Все про гравця Уейн Руні

Уейн ще до всесвітнього визнання був дуже популярний у вузьких колах. На одному з матчів дев'ятирічного малюка зауважив скаут Евертона Боб Пендлетон і запросив його в дитячу команду, яка виступає в молодшій футбольній лізі Кіркдейла U-10. У першому ж сезоні він забив 99 голів у ворота суперників і перейшов в дитячу лігу.

У команді U-11 юне дарування примудряється за сезон відзначитися 72 рази. Боб Пендлетон говорив, що вже тоді за його грою все спостерігали з цікавістю.

У 14 років Руні став виступати за U-19 клубу Евертон. У матчах на молодіжний Кубок Англії в 8 матчах він забиває 8 м'ячів.

Через рік Уейна беруть до збірної Англії U-16. На чемпіонаті Європи U-16 він стає одним з кращих гравців турніру з 5 м'ячами в 5 іграх.

У «синьому» районі Ліверпуля (де населення підтримує Евертон) складали легенди про голах, забитих дивним хлопчиком в матчах за юнацьку команду Англії. І про те, як 14-річний вундеркінд, якого випускали на заміну в «дорослих» іграх, перетворював програшні матчі в переможні. Тоді він не міг відразу почати грати в основному складі Евертона. Причина банальна: Руні був ще школярем.

За 4 дні до свого 17-річчя Уейн стає наймолодшим голеадором Прем'єр-ліги. Це був феноменальний гол, який перервав 30-ти матчеву безпрограшну серію Арсеналу. Вийшовши на заміну за 10 хвилин до кінця гри замість Томаша Радзинський, після передачі Гравесена Уейн блискуче переграв воротаря збірної Англії Девіда Сімена. Тренер канонірів Арсен Венгер вже тоді зазначив, що це найбільший англійський талант, який він коли-небудь бачив.

У наступному матчі проти Лідса на Елланд Роуд Руні знову відзначився голом.

Ліверпульський вундеркінд стає кумиром уболівальників Евертона, вони дають йому почесне прізвисько «РУНалдо».

Трьох голів Уейна в чотирьох іграх проти Швейцарії та Хорватії, включаючи приголомшливий удар з 25 ярдів в матчі проти хорватів, було досить, щоб переконати сера Алекса Фергюсона в тому, що він повинен підписати контракт з нападаючим, за яким він стежив, коли тому було ще 14 років.

Після інтенсивних переговорів про трансфер гравця з Евертоном, Манчестер Юнайтед нарешті зумів роздобути його в свої ряди до очевидною радості боса «червоних дияволів».

Уейн став також «Гравцем Матчу» в цій зустрічі, а в кінці року PFA вдруге поспіль назвала Руні «Кращим молодим футболістом Року», що стало повторенням рекорду його нинішнього одноклубника Райана Гіггза. Гра Уейна в минулому сезоні не залишилася непоміченою і уболівальниками клубу, які визнали гравця з 8-м номером на футболці володарем "Призу сера Метта Басбі», який вручається найкращому футболістові «МЮ» за підсумками року.

В останній день першості Англії в грі з Челсі Руні отримав травму, яка поставила під загрозу перспективи його участі на першості світу в Німеччині. Але завдяки відмінній роботі медиків і власним настрою, футболіст все ж зміг поїхати на головний футбольний турнір планети, але було ясно, що він до нього готовий не повністю. Апофеозом, в цілому блідої гри англійців на турнірі стала червона картка, отримана Руні в чвертьфінальному матчі зі збірною Португалії.

Важливо також відзначити, що Руні перервав, нарешті, свою довгу безгольову серію в Європі, де він не забивав, починаючи з гри проти Фенербахче, провівши гол у ворота Роми в виїзному матчі в Римі. Потім він забив і в наступних двох європейських матчах клубу, включаючи м'яч, забитий на останній хвилині домашнього матчу з Міланом, який приніс манкуніанцям перемогу з рахунком 3: 2.

Надалі Уейн не зменшував обертів і відзначився своїм першим хет-триком у складі клубу в ворота Портсмута і покером в матчі з Халлом, забивши всі голи своєї команди в цьому матчі. Не дивлячись на те, що за підсумками сезону в коміпілке трофеїв Манчестер Юнайтед виявився лише Кубок Ліги, сезон для 24-річного нападника в особистому плані вийшов по-справжньому феноменальним.

Він провів у складі «червоних дияволів» 42 матчі, забивши в них 34 голи. Лише травма, отримана в матчі Ліги Чемпіонів c Баварією, не дозволила Руні завершити сезон на мажорній ноті. І, тим не менше за підсумками сезону, він по праву зібрав значну колекцію особистих нагород, ставши кращим гравцем року за версією PFA, футбольних журналістів, і Прем'єр Ліги.

Уейн і Колін проживають в особняку вартістю? 4,25 млн на селі Престбері, Чешир. Уейн також володіє власністю в Порт Шарлотт, Флорида. Після свого переходу в «Манчестер Юнайтед» Руні почав шукати собі будинок в Чеширі і одного разу зауважив вивіску на одному з пабів, на якій було написано «Адмірал Родні», яку він неправильно прочитав як «Адмірал Руні». Уейн порахував, що це хороший знак для його майбутнього будинку. У Руні є пес породи французький мастиф, якого Уейн, за деякими повідомленнями, купив за? 1250.