Конспект заняття з малювання в нетрадиційній техніці в середній групі «домашня тварина-кішка» 1

Оксана Коровецкая
Конспект заняття з малювання в нетрадиційній техніці в середній групі «Домашня тварина-кішка»

Мета. удосконалювати навички нетрадиційного малювання. Закріплювати знання про нетрадиційну техніці зображення стусаном жорсткої напівсухий пензлем - це такий прийом в образотворчому мистецтві, який передбачає, що є контур, який по краю і всередині заповнюється «стусанами». В результаті виходить імітація фактурності пухнастою або колючим поверхні.

Вчити правильно тримати кисть при малюванні. передавати в малюнку особливості зовнішнього вигляду кішки.

Розширювати знання про домашніх тварин. прищеплювати любов до них, розвивати образотворчі навички та вміння, дрібну моторику рук, розвивати уяву і сприйняття.

Виховувати дбайливе ставлення до тварин. акуратність під час роботи. Удосконалювати діалогічну мова.

Матеріал. конверт з листом, аудіозапис пісні «Від посмішки ...». музика для релаксації, альбомний аркуш із силуетом кішки, гуаш, пензлики, д / і «Хто що їсть». ілюстрація кішки з геометричних фігур, геометричні фігури на кожну дитину, розрізні і цільні картинки корови і кози.

1. Бесіда на тему «Домашні тварини».

2. Спостереження за домашніми тваринами. кішками, на прогулянці, вдома;

3. Розгляд ілюстрацій картинок з кішками та іншими тваринами;

4. Читання віршів, казок.

5. Продуктивна діяльність. ліплення, аплікація.

Хід заняття:

Вихователь. Який сьогодні день? Похмурий, похмурий, світлий або сонячний? Який настрій викликає у вас така погода?

А знаєте, що треба зробити, щоб покращився настрій, щоб на душі було тепло і спокійно? Треба посміхнутися.

Від посмішки похмурий день світліше,

Від посмішки в небі веселка прокинеться.

Поділися усмішкою своєю

І вона до тебе ще не раз повернеться.

Я хочу з вами поділитися посмішкою. Я дарую вам свою посмішку. Я вас люблю. У вас такі сонячні, променисті посмішки, що, дивлячись на них, яскравіше стає день, а на душі теплішає. Порадуйте своєю усмішкою тих, хто з вами поруч. Посміхніться один одному.

Вихователь. Тепер у нас з вами гарний настрій, продовжимо наше заняття.

(Непомітно з'являється лист)

Вихователь. Давайте подивимося, що це за конверт? Відкриємо його і прочитаємо.

(Вихователь читає лист)

Вихователь. «Здрастуйте, дорогі хлопці. Пише вам кішка Мурка. У мене трапилася біда! Мені потрібна ваша допомога! Полювала я одного разу в комірчині за мишкою, так вона мене обхитрила. Забралася високо на полку, а я за нею, стрибнула, та мимо. І впала прямо в мішок з борошном, а як вибралася, сама себе не впізнала. Шубка моя колір втратила, а яка гарна була. Хлопці допоможіть мені. А для цього потрібно виконати завдання, які я вклала в цей конверт. »

Вихователь. Отже, приступимо. Перше завдання. Д / і «Хто що їсть».

Вихователь. Подивіться хлопці, все картинки перемішалися. Нам потрібно підібрати до тварини то. чим він харчується.

(Діти збирають пари картинок).

Вихователь. Молодці хлопці, впоралися із завданням, все тварин нагодували правильно.

Вихователь. Переходимо до другого завдання «Склади картинку».

Вихователь. Подивіться на столі лежать розрізні картинки. Їх потрібно зібрати і подивитися, хто вийде.

(Діти діляться на дві групи. Одна збирає картинку корови, а друга - кози.)

Вихователь. Хто у нас вийшов?

Діти. Корова, коза.

Вихователь. Дітки, а в чому відмінність і схожість між коровою і козою?

Діти. Корова велика, коза менше; у корови хвіст довгий, а у кози короткий; у корови - теля, а у кози - козеня; корова і коза дають молоко, тіло вкрите шерстю і у корови і у кози.

Вихователь. З другим завданням ви так само успішно впоралися.

Вихователь. А ось і наступне завдання.

Але спочатку потрібно відгадати загадку:

Я вмію чисто митися

Чи не водою, а язичком

Мяу! Як мені часто сниться

Блюдце з теплим молоком.

Вихователь. Хто це?

Вихователь. Правильно, подивіться, яка вона незвичайна!

Вихователь. З якої геометричної фігури у кішки тулуб?

Вихователь. А голова?

Вихователь. А вушка і хвостик?

Діти. З трикутника.

Вихователь. Правильно, тепер підійдіть до столиків і самі з таких же геометричних фігур складіть кішечку.

(Діти виконують завдання, а вихователь надає допомогу в міру необхідності)

Вихователь. Молодці, і з цим завданням ви впоралися. А тепер трохи відпочинемо.

Фізкультурна хвилинка. «Котячий повадки».

Вам покажемо ми трошки,

Як ступає м'яко кішка. Йдуть безшумно навшпиньки.

Ледь чутно. топ-топ-топ,

Хвостик донизу. оп-оп-оп.

Але, піднявши свій хвіст пухнастий,

Кішка може бути і швидкою. Стрибають легко на місці.

Вгору кидається відважно.

Ось стрибок, ще підскок,

Те вперед, а то відскік.

А потім нявкне. «Мяу!»

Я в свій будиночок тікаю ». Біжать на свої місця.

Вихователь. А давайте попросимо тих хлопців, у яких є будинки кішка. розповісти нам про неї. Як звуть, яка шерстка, які очі? Що кішка любить їсти і пити, як грає? Який в неї характер?

Діти розповідають. (2-3 людини)

Вихователь. Кішка є одним з найпоширеніших домашніх тварин. Кішка - дивовижна тварина. Вона віддана своєму господареві. Хитра, але в той же час довірлива, ніжна і ласкава, але при цьому хижа, домашня. але в якійсь мірі дика. Кішка залишається загадковою і таємничою.

У кішки дуже тонкий слух. Вона чує навіть маленький шерех, який виробляють миші і відразу насторожується. У той же час, кішка може не звернути уваги на гучну музику, яка лунає у неї над вухом.

Кішка охайна, часто вмивається. А знаєте чому? Кішка прокинулася, потягнулася - і почала себе вилизувати. З'їла, попила - і знову себе вилизує з ніг до голови. Але кішки вилизують не так бруд, скільки свій власний запах.

Всі кішки - домашні і дикі - мисливці. Полюють із засідки.

У кішки гострий зір. Котяче око порівнюють зі світловідбивачами машини. І дійсно - у кішки в напівтемряві можна побачити зеленуватий відблиск в очах. Очі у кішки великі і дивляться вони в одному напрямку.

Кішка спокійно ходить в темряві. Допомагає їй у цьому такі вібріси - вуса. Ходить кішка безшумно, втягує кігті і ступає м'якими подушечками, лазить спритно.

Вихователь. А зараз ми з вами послухаємо вірші про кішок, які вам розкажуть наші дітки.

1 - й дитина. Кошеня возиться з клубком:

Те підповзе до нього потайки,

Те на клубок почне кидатися,

Штовхне його, відскочить убік.

Ніяк не може здогадатися,

Що тут не мишка, а клубок.

2- й дитина. Ні, даремно ми вирішили

Прокатати кота в машині:

Кот кататися не звик -

3 - й дитина. У будинку у мене живе

Дуже добрий рудий кіт-

Вранці, вставши, намив вуса

Любить бігати і грати

У кімнаті з хлопцями.

Вихователь. Є коти-артисти, які виступають в цирку і знімаються в кіно. Згадайте, в яких мультфільмах є коти-артисти?

Діти. кіт Матроскін, кіт Леопольд.

Вихователь. Так правильно. Це наш Матроскін.

Він кіт-зірка екрану,

Практичний, мудрий і діловитий.

На всю Росію знаменитий.

І кіт Леопольд, який завжди говорив. «Хлопці, давайте жити дружно!»

Ще є казки, в яких є герої коти - це Кіт у чоботях, Кот і півень,

Кот, півень і лисиця. (Вихователь супроводжує показом ілюстрацій до кожної казці)

Вихователь. Ось ми і підійшли до нашого головного завдання.

Вихователь. Нашої кішечці потрібна шубка, як ми можемо їй допомогти, якщо у нас є папір і фарби?

Вихователь. Проходимо за столи і розсаджуються на місця.

Вихователь. А як же можна намалювати пухнасту шерсть. (Відповіді дітей)

Вихователь. Шерсть можна намалювати за допомогою методу «стусана».

Вихователь. Давайте згадаємо, як малювати «стусаном». На пензлик набираємо гуаш потрібного кольору, кисть тримаємо вертикально, роблячи зверху «стусани». пензлик як би стрибає, маючи в своєму розпорядженні «стусани» всередині і по краях силуету. Подивіться, яка виходить пухнаста шубка.

Вихователь. Перш ніж ми з вами почнемо малювати. ми підготуємо наші пальчики.

Тримаємо пензлик ось так - (Рука на лікті. Пензлик тримають трьома пальцями вище її метал. Частини).

Це важко? Ні, дрібниця! (Рухи пензлем руки по тексту).

Вправо - вліво, вгору і вниз

Побігла наша кисть.

А потім, а потім (Пензлик тримають вертикально).

Пензлик біжить кругом. (Виконують стусани без фарби на аркуші).

Закрутилася, як дзига.

За стусаном йде стусан!

Вихователь. А тепер беремо пензлик, опускаємо в фарбу, беремо фарби трошки, робимо пробний тичок на окремому листочку. У всіх вийшло?

Вихователь. Молодці. Зараз візьмемо лист з намальованим трафаретом і малюємо кішку по контуру, а потім всередині нього.

Вихователь. Приступаємо до роботи.

(Діти самостійно малюють, а вихователь ходить і перевіряє правильність роботи.)

«Сплячий кошеня» (релаксаційні вправу) (виконується під музику)

Вихователь. Уявіть собі, що ви веселі, пустотливі кошенята. Кошенята ходять, вигинають спинку, махають хвостиком. Але ось кошенята втомилися ... почали позіхати, лягають на килимок і засипають. У кошенят рівномірно піднімаються і опускаються животики. вони спокійно дихають.

(Після вправи всі діти йдуть на свої місця.)

Вихователь. Проходимо за столи і сідаємо на свої місця.

Вихователь. Подивіться на малюнки уважно. чого в них не вистачає?

Діти. Око і ротика.

Вихователь. Очі, яким кольором будемо малювати?

Вихователь. А ротик?

Вихователь. Правильно. Але малювати будемо інший пензлем. Візьміть звичайну, тонкий пензлик. Вмочаємо пензлик в стаканчик з водою, зайву воду прибираємо про край стаканчика. Набираємо на пензлик зелену фарбу і малюємо очі. А потім малюємо зіниці всередині очей чорною фарбою. І на закінчення малюємо нашої кішечці ротик чорною фарбою. Виконуємо роботу акуратно.

Вихователь. Ось які молодці! Подивіться, які гарні у нас вийшли кішечки.

Вихователь. Хлопці, ви виконали правильно всі завдання. За це кішка Мурка буде вам вдячна.

Вихователь. Молодці всі ви сьогодні намагалися, у вас вийшли чудові кішечки, сподіваюся, ми допомогли Мурку.

Вихователь. Які завдання ми виконували?

Вихователь. А які з них вам найбільше сподобалися?

Вихователь. Хто мені нагадає, як можна намалювати пухнасту шерсть кошеняти?

Вихователь. Закінчити наше сьогоднішнє заняття я хотіла б віршем поетеси Зої Езрохі

Бувають кішки різні -

Голодні і брудні,

І ситі, і чисті,

І сірі, і білі,

І чорні, і руді,

Бувають кішки сміливі,

Бувають і боягузливі.

Буває дуже страшно їм.

Не всі з них щасливі.

Не всі з них домашні.

Ви їх не ображайте,

На цьому наше заняття закінчено.

Проект «Домашня тварина міста - кішка» Тип проекту: інформаційно-дослідницький; за змістом: «дитина і природа», дитячо-дорослий, де дитина виконавець проекту, всередині.

Конспект інтегрованого заняття з музики і малювання в нетрадиційній техніці в молодшій групі «Ялинка» «Ялинка". Цілі: - сформувати у дітей уявлення про характерні особливості ялинки на основі зображально-виражальних засобів.

Конспект заняття з малювання в нетрадиційній техніці «Кульбаби» Тема заняття: «Кульбаби» Завдання: Вчити дітей передавати образ квітки за допомогою нетрадиційних техніки малювання (пальцеграфія); Розвивати.

Конспект ООД з малювання в нетрадиційній техніці в середній групі «Димковская конячка» Мета: створення умов для розвитку творчих здібностей дітей. Завдання: ГО «Художньо-естетичний розвиток» Розвивати продуктивну.

Конспект заняття з малювання в нетрадиційній техніці в середній групі «домашня тварина-кішка» 1
Конспект заняття з нетрадиційною техніці малювання в Старшій логопедичній групі «Їжачок Пих» Мета: створити умови по ознайомленню дітей з новою технікою малювання методом роздування фарби Завдання: Освітні.

Конспект заняття по мовному розвитку в першій молодшій групі «Домашня тварина кішка» Конспект заняття по мовному розвитку в першій молодшій групі «Домашня тварина - кішка». Мета: розвиток пізнавального інтересу до навколишнього.

Конспект заняття з малювання в нетрадиційній техніці «Комахи» Інтегровані освітні області: «Художньо-естетичний розвиток», «Пізнавальний розвиток». Інтегровані завдання: Освітні.

Конспект заняття з малювання нетрадиційної техніці виконується з круп, паперу і фарб. Робота виконується пальчиками без допомоги кистей і олівців. Мета: - познайомити з виготовленням.

Схожі статті