Тема уроку підготовка до твору за романом а

Мета: навчити відбирати матеріал до твору, характеризувати героя твору, що вивчається на підставі його вчинків і поведінки. Завдання: • навчити складанню складного плану; • підготувати учнів до усного та письмового твору-міркування про героїв досліджуваного твори. Обладнання: мультимедійний проектор. Місце уроку в навчальному процесі: заключний урок за романом «Дубровський» Хід уроку 1.

Орг. момент. Знайомство з темою та цілями уроку. (Слайд№1) 2.Визначення формулювання теми твору. Учитель пропонує кілька тем про Троєкурова: «Троекуров - старовинний російський пан», «Троекуров і Андрій Дубровський» і тему «Історія життя Володимира Дубровського». (Слайд №2) - Яка із запропонованих тем вимагає дати повну характеристику героя?

(Перша і третя) 3. Складання плану запропонованих творів 1) Характеристика Троекурова - Кого зобразив Пушкін в образі Троекурова? - Назвіть і перерахуйте основні риси Троекурова.

-Чому Троекуров став такою людиною? -Які ставлення Пушкіна до таких людей, як Троекуров? - Які думки і почуття викликає у вас образ Троекурова? - Які художні прийоми використовував Пушкін, щоб яскраво намалювати образ Троекурова? Приблизний складний план характеристики Троекурова (Перша тема твору) (Слайд №3) Троекуров жив в епоху кріпосного права і за своїм народженням належав до дворянам-поміщикам, які володіли сотнями кріпаків. Свідомість своєї влади над оточуючими людьми, безкарності, раболіпство, лестощі оточуючих, звичка вважати себе вище інших людей і ні з ким, крім себе, не рахуватися, неробство, можливість виконувати всі свої примхи і забаганки зробили його егоїстом і самодуром.

2) Історія життя Володимира Дубровського. Цей твір -рассужденіе, в якому також необхідна повна характеристика персонажа. • Що ми знаємо про життя молодого Дубровського до приїзду до батька? • Як відбилося на його долю звістку про хворобу батька?

Приблизний план твори (слайд №5) 3) Троекуров і Андрій Дубровський Тема носить порівняльний характер. Вона дає можливість знайти риси відмінності і подібності двох героїв. План для даного твору пропонується учням зробити самостійно, т. К.

аналогічний план складався в ході вивчення перших глав роману. У висновку можна зіставити план, складений учнями, і план, запропонований учителем, і внести корективи.

Приблизний план твори (слайд № 3) 4. Підведення підсумків уроку 5.

Домашнє завдання (слайд №6) Муніципальне освітній заклад «Середня загальноосвітня школа №8 з поглибленим вивченням окремих предметів м Назарово, Красноярського краю» План-конспект уроку літератури в 6 класі (за програмою В. Я.

Інші частини і схожі матеріали:

Схожі статті