Що: Бостонський марафон

Дистанції: 42,195 км

Число учасників: 30 000 чоловік

Прогноз погоди: + 15

Жінкам брати участь в Бостонському марафоні дозволили порівняно недавно - в 1972 році. Однак в 1966 році дистанцію «нелегально» пробігла Роберта Гібб (також відома, як Боббі Гібб), сховавшись перед початком в кущах недалеко від старту. У 1967 році Кетрін Світцер пробігла Бостонський марафон, обдуривши організаторів і зареєструвавшись як К.В. Світцер. Директор намагався зупинити її на дистанції, але їм завадив бойфренд Світцер, який втік разом з нею. Через три роки після того, як жінок почали офіційно допускати до змагань, в 1975 році Бостонський марафон став першим забігом, який прийняв марафонців на інвалідних візках.

Швидко бігати мало

На сьогоднішній день легендарний Бостонський марафон став практично недоступним для бігунів-аматорів усього світу. Чи не найголовніший марафон в світі, Boston Marathon входить в число марафонів Великої шістки. Фінішувати на ньому дуже престижно, але не просто: бостонський забіг - один з небагатьох в світі, де бігунам необхідно підтвердити свою кваліфікацію. Для цього потрібно пробігти один з марафонських забігів, сертифікованих за версією AIMS Association of International Marathon and Distance Races (до речі, в їх число входять Московський Марафон або Сибірський Марафон в Омську). При цьому необхідно вкластися в ліміт часу, встановлений організаторами для вашої вікової групи.

Цікавий факт, що, хоча марафон і називається Бостонским, в межах самого міста бігуни рухаються лише три кілометри з терміну двох. Дистанція проходить по передмістях Бостона агломерації (вона ж - Великий Бостон): Хопкінтон, Ешланд, Фремінгему, Уеллслі, Ньютону і так далі.

Марафон, де розбиваються серця

Один з найскладніших відрізків маршруту - пагорб Розбитого серця (Heartbreak Hill), що знаходиться незадовго до фінішу. За легендою так називати його стали після забігу 1936 року, коли діючий чемпіон Бостонського марафону Джон Келлі обігнав на пагорбі свого головного суперника Еллісона Брауна і, пробігаючи повз, поплескав його по плечу. В результаті Браун зібрався з силами, наздогнав Келлі і фінішував першим, «розбивши» тим самим серце суперника.

Інший відомий ділянку траси - Тунель криків Уеллслі (Wellesley Screaming Tunnel), розташований на 21-му кілометрі дистанції. Цей «тунель» сформовано не зі стін, а з дівчат - студенток старовинного жіночого коледжу Уеллслі. За традицією вони підбадьорюють марафонців і намагаються поцілувати їх. На плакатах у дівчат досить часто написані фрази на кшталт «Я не скажу твоїй дружині!».

Головна інтрига - чи медаль?

У 1956 році переможець марафону фінішував з результатом, на три хвилини переважаючим чинний світовий рекорд. Організатори провели розслідування і виявили, що за рік дистанція скоротилася на 1183 ярда (1,08 км) через проведених дорожніх робіт. До наступного року протяжність дистанції відновили.

Рекорд за кількістю участі в Бостонському марафоні належить американському бігунові Джон Келлі, який пробіг Бостон 61 раз (фінішував 58 раз). З них двічі - в 1935 і 1945 роках - він ставав переможцем марафону.

В цьому році в забігу беруть участь 34 росіянина з Москви, Пермі та Єкатеринбурга. У тому числі Елеонора Семенівська. За нашими даними, після фінішу у неї є всі шанси стати першою росіянкою, що отримала медаль SIX STAR FINISHER. Бажаємо нашим атлетам легких ніг!