Векторне кодування графічної інформації

Литвинець Ірина Ігорівна,

учитель інформатики та ІКТ ГБОУ Гімназіі№155

Цілі: ввести поняття векторної графіки і розглянути кодування векторних зображень.

1. Освітні - актуалізувати основний матеріал за допомогою бінарного кодування і познайомити учнів з ідеєю векторного способу представлення зображень в цифровому вигляді.

2. Розвиваючі - розвивати пізнавальний інтерес, спостережливість, логічне мислення.

3. Виховні - підвищувати мотивацію учня шляхом використання інтерактивних засобів навчання, формувати інформаційну культуру.

4. здоров'язберігаючих - дотримання санітарних норм при роботі з комп'ютером, дотримання правил техніки безпеки, оптимальне поєднання форм і методів, що виключають перевтома.

Обладнання: інтерактивна дошка, презентації, роздавальний матеріал із завданнями.

1. Організаційний момент.

Привітання. Перевірка відсутніх.

2. Перевірка домашнього завдання.

3. Перевірка раніше вивченого матеріалу. Актуалізація знань.

Робота з інтерактивною дошкою (Додаток 1).

Залежно від того, який номер квитка вибрав учень, на екрані з'являються питання. Після того, як учень дав відповідь, правильний варіант висвічується на дошці.

Векторне кодування графічної інформації
Векторне кодування графічної інформації
Векторне кодування графічної інформації

1) Що таке піксель? (Крихітний фрагмент зображення, певного кольору)

2) В чому полягає растрове кодування? (Колір кожного пікселя кодується двійковим числом)

3) Як кодується чорно-біле зображення? (Кожен піксель може бути або чорний, або білий. Колір білого пікселя кодується 0, чорного - 1)

4) Як кодуються пікселі в кольоровому зображенні? (Ланцюжком з 24 нулів і одиниць)

5) З яких основних кольорів складаються відтінки? (Червоний, зелений, синій)

6) Скільки біт відводиться на кожний з основних кольорів? (За 8 біт)

7) Скільки різних відтінків основного кольору при цьому можна закодувати? (256)

8) Скільки квітів включає в себе колірна палітра сучасних комп'ютерів? (Понад 16 млн. 16777216)

4. Вивчення нового матеріалу (Додаток 2)

Векторне кодування графічної інформації

Учні записують в зошитах дату і тему уроку «Векторне кодування графічної інформації».

Графічна інформація може бути представлена ​​у вигляді векторного зображення. Beкторное зображення складається з простих елементів, званих примітивами: ліній, кіл, прямокутників, зафарбованих областей. Тобто векторне зображення являє собою графічний об'єкт, що складається з елементарних відрізків і дуг.

Векторне кодування графічної інформації

Запишіть в зошити: векторний спосіб кодування - малюнок складається з об'єктів - примітивів: відрізків, прямокутників, кіл і т.д.

Положення цих елементарних об'єктів визначається координатами точок і довжиною радіуса. Для кожної лінії вказуються її тип, товщина і колір. Інформація векторному зображенні кодується як звичайна буквено-цифрова і обробляється спеціальними програмами.

Векторне кодування графічної інформації
Векторне кодування графічної інформації

Запишіть в зошити: кожна з фігур може бути математично описана: прямокутники і трикутники - координатами своїх вершин, кола - координатами центрів і радіусами.

До переваг векторної графіки можна віднести те, що зображення займають відносно невеликий обсяг пам'яті і можуть легко масштабироваться без втрати качества.К недоліків векторної графікіотносят те, що вона не дозволяє отримувати зображення фотографічної якості і зображення описуються тисячами команд.

Малюнки кодуються за допомогою наступних команд:

Установітьx, y - встановити в якості поточної точку з координатами (x, y);

Векторне кодування графічної інформації

Лінія кx1, y1 - намалювати лінію від поточної точки до точки з координатами (x, y), при цьому точка (x1, y1) стає поточної;

Окружностьx, y - намалювати коло з центром в точці (x, y) і радіусом;

Векторне кодування графічної інформації

Векторне кодування графічної інформації

Мультяшний герой входить в клас і проводить фізкультхвилинки, при цьому не тільки говорить, що потрібно робити, але і сам показує всі виконувані вправи.

6. Узагальнення і систематизація знань (Додаток 2)

В системі координат необхідно відновити малюнок за описом. (Роздатковий матеріал -Додаток 3) .Ученікам дається час на виполненіе.Виполненние роботи здаються вчителю. При виконанні завдань можна скористатися слайдами 11 - 14 презентації «Векторне кодування графічної інформації» (Додаток 2)

Векторне кодування графічної інформації

§ 1.3 (с. 26 - 28), Робочий зошит № 40, 41 (с. 32 - 35).

8. Підведення підсумків. рефлексія

Виставлення оцінок. Самооцінка учнів (Додаток 4).

Векторне кодування графічної інформації

Список літератури і Internet-ресурсів:

1. Босова Л.Л. Інформатика та ІКТ: Підручник для 6 класу.

2. Босова Л.Л. Інформатика та ІКТ: Робочий зошит для 6 класу.

3. Югова Н.Л. Хлобистова І.Ю. Поурочні розробки з інформатики: 6 клас.

ЗАПРОШУЄМО!

Запрошуємо педагогів зі стажем роботи за фахом від 25 років до Клубу ветеранів педагогічної праці!

Тільки для вас - спеціальні освітні заходи, цікаві зустрічі і багато інших подій.

Ваші АНОО «Анекс» і Екстернат.РФ

Схожі статті