Кубань »-« зеніт »

Зеніт »в Краснодарі не зміг зламати опір місцевої« Кубані »і продовжити погоню за лідируючим ЦСКА.

Кубань (Краснодар) - Зеніт (Санкт-Петербург) - 2: 2
Голи: Шандау, 2 (1: 0); Дзюба, 44 (1: 1); Шатов, 54 (1: 2); Мельгарехо, 64 (2: 2).
Попередження: Манолев, 29; Хубулов, 31 - Нема, 35; Халк, 67; Юсупов, 77.

Синьо-біло-блакитні вже давно не знали поразок, однак підопічні Андре Віллаш-Боаша все-таки упустили «армійців» в чемпіонаті РФПЛ на пристойну відстань. Розрив між ЦСКА і чинним чемпіоном Росії до 12 туру склав вісім очок. За кілька хвилин до гри з «Кубанню» «Зеніт» дізнався, що «армійці» знову здобули перемогу - цього разу капітулював «Урал». У цій ситуації перемога в Краснодарі була вкрай необхідна.

З «Спартака» можуть зняти очки за борг перед форвардом «Зеніту» Дзюбою

«Кубань» ж після відставки опустив її на дно турнірної таблиці головного тренера Дмитра Хохлова змогла підбадьоритися і спершу розгромити «Спартак», а потім піднести сюрприз своїм уболівальникам в Кубку Росії, вибивши ярославський «Шинник». Потім в російській першості була поразка від «Ростова» і нічия з «Анжі». Ці результати допомогли команді з Краснодара піднятися на 12-е місце. Однак, щоб продовжити боротьбу за місце в середині таблиці, «Кубані» треба було чіплятися за кожне очко.

Віллаш-Боаш, який сьогодні не міг розраховувати через травми на основних захисників Доменіко Крішіто, Есекіеля Гарая і Ігоря Смольнікова, був змушений перетасувати склад. Португалець прийняв рішення випустити на поле відразу шість номінальних півзахисників. У центрі поля вийшли Халк, Олег Шатов, Мігель Данні, Аксель Вітсель, Артур Юсупов і Хаві Гарсія, який повинен був більше уваги приділяти обороні. У захисті з'явилися Олександр Анюков, Луїш Нету і і Ніколас Ломбертс, а в нападі діяв Артем Дзюба. Втретє поспіль місце в рамці Віллаш-Боаш довірив Михайлу Кержакову, щільно посадивши на лавку Юрія Лодигіна.

Наставник «Кубані» Сергій Ташуєв вирішив поставити у ворота Олександра Беленова, якому оборонятися допомагали захисники Роман Бугайов, Станіслав Манолев, Шандау і Ігор Армаш. У центрі поля з'явилися Владислав Кулик, Арсен Хубулов, Мохаммед Рабіу, Сергій Ткачов і Владислав Ігнатьєв. У нападі діяв Лоренсо Мельгарехо.

У першому таймі команди обмінялися голами. Рахунок вдалося відкрити господарям поля. На другій хвилині зустрічі Хубулов зі штрафного навісив на дальню штангу, а Шандау головою спрямував снаряд у лівий кут, змусивши капітулювати Кержакова.

«Зеніт» після голу прибрав м'яч, тільки організувати щось гідне зміг лише до 18-й хвилині. Данні підібрав снаряд після плутанини біля воріт Беленова, але вистрілив вище воріт. Через кілька миттєвостей гравець «Кубані» Ткачов міг подвоїти рахунок: м'яч після його удару пройшов у сантиметрах від штанги рамки синьо-біло-блакитних. Далі краснодарци почали тиснути оборону «Зеніту» активніше. «Кубані» могло пощастити після ударів Мельгарехо і Ткачова, але оборона гостей витримала.

Синьо-біло-блакитні прокинулися до 40-й хвилині. Халк пробив з ходу повз ціль, проте потужний постріл виглядав досить небезпечно. Через чотири хвилини відзначився Артем Дзюба. Все той же Халк накинув в штрафну площу господарів і російський форвард замкнув головою передачу бразильця.

поява Аршавіна

Сергій Семак, який замінює на лавці Віллаш-Боаша, що святкує сьогодні свій 38-й день народження, в перерві поміняв Хаві Гарсію на Олександра Рязанцева, який повинен був допомогти атаці «Зеніту». На 54-й хвилині синьо-біло-блакитні спорудили другий м'яч. «Кубань» дала снаряду дійти до Олега Шатова, який трохи змістився і пробив точно в кут.

Краснодарці відповіли через 10 хвилин. Рязанцев помилився в стрибку, після чого снаряд дістався Мельгарехо. Парагваєць розстріляв Кержакова і рахунок зрівняв. Вболівальники на трибунах, відчувши, що їхні улюбленці зможуть здобути перемогу, погнали їх вперед.

Далі вже «Зеніт» почав розривати оборону «Кубані». Дзюба на 72-й хвилині міг забивати, прийнявши снаряд перед воротами суперника, але пробити йому не дали. Ще через кілька миттєвостей Данні вийшов один жоден з Беленова, так і не зумівши реалізувати момент.

На 83-й хвилині зустрічі на полі з'явився екс-гравець синьо-біло-блакитних Андрій Аршавін. Це був його перший матч проти «Зеніту». Він, втім, нічим себе так і не проявив і рахунок залишився незмінним - 2: 2.

Після цієї нічиєї «Зеніт» відпустив лідируючий ЦСКА вже на 10 очок і тепер захист титулу для петербуржців знаходиться під великим питанням.