Може, я занадто товстий »

Райдужних перспектив першому російському тренеру в Англії ніхто не пророкував. Причин тому навалом: від масового відтоку лідерів команди і відвертого пофігізму власників до об'єктивного рівня самого фахівця - він явно нічим не краще того ж Марку Сілви. Проте, піснями і примовками (буквально) Леонід Слуцький встиг зачарувати уболівальників і подарувати надію на повернення в АПЛ. Рівне до стартового свистка першого матчу.

Далі почалося справжнє пекло. Перші 15 хвилин - чи не найгірший відрізок в кар'єрі тренера. Колись топ-форвард прем'єр-ліги Габріель Агбонлахор без проблем ввалився швидкий гол, а його партнери цілком могли відзначитися ще пару-трійку раз. Нашвидку зліплена з новачків оборона виглядала жахливо. Але головна провина тут на Слуцькому і його пристрасті до використання штучного офсайду. Ми знаємо, як провалювалися відчувають один одного на міжатомних рівні брати Березуцький та Сергій Ігнашевич. що говорити про побудову з юніора «Челсі», вчорашнього гравця 4-го дивізіону, чергового непотрібного Роману Абрамовичу центрбека і ветерана АПЛ?

Російські та англійські користувачі твіттера одностайно громили Слуцького за перший тайм. Наші згадували Уельс і провали в єврокубках, іноземці - сміялися над зовнішністю і зайвою нервозністю. Слуцький пошкодував крісло і зосередився на монотонному оранні технічної зони - вже до 20-й хвилині він нагадував виснаженого хворобою депресивного пацієнта. Фанати «Халла» порівнювали його з «скуйовдженою версією Тома Хенкса» і «п'януватим батьком, який не може знайти своїх приятелів». А один панч став зовсім вже нищівним: «Ніякої вигадки у« Халла »Слуцького. Я очікував більшого від людини, який закінчив кар'єру футболіста, впавши з дерева ». Да уж, дресирувати «тигрів» - це тобі не кішок з дерев знімати.

Слуцькому, безумовно, дістався найгірший жереб на старті. Поки лише перетворюється в обриси нової команди «Халл» після коротеньких зборів з недосвідченим для таких масштабів тренером відразу ж потрапив на фаворита Чемпіоншипа. Опускаючи найсильніший склад суперника, де більшість гравців пам'ятні по АПЛ і, чорт візьми, є Джон Террі. головна проблема все-таки була моральною. Слуцький зійшовся в дуелі ні з ким-небудь, а з легендарним для «тигрів» фахівцем - Стівом Брюсом. При всьому скандальному догляді в минулому міжсезоння простакуватий червонопикий мужик заочно розчавив «запустив себе Тома Хенкса» в конкурсі симпатій. Після першого тайму Слуцькому потрібно створити щось особливе, щоб з самого старту не стати улюбленцем букмекерів.

Дивом перетворення «Халла» у другому таймі не назвеш - тренер просто врахував помітні всім помилки і вніс грамотні зміни. «Тигри» стали сміливіше комбінувати і просувати м'яч вперед через лідера - Сема Клукас. Він - єдиний з лідерів минулого сезону, хто вирішив залишитися в команді, тому Слуцький, безумовно, буде продовжувати ставити на його таланти в центрі поля. Але головною знахідкою, мабуть, стала роль Каміла Гросицького - самого зоряного і креативного гравця команди. Безуспішно катаючись по рейках правого флангу в першому таймі, після перерви поляк отримав від тренера більше свободи. Гросицького почав діяти по всьому фронту атаки, часто розташовуючись в пресингу вище всіх гравців атаки. Його переміщення заплутували суперника і привели до кількох небезпечних моментів - не дивно, що у відповідь гол сконструював саме він.

Був гарний і Абель Ернандес так само здивував своїм рухом і незвичайної роллю. Однак два якісних гравця в атаці - це занадто мало. Зливається одним клубом АПЛ за іншим Фрейзер Кемпбелл запоров кілька моментів, що тільки ускладнювало завдання відірваною від решти команди атакуючої лінії. «Халл» непогано ловив розкривається суперника на контратаках і навіть зміг перебити господарів (12 - 14 по ударам), але без якісних фінішёров - це все марно.

«ІНОДІ МЕНІ ЗДАЄТЬСЯ, ЩО ЦЕ ВСЕ НЕРЕАЛЬНО»

Слуцького складно назвати видатним тактиком, блискучим селекціонером або брутальним мотиватором. Але в одному найважливішому компоненті він на кілька голів перевершує всіх інших російських тренерів. Ніхто з них навіть не намагається бути настільки щирим, живим і іронічним в інтерв'ю.

Уміння розмовляти з пресою і показувати всю міць харизми - одна з найважливіших завдань для будь-якого тренера, який працює в Англії. Цей скилл Слуцький прокачав до максимуму в лічені терміни. Він говорить англійською вже краще, ніж багато іноземців з АПЛ, а його жарти і тонка самоіронія підкорили не лише уболівальників, але і пресу. Після важкої нічиєї і напівхворий виду у бровки на інтерв'ю тренер світився, як школяр після вдалого першого побачення:

Слуцький підкорює чесністю. Він відразу ж визнав, що в перші 15 хвилин його ледь не вхопив удар від жахливої ​​гри команди і що він гордий нічийним результатом. А такі фрази дали йому імунітет перед уболівальниками мінімум на найближчі пару місяців: «Мені було по-справжньому важко. Після 75-ї хвилини я втомився, як футболіст, що залишилися 15 хвилин я «грав» разом з хлопцями виключно на характері. [...] Це справжня пригода для мене. Іноді мені здається, що це не я, що це все нереально. Але, думаю, через кілька матчів я зможу адаптуватися ».

Якщо спробувати вибрати з чар харизми, то перший російський тренер в Англії почав тривожно. Не обійшлося без везіння - по xG «Астон Вілла» просто рознесла суперника - 2.11 проти 0,86. Хлопці Стіва Брюса кілька разів відверто прощали колишню команду тренера. Але ж ми знаємо у єврокубках, що на англійській землі Слуцькому зазвичай везе, як ніде більше. Чому б традиції не розтягнутися на кілька повноцінних сезонів?