мишка і Зайчик ховаються в рукавичку. На галявинці з'являється Лисичка.
Ой, рятуйте, дід Мороз
Вкусив мене за ніс,
По п'ятах за мною біжить -
Хвіст від холоду тремтить!
Відповідайте ви лисички,
Хто тулиться в рукавичці?
З рукавички визирає Мишка.
Я ось Мишка-поскребушка,
Довгохвоста норушка!
Мишка ховається, з рукавички визирає Зайчик.
Я ось Зайчик-побігайчик,
В рукавичку залезайчік!
Пожалійте ви лисичку
І пустіть в рукавичку!
Нам трьом тут місця вистачить.
М'якше тут, ніж на ліжку -
Рукавичка нова,
Тепла, пухова!
Зайчик і Лисичка ховаються в рукавичку. На галявинці через дерев з'являється Вовк.
На місяць я вночі вив
І від холоду прохолов.
Голосно сірий вовк чхає -
Зуб на зуб не потрапляє.
Гей, чесної лісової народ,
Хто, скажіть, тут живе?
З рукавички визирає Мишка.
Я ось Мишка-поскребушка,
Довгохвоста норушка!
Мишка ховається, з рукавички визирає Зайчик.
Я ось Зайчик-побігайчик,
В рукавичку залезайчік!
Зайчик ховається, з рукавички визирає Лисичка.
Я пухнаста Лисичка,
В рукавичці всім сестричка!
Ви мене пустите жити,
Вас я буду вартувати!
Чотирьом тут місця вистачить.
М'якше тут, ніж на ліжку -
Рукавичка нова,
Тепла, пухова!
Вовк і Лисичка ховаються в рукавичку. На галявинці з'являється Кабан.
Хрю! Зовсім замерз бочок,
Мерзнуть хвіст і п'ятачок!
Рукавичка ця речі!
З рукавички визирає Мишка.
Мишка: Місця тут тобі не вистачить!
Кабан: вліз я вже як-небудь!
Мишка і Кабан ховаються в рукавичку. З рукавички визирає Лисичка.
Лисичка: Тісно тут! Ну, просто жах!
Лисичка знову ховається в рукавичку. Виходить Ведмідь.
Мерзне Мишкаклишоногий
Мерзне ніс і мерзнуть лапи.
Нема у мене барлогу!
Що тут, посеред дороги?
Рукавичка підійде!
Хто, скажіть, в ній живе?
З рукавички визирає Мишка, Зайчик, Лисичка, Вовк, Кабан.
Я ось Мишка-поскребушка,
Довгохвоста норушка!
Я ось Зайчик-побігайчик,
В рукавичку залезайчік!