Урок навколишнього світу в 1-му класі - чому на місяці не живуть люди (за програмою - школа росії -)

Мета: Розвивати пізнавальні інтереси учнів; формувати уявлення про Місяць як супутнику Землі; пояснити дітям, чому на Місяці не живуть люди за допомогою мультимедійної презентації; виховувати інтерес дітей до навколишнього світу; формувати доброзичливі відносини між учнями, вміння розуміти себе та інших.







Обладнання: мультимедійна презентація, проектор, комп'ютер, екран, робочі зошити, підручники.

Хід уроку.

2. Актуалізація знань учнів. Відгадування загадки. (2 слайд)

Вночі на небі один
золотистий апельсин
Минули два тижні,
Апельсина ми не з'їли.
Але залишилася в небі тільки
Апельсинова долька. (Місяць. Місяць.)

-Сьогодні на уроці ми з вами дізнаємося все про Місяць.

4.Работа над темою уроку.

а) - Діти, хто з вас бачив Місяць?

-Яку форму мала Місяць? (3 слайд)

Ще в давнину люди помітили, що Місяць змінює свою форму. То вона схожа на круглу тарілку, то він як серп, який назвали Місяцем. Люди не могли пояснити це явище і придумували казки, легенди.

б) Читання казки "Чому у місяці немає сукні". (4 слайд)

Вирішив Місяць пошити собі сукню.

Зняв з нього кравець мірку і сів за роботу. У призначений термін прийшов Місяць за сукнею. А плаття вузько і коротко.

- Видно, я помилився, - каже кравець. І знову сів за роботу.

У призначений термін прийшов Місяць за сукнею. Знову плаття мало.

- Видно, і тепер я помилився, - сказав кравець. І знову став кроїти і шити.

Втретє Місяць прийшов до кравця. Побачив кравець: йде по небу круглий Місяць, чи не Місяць, а ціла Місяць, так вдвічі ширше, ніж плаття, яке він тільки що зшив. Що було робити кравця? Кинувся він бігти. Шукав його Місяць, шукав, та не знайшов.







Так і залишився Місяць без сукні.

в) Чому Місяць світить? (5 слайд)

Ви можете пояснити, чому Місяць змінює зовнішній вигляд? Щоб це пояснити, треба знати один секрет Місяця. Цей секрет в тому, як вона світить. Сонце - це палаючий куля, воно саме випромінює світло, а Місяць ....

Давайте розглянемо малюнок, і дізнаємося, в чому секрет Місяця, як вона світить?

  • Що зображено блакитним кольором? (Земля)
  • Що робить Земля? (Спить)
  • Значить, зараз якась частина доби? (Ніч)
  • Що зображено білим кольором? (Місяць)
  • А червоним? (Сонце)
  • Що робить Місяць? (Відбиває промені Сонця і посилає їх на Землю)
  • Може Місяць сама випромінювати світло? (Ні, тільки відображає.)

г) Яку форму має Місяць? (6 слайд)

Ось ми і дізналися секрет Місяця. Раз вона не світить. то ми бачимо тільки ту її частину, яка висвітлена сонцем. У різний час Сонце по - різному освітлює Місяць. Тому нам здається, що її форма змінюється. А насправді вона не змінює своєї форми.

г) Чому ми бачимо на поверхні Місяця кола, темні плями, гори? (7 слайд)

На Місяці можна побачити темні і світлі плями. Світлі - це місячні моря. Насправді в цих морях немає ні краплі води. Раніше люди цього не знали, тому й називали їх морями. Темні плями - це рівні ділянки (рівнини). На Місяці всюди видно місячні кратери, які утворилися від ударів метеоритів - каменів, що впали з космосу. Вся поверхня Місяця покрита товстим шаром пилу. Вона виглядає так, як ніби на ній багато років не витирали пил. На поверхні Місяця днем ​​стоїть спека до 130 градусів, а вночі - мороз - 170 градусів. Місяць рухається навколо Землі і обходить її кругом один раз на місяць.

5. Закріплення вивченого матеріалу. Робота в робочих зошитах. (8 слайд)

-Знайдіть малюнок, на якому показані правильно Земля і Місяць.

Місяць це природний супутник Землі. А що за розмірами більше? Земля або Місяць? Що ви ще можете розповісти про Місяць?

6. Як люди вивчали Місяць? (9 слайд)

- Що люди посилали на Місяць? (Місяцеходи)

- Як вони ними управляли? (Із Землі по радіо.)

7. Гра "Ми - космонавти". Діти повинні уявити, що вони космонавти і відправляються на Місяць. (10 слайд)

Поради відлітає на Місяць.

8. Підсумок уроку. (11 слайд)

- Чи можуть люди жити на Місяці?

- Чому на Місяці не живуть люди?







Схожі статті