Є така професія учень »

Тема: «Є така професія - учень»

Мета: познайомити дітей з професіями, прищеплювати любов до праці, продовжувати вчити дітей працювати.

Обладнання: картинки знаменитих людей, плакат на увагу ( «будиночки»), книги про професії.
Хід заняття:

Ведучий: Хлопці! Сьогодні ми з вами поговоримо про професії. Які професії ви знаєте?

- Відгадайте загадки. Про які професії йдеться?

Його робота в глибині, на самому дні,

Його робота в темряві і тиші.

Нехай праця його нелегкий і непростий,

Як космонавт, пливе він серед зірок. (Водолаз)


Йому потрібні такі речі:

Молоток, лещата і кліщі,

Ключ, напилок і ножівка,

А всього потрібніший - вправність! (Слюсар)


Майстер, майстер, допоможи -

Забивай міцніше цвяхи -

Ми підемо сьогодні в гості. (Швець)


Послухайте вірш Д. Родарі «Чим пахнуть ремесла»
1 учень: У кожної справи запах особливий.

У булочній пахне тестом і здобою.

2 учень: Повз столярної йдеш майстерні -

Стружки пахне і свіжої дошкою.

3 учень: Пахне маляр скипидаром і фарбою,

Пахне скляр віконною замазкою.

4 учень: Куртка шофера пахне бензином,

Блуза робочого - маслом машинним.

5 учень: Пахне кондитер горіхом мускатним,

Доктор в халаті - ліками приємним.

- Хлопці! Є багато відомих людей, які своїм талантом, своєю працею досягли успіхів у своєму житті. Багато хто з вас чули такі імена як Олександр Васильович Суворов, Альберт Ейнштейн і знаменитий оратор Демосфен, який міг перекрикувати шум прибою.

1 учень: Як ішов до мети А.В.Суворов.

Майбутній великий полководець Олександр Васильович Суворов ріс невдало-ком - малий, худий тілом, слабкий, непривабливий. Мріяти про військову кар'єру йому було важко. Батько сподівався, що він піде по дипломатичній лінії. Учнем він виявився відмінним: французька, німецька, італійська, латинь освоїв з радістю. Він мріяв стати полководцем і вирішив себе присвятити цієї мети. Однак в дитячих іграх він зазнавав поразок. Тоді Суворов вирішив навчити себе переносити уста-лость і холод, загартовувати своє тіло, тренувати витривалість, волю і силу. Рано встаючи, він обливався холодною водою, скакав на коні в одній сорочці назустріч осінньому вітру та дощу. Був наполегливий в досягненні мети, завзятий, навіть неодмінно-клонів. Серйозно займався математикою, картографією та військовою історією. Старий приятель батька Саші А.П. Ганнібал проекзаменував хлопчика, давши його роботі над собою високу оцінку. Звертаючись батькові, він сказав: «Не забороняй людині займатися тим, до чого він призначений. Блаженної пам'яті Петро поцілував би його лоб за наполегливість і праці! »Так йшов до мети дванадцятирічний Саша Суворов, про-слави в майбутньому російське воїнство, російську силу, добре ім'я батька свого.

2 учень: Життя великого вченого Альберта Ейнштейна.

Людство знає велику кількість прикладів, коли люди, займаючись самонавчання-разованием, робили великі наукові відкриття в різних областях знань, через міняли своє життя.

У старших класах ви будете вивчати теорію відносності А. Ейнштей-на, яка принесла йому світову славу. Але цікава історія цієї людини, ко-торого знає весь світ.

Сам Ейнштейн згадував: «Моїм слабким місцем була погана пам'ять, осо-бенно на слова і тексти». І дійсно, викладач грецької мови як-то сказав йому: «З вас ніколи нічого путнього не вийде». Але далі Ейнштейн про-должает: «Тільки з фізики і математики я йшов завдяки самостійним заня-тиям далеко попереду шкільної програми».

З цього ясно, що ключ до розуміння його розвитку в словах «оригінали ниезанятія», які були вирішальним чином пов'язані з його надзвичайною любо-знательно і здатністю дивуватися.

Дитиною Ейнштейн читав популярні наукові видання, за його власними словами, затамувавши подих.

Життя Альберта Ейнштейна - один з яскравих прикладів, коли оригінали ні заняття допомогли людині не тільки розвинутися, але і подарувати світу свої від-криття.


3 учень: Демосфен.

З дитинства хирлявий і хворобливий, з неясним доганою і коротке дихання третьому юнак Демосфен поставив перед собою завдання стати оратором. Вимоги до оратору того часу були суворими: оратор повинен був мати величний вигляд гучний, але не крикливий голос, віртуозно володіти мімікою і жестом. Демосфен навчався красномовству у "знаменитих риторів того часу. Перше його ви-ступление, однак, було висміяно народом. Демосфен почав працювати над собою. Він влаштував собі кімнату в підземеллі для занять: навчався акторській грі; зміцнював голос; неясний шепелявий догану долав тим, що, вкладаючи в рот камінчики, читав на пам'ять вірші; запам'ятовуючи мови, які йому доводилося чути, він за-тим відновлював хід думок, висловлював ті ж думки іншими мовними зворотами. Праця Демосфена увінчався успіхом - він завоював славу кращого оратора.

Ведучий: Таких прикладів багато, але ми з вами поки тільки учні та тема нашого класного години «Є така професія - учень».

- Як ви думаєте, якщо дитина навчається в школі, для нього навчання є роботою?

- За час навчання в середній школі учень вирішує близько 30 000 завдань, прочитує близько 800 000 сторінок тексту.

- Таким чином, учень - це особливого роду професія.

- Що хотів сказати цим В.А.Сухомлинский?

- Частенько ми витрачаємо багато часу на виконання домашнього завдання. Від чого?

- Ми повільно читаємо, повільно вважаємо, часом не знаємо таблиці додавання і множення, тому нам кожен раз доводиться шукати відповідь в книгах, підручниках.

- Ми повинні постаратися впоратися з усіма завданнями.

- Ось вам ще одне завдання (текс на дошці):

- Вмію, - відповів Ваня.

- Прочитай-ка ось тут, - сказав я і дав йому в руки книжку. Ваня повернув мені книжку і тихо сказав:

Я довго чекав Ваню, але він не повернувся.

Я знайшов Ваню на кухні.

- В чому справа? - запитав я. - Що з тобою?

-А зараз, давайте відповімо на питання:

2. Чи можна зрозуміти його стан?

- Давайте хором згадаємо вірш В. Берестова «Читалочка»:

Не треба до мами приставати.

Не треба бабусю трясти

Прочитай, будь ласка, прочитай.

Не треба благати сестрицю

Ну, прочитай ще сторінку.

А можна взяти і прочитати!

Ведучий: Щоб лікарем, моряком або льотчиком стати

Треба, перш за все арифметику знати.

Гра «Чий літак підніметься вище» (для кожної групи своє завдання).


- А щоб бути грамотними, треба вивчати «Граматику». Завдяки їй ми стаємо грамотніше.

«Яка буква зайва». Чому?

Хлопці! Навіть на уроках фізкультури ви працюєте, намагаєтеся.


Кожній команді лунає розрізна картинка. Діти повинні скласти її і розповісти, що вони знають про цю професію.

- І останнє завдання: перевіримо вашу увагу:

Який будиночок треба вставити на порожнє місце?

(Правильна відповідь №2)
Ведучий: Хлопці! Виконуючи всі завдання, ви намагалися?

- Ви впоралися з усіма завданнями?

- У вас все сьогодні виходило?

У мене все вийде.

Давайте ще раз прочитаємо ці рядки, і нехай вони будуть девізом у вашому житті.

У мене все вийде.

Ведучий: Діти! Давайте відповімо на питання:

1. Наближаючи свою мрію, я повинен ... ..

2. Я вмію вчитися, тому що ......

3. Щоб добре вчитися, треба ....

- Закінчити нашу розмову мені хотілося б віршами М. Заболоцького (діти читають вірш):

Не дозволяй душі лінуватися!

Щоб в стільці воду не товкти,

Душа зобов'язана трудитися

І день і ніч, і день і ніч!
Жени її від будинку до будинку,

Тягни з етапу на етап

За пустиря, по бурелому,

Через замет, через вибоїна.


Чи не дозволяй їй спати в ліжку

При світлі ранкової зорі.

Тримай ледащо в чорному тілі


Коль дати їй заманеться поблажку,

Звільняючи від турбот,

Вона останню сорочку

З тебе без жалю зірве.


А ти хапай її за плечі,

Учи і муч до темна,

Щоб жити з тобою по-людські

Навчалася заново вона.


Вона рабиня і цариця,

Вона працівниця і дочка,

Вона зобов'язана працювати

І день і ніч, і день і ніч.

Ведучий: Дорогі хлопці! Завжди працюйте і отримаєте масу задоволення від виконаної роботи. А коли виростите, виберіть собі професію. Всі роботи гарні, але треба роботу любити.

Спасибі всім за хорошу роботу на уроці!

Методична розробка заходу Час Мужності «Є така професія ...»

«Є така професія учень»

Схожі статті