Тріщали борту, літали зуби - як йшли до фіналу молодіжні команди на кубку світу

Кубок світу серед молодіжних клубних команд в цьому році зустрічають Єкатеринбург і Верхня Пишма. У турнірі беруть участь 8 команд з європейських країн - Швеції, Чехії, Казахстану, Фінляндії, Латвії, Швейцарії та Росії. Клуби з Північної Америки в цьому році через великої кількості травмованих гравців не змогли взяти участі в першості.

Минулі гри групового етапу виявили найсильніших: в півфінал вийшли всі команди групи B. Причому, шведський «Модо» здобув при цьому лише одну перемогу, обігравши в буллітной серії, на превеликий жаль уболівальників з Єкатеринбурга, місцевий «Авто», який в підсумку посів п'яте місце.

Ігри півфіналу виявилися досить передбачуваними. На гру з чеським «Трщінцем» армійці виходили явними фаворитами і підтвердили свій статус. Упевнена перемога 5: 1. Дубль у Павла Подлубошнова, закинуті шайби у Артема Чмихова, Данила Лобанова і Ігоря Мясищева. У складі чеської команди відзначився Гжегож Радзенцяк.

Матч між шведами та казахами вийшов значно більш видовищною за рахунок наполегливої ​​боротьби при приблизно рівних силах і передбачуваний тільки тим, що переможця заздалегідь було визначити. Перший період другого півфіналу пройшов під диктовку шведів. І хоч Барси і намагалися здійснювати вилазки до воріт суперника, успіхом вони не увінчалися. А ось що назрівав гол «Модо» вирвався назовні на 16-й хвилині Оскар Петтерссон поборовся за воротами і віддав пас на що летів на п'ятачок Тобіас Острем. А під завісу періоду молодий «Кутейкин» Себастьян Вальфрідссон потужним клацанням від синьої лінії вразив ворота казахської команди. 2: 0. Але такий стан справ тільки підігріло бажання Барсою. У другому періоді вони змогли зрівняти рахунок: спочатку Самат Данияр, а потім і Кирило Балдін допомогли своїй команді встановити рівність. У третьому періоді команди ще раз обмінялися голами (Антон Градин ( «Модо»), Артур Гатіятов ( «Снігові барси»). Фіналіста виявила сьома закинута шайба у виконанні Ніколаса Мюллера. 4: 3 - «Модо» побореться за Кубок світу.

Незважаючи, на те що грає молодь, пристрасті іноді виникали неабиякі: розрізався лід, тріщали борту, літали ключки і ... зуби! Микита Папуг з «Червоної армії» навіть встиг зловити рукою свій вибитий зуб і продемонструвати його судді!

Звичайно, найбільша кількість уболівальників на трибунах збирався на матчі Авто. Але інші команди теж не залишилися без підтримки. Повболівати за них приїхали найвідданіші шанувальники - друзі і батьки.

Батькові гравця шведського «Модо» Ніколаса Мюллера Крістіану довелося добиратися до столиці Уралу з пригодами. Він летів до Росії через Стамбул, але через відсутність візи довелося повертати назад і терміново оформляти її. Але справа варта заходу - закинуту шайбу у виконанні сина він побачив. А ось бабусі форварда «Снігових барсів» Кирила Балдина дістатися до арени недовго - вона живе в Єкатеринбурзі і підтримує казахську команду, куди її онук поїхав грати: «Звичайно хвилювалися за нього, але якщо вже вибрали на драфті, потрібно їхати, - як справжній експерт міркує Галина Павлівна. -Нехай грає. Були варіанти і за океан поїхати, але ми вирішили, що потрібно розвиватися тут. Відпустили поки тільки в Казахстан, чи не далі ».

Хокейна атмосфера на арені в Єкатеринбурзі присутній: вболівальники скандують речівки, дівчата з групи підтримки з періоду в період вражають публіку яскравими вбраннями і запальними танцями, а в холі «на ура» йде торгівля лосем Автіком - талісманом основної команди господарів турніру, якого іноземні любителі хокею із задоволенням забирають собі на пам'ять. Чи залишиться в пам'яті у шведів, чехів, швейцарців і фінів і слова популярної пісні «Між нами тане лід», якій їх навчили колеги з Росії. А у кого дійсно розтане лід і хто підніме над головою Кубок дізнаємося вже зовсім скоро - завтра під час фінального матчу Кубка світу серед молодіжних клубних команд.