МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА УРОКУ
Алгоритм - модель діяльності виконавця алгоритмів
Учитель: Льовкін Надія Михайлівна
Місце роботи: МБОУ «Каменська загальноосвітня середня школа Мезенского району»
Предмет: Інформатика та ІКТ
Тема і номер уроку в темі: Алгоритм - модель діяльності виконавця алгоритмів. Урок 1.
Мета уроку: Сформувати уявлення про алгоритм як моделі діяльності виконавця.
1. Систематизувати і узагальнити уявлення учнів про виконавців алгоритмів;
2. Ознайомити з виконавцем алгоритмів на прикладі середовища виконавця «креслярем».
3. Формувати вміння записи і виконання алгоритмів з використанням команд креслярем в середовищі Кумир.
1. Розвивати логічне мислення.
2. Удосконалювати навчальні вміння (робота з додатками на ПК).
3. Розвивати практичні навички роботи в системі програмування кумирів
1. Виховувати інформаційну культуру учнів.
Тип уроку: урок відкриття нових знань
Форми роботи учнів: фронтальна, парна робота, групова робота, робота на комп'ютері.
Використовувані на уроці засоби ІКТ:
персональний комп'ютер (ПК) вчителя, мультимедійний проектор, екран;
СТРУКТУРА І ХІД УРОКУ
Організовує евристичну бесіду про те, де зустрічаються алгоритми в житті, хто може їх виконувати, як можна назвати об'єкт, який виконує алгоритм, які виконавці бувають, в се чи команди може виконати виконавець ...
Організовує парну роботу по відкриттю нового знання: порівняти двох виконавців: людини і магнітофон. Як вони виконують свої команди?
Висловлюють свою думку,
наводять приклади (фронтальна робота)
Виконують завдання в парах.
Презентують результати роботи групи.
Надає необхідну допомогу.
Спонукає до формулювання проблеми: які навчаються не знають, які бувають типи виконавців. Пропонує перевірити своє рішення за допомогою екрану (додаток 1 слайд 4 - 8). Виконавці діляться на формальні і неформальні. Формальний виконавець одну і ту ж команду виконує завжди однаково. Неформальний виконавець може виконувати команду по-різному.
Перевіряють правильність за зразком.
Додає до відкритих знань інформацію про те, що виконавці є об'єктами управління і керувати ними можна, склавши алгоритм. Тому можна сказати, що алгоритм - це модель діяльності виконавця алгоритмів.
Слухають і відтворюють нову інформацію
Знайомимося з креслярем
Знайомимося з креслярем Виконавець креслярем призначений для побудови малюнків на координатної площині.
Знайомимося з креслярем креслярем має перо. Якщо перо опущено, то при переміщенні залишається слід. При піднятому пере слід не залишається.
ПІДНЯТИ ПЕРО ОПУСТИТИ ПЕРО змістився в ТОЧКУ (а, в) змістився на ВЕКТОР (а, в) СКІ креслярем!
Змістився в ТОЧКУ (а, в) Абсолютна зміщення Команду змістився в ТОЧКУ (а, в) називають командою абсолютного зсуву. Назвіть координати точок, в яких знаходився креслярем до виконання команди змістився в ТОЧКУ (2, 3)?
Змістився на ВЕКТОР (а, в) Відносне зміщення Команду змістився на ВЕКТОР (а, в) називають командою відносного зсуву. Назвіть координати точок, в яких знаходився креслярем до виконання команди змістився на ВЕКТОР (2, 3)?
Приклад алгоритму змістився в ТОЧКУ (1, 1) ОПУСТИТИ ПЕРО змістився в ТОЧКУ (3, 5) змістився в ТОЧКУ (5, 2) змістився в ТОЧКУ (1, 1) Побудуємо трикутник, вершини якого знаходяться в точках з координатами (1, 1 ), (3, 5) і (5, 2).
Найголовніше Команда Дія ПІДНЯТИ ПЕРО креслярем піднімає перо ОПУСТИТИ ПЕРО креслярем опускає перо змістився в ТОЧКУ (а, в) креслярем зсувається в точку з координатами (а, в) змістився на ВЕКТОР (а, в) креслярем зсувається на вектор (а, в)
Складіть для креслярем алгоритм малювання рівнобедреного трикутника, якщо відомі координати кінців відрізка, що є його висотою (4,1) і (4,6), а також координати (2,1) однієї з його вершин. Складіть для креслярем алгоритм малювання прямокутника зі сторонами, паралельними осям координат, якщо відомі координати його двох вершин: (2, 1) і (7, 5). Практична робота ?
По темі: методичні розробки, презентації та конспекти
Практично всі сучасні СУБД використовують реляційну модель даних. В основі цієї моделі, запропонованої Е.Ф.Коддом в 1970 році, лежить поняття відносини. Йдеться про відносини, укладених в двумер.
Тема уроку: «Алгоритм - модель діяльності виконавця алгоритмів. Виконавець Чертежник. Управління креслярем. Робота в середовищі Кумир »
Тема уроку: «Алгоритм - модель діяльності виконавця алгоритмів. Виконавець Чертежник. Управління креслярем. Робота в середовищі Кумир »Цілі уроку: Систематизувати уявлення учнів про ісп.
Методична розробка уроку "Модель відносини між поняттями"
Урок інформатики "Модель відносини між поняттями" розроблений в рамках УМК Матвєєвої Н.В. Інфорамтіка і ІКТ. 4 клас на основі краєзнавчого матеріалу про Петергофі. В уроці використані елементи техн.
Методична розробка та електронна Презетація уроку "Алгоритм" (4 клас)
Урок розроблений відповідно до УМК Матвєєвої Н.В. Інформатика та ІКТ. В уроці ісползовать прийом складання ментальної карти.
Дана методична розробка рекомендована для використання при проведенні занять в творчих об'єднаннях спортивно-технічної направленності.Модель ракети - модель, що піднімається в повітрі.
Розробка уроку з Використання середовища програмування "кумир".
Урок інформатики в 7 класі «Алгоритм - модель діяльності виконавця алгоритмів. Виконавець Чертежник. Управління креслярем ».
Урок інформатики в 7 класі «Алгоритм - модель діяльності виконавця алгорітмов.Ісполнітель Чертежник. Управління креслярем ».