Зеніт »-« рубін »- 2 1

Дубль Себастьяна Дріуссі допоміг «Зеніту» здобути другу перемогу поспіль. Тепер переможений «Рубін» Бердиєва.

Флеш-інтерв'ю тренерів перед матчами зазвичай перетворюється в порожній хвилинний парад банальностей. Але з вуст Курбана Бердиєва, тренера закритого, навіть банальні слова звучать як відкритий план на гру: «За рахунок чого можна обіграти« Зеніт »? Організацією. У Манчіні не було стільки часу, скільки він хотів, для побудови оборони і атаки. Є шорсткості, які ми постараємося використовувати ». Мовою Бердиєва - пряме твердження, що «Рубін» знає план на гру і постарається його використовувати.

Шорсткості «Зеніту» не виправлені ще кілька тижнів, так що для очної зустрічі Бердиєва з Манчіні, якого Курбан Бекіевіч дуже цінує, видалося дуже вдалий час. Матч «Зеніту» в Хабаровську був для Бердиєва відмінним ліками після поразки від «Краснодара»: на Далекому Сході «Зеніт» не знав, як зламати масовану оборону, і збився на численні дальні удари. З 14 ударів 11 було нанесено через штрафний, один, від Далер Кузяєва. в кінці кінців став гольовим, але дальні удари, як доведено різними моделями обрахунку небезпеки ударів по воротах, не так ефективні, як спроби забити з штрафного майданчика. Таких спроб у «Зеніту» було всього три.

Росія - Прем'єр-Ліга. 2-й тур

0: 1 - Жемалетдінов - 45 + 1. 1: 1 - Дріуссі - 51. 2: 1 - Дріуссі - 90 + 1

Хитрий лис Бердиєв знав, у чому біда «Зеніту», і максимально ускладнив петербуржцям умови. У центрі поля з'явилися відразу два класичних опорника - Сонг і М'Віла. а поруч з ними - перелепленний з глибинного плеймейкера в опорника Оздоєв. Фланги ж були насичені традиційними зв'язками в схемі 3-5-2 - Кузьміна принагідно страхував Гранат. а Набіулліна - Кудряшов. «Зеніту», знову вийшов з тактикою 4-4-2, такий план суперника виявився моторошно незручним. Не допомогли навіть заміни в старті: Дріуссі багато зміщувався в глибину, але в чужій штрафній до 51-ї хвилини жодного разу не торкнувся м'яча, а Кузя, незважаючи на пару моментів, де Далер здорово тягнув м'яч, ніколи не займався просуванням м'яча в штрафну на рівні Паредеса.

Так що сценарій першого тайму був передбачуваний. «Зеніт» володів м'ячем 79% ігрового часу, але пішов на перерву, програючи - 0: 1. «Рубін» змусив підопічних Роберто Манчіні так грати - якісно рухав два оборонних блоку, збивав швидкість атак «Зеніту», дуже швидко переходив з атаки назад, перекривав всі шляхи в штрафну. Через такого футболу Дзюба, Дріуссі і Кокорін перетворилися в невидимок, а єдиний момент був створений, коли «Рубін» якраз дав синьо-біло-блакитним включити швидкість. Шатов на лівому фланзі обіграв Граната, отримав вільний простір і зробив пас врозріз на Кокоріна, але Рижиков виявився першим на м'ячі.

У другому таймі «Зеніт» не змінив свого плану, намагаючись зламати штрафну «Рубіна» в позиційній атаці, і став частіше навантажувати Рижикова подачами. До того ж до Дзюбі і Дріуссі в боротьбі за повітря приєднався Кокорін, регулярно зміщується з флангу в центр. На 51-й хвилині це спрацювало: Кокорін після подачі з лівого краю скинув м'яч на дальній кут воротарського майданчика, Гранат задивився на м'яч і відпустив Дріуссі, а аргентинець зробив перше торкання в штрафний за матч - для голу вистачило.

Весь подальший другий тайм, незважаючи на зміну рахунку, продовжився в тому ж ключі. При цьому «Зеніт» зробив ставку вже не на подачі, а на спробу розірвати казанську захист низом: доказ - заміна високорослої Дзюби на Жуліано. Але найближче до голу до останніх хвилин були атаки з передачами в штрафну, з'їдає захистом «Рубіна», а шалений дальній удар Кокоріна. М'яч шарахнувся поперечину, непередбачувано вильнувши по дорозі. Казанці відповіли свіжим атакуючим дуетом Сердар Азмун - Караденіз: іранець потягнув м'яч у контратаці і кинув його у вільний коридор, а Гекденіз пробачив «Зеніт», не зумівши пробити із забійної позиції.

До фінального свистка «Рубін» втомився (у Кудряшова зводило ноги), і втома зіграла «Зеніту», з двома свіжими півзахисниками, на руку. Жуліано і Полоз додали руху перед чужими воротами, але гол все одно забив аргентинський новачок Дріуссі, замкнувши подачу Крішіто з флангу. Випередив Дріуссі якраз Кудряшова, і, як не дивно, це було його третє дотик в штрафний за матч. Цифра пояснює, хто приїхав в наш чемпіонат: безжалісний кілер, що втілив два небезпечні удари в дубль.

Роберто Манчіні, навіть незважаючи на здобуті три очки, матч з «Рубіном» дуже корисний з точки зору зроблених помилок. Тепер італієць остаточно переконався, що тактична підготовка в Прем'єр-Лізі значно вище нуля. Дві команди поспіль створили серйозні проблеми «Зеніту», забарикадувавшись перед своїм штрафним і ловивши петербуржців на контратаках. «Зеніт» ж при такому грамотному плані суперника продовжував гнути свою лінію, не відступаючи від заданого плану. Мабуть, це замітка на полях для майбутніх матчів: проти таких суперників, як «Рубін», «Зеніту» Манчіні варто бути більш хитрим і гнучким.