Біологічний урок-гра - квн

Мета уроку: сприяти розвитку пізнавального інтересу; активізувати знання; сформувати навички спілкування, співробітництва, колективізму.

Обладнання: чисті аркуші, кольорові олівці, малюнки «Фантастичних тварин», фішки.

I. Організаційний момент
  • Набираються дві команди по 5 осіб.
  • Вибирається незалежне журі (3 людини).
  • Глядачі діляться на два сектори, в залежності від симпатій.

Для глядачів. «Протягом всієї гри глядачі заробляють фішки для своїх команд. І переконливе прохання не підказувати був командам, за це будуть покарані ваші команди ».

Команди готують:
а) назву команди та вибирають капітана;
б) девіз команди

Журі оцінює виступ команд в 3 фішки.

Команди по черзі називають пісні, кінофільми, казки і т.п. в назві яких є згадки про рослини і тварин (наприклад «Кіт у чоботях»).
Кожна правильна відповідь 1 фішка.

Команди через 10 хвилин повинні придумати і обіграти монологи.

1 команда «Життя оленярів Півночі очима заслуженою собаки Лайки».

2 команда «Життя і проблеми селянської сім'ї очима любителя сметани кота Васьки».

Журі оцінює виступ команд в 3 фішки.

Рослина №1. Рід рослин, що мають найбільші листя. Це тропічні рослини і листя їх по істині великі - близько двадцяти метрів. (Пальма)

Рослина № 2. Вам потрібно назвати найвище трав'яниста рослина. Його висота - тридцять, а то й сорок метрів. Часом за добу ця рослина може вирости на цілий метр. (Бамбук)

Якщо команди вагаються з відповіддю, то підключаються глядачі.

Журі оцінює виступ команд в 3 фішки.

Конкурс № 5. «Конкурс капітанів». "Хто ж це?"

Капітани команд малюють тварина з повсякденного життя. Потім ці малюнки вішаються на спини капітанів. Перший капітан задає питання другого капітану про своє тварину, на які той може відповідати тільки «так» або «ні». Завдання - швидко і правильно «розгадати» зображення на малюнку.
Журі оцінює виступ команд в 3 фішки.

Конкурс № 6. «Тварина-загадка». (Проводитися під час капітанського)

Командам пропонують малюнки фантастичних тварин. Команди повинні розгадати, частини яких тварин були використані при створенні малюнка (голова, тіло, хвіст, передня і задня кінцівки).

За кожну правильну відповідь по 1 фішці.

1 малюнок: голова - баклан; тіло - риба; хвіст - ящірка; передня кінцівка - крокодил; задня кінцівка - жаба.

2 малюнок: голова - заєць; тіло - зебра; хвіст - качка; передня кінцівка - тюлень; задня кінцівка - слон.

У невеликих паузах між конкурсами глядачів задаються загадки, питання тематика біологія. Зароблені фішки глядачі віддають своїм командам.

III. Підбиття підсумків

1. Журі повідомляє кількість набраних фішок командами.
2. Визначається команда переможець.
3. відзначаються найактивніші вболівальники.
4. Проводитися нагородження.
5. Виставляються оцінки за урок, зазвичай це оцінка «5».

Схожі статті