Трактор - переміг - динамо - в п'ятому матчі фіналу кубка Гагаріна

• Трактор - переміг - динамо - в п'ятому матчі фіналу кубка Гагаріна

«Трактор» розгорнув «Динамо» до Луганська

«Трактор» виграв у Москві п'ятий фінальний матч Кубка Гагаріна, дозволивши динамівцям відігратися з рахунку 0: 3. За п'ять хвилин до кінця зустрічі переможний гол забив Андрій Костіцин.

У самому яскравому фінальному матчі Кубка Гагаріна "Трактор" переміг "Динамо", і тепер серія продовжиться в середу в Луганську. У перших двох періодах команди обмінялися трьома закинутими шайбами, проте крапку в цій зустрічі поставив Андрій Костіцин.

Що б потім не говорили динамівці, але початок матчу вони «проспали», як ніби заздалегідь увірувавши в те, що домашня перемога від них нікуди не дінеться. Здавалося б, в четвертій, Луганській грі біло-блакитні знайшли єдиний шлях до успіху, не надавши супернику жодного шансу, і відмовлятися від продовження такої гри було б неправильно. Але все виявляється легким на папері і в передматчеві розклади, і ніхто не міг припустити, що на четвертій хвилині захисник Роман Дерлюк, бажаючи кинути шайбу на п'ятачок, потрапить в Буліс, а потім програє в швидкості Станіславу Чистову. «Трактор» вийшов на гру, як на останній бій, динамівці не могли не розуміти, що мають право навіть на дві помилки.

За що і поплатилися першим періодом - чи не найгіршим в плей-офф за Олега Знарока.

«Трактор» вчасно відчув слабину господарів, та й залітали в ці хвилини у челябінців все. Не пощастило хіба що Нічушкіну, який свій шанс не використав, зате Антон Глинкин точно кинув у ближній кут. На сьомій хвилині Олег Знарок взяв тайм-аут, настільки сумні для його команди події відбувалися на льоду. Але пауза і серйозна розмова з командою не допомогли. Сміла Антипов закинув третю шайбу, «Лужники» в шоці, а гра, здавалося, програна за дев'ять хвилин.

Можливо, так і сталося б з іншою командою, але не дарма на одній з прес-конференції Знарок образився фразою, що «Динамо» гнулося ». У 99 випадках зі 100 після 0: 3 за дев'ять хвилин змінюють голкіпера - а там, як крива виведе, врятувати такі матчі вдається лише в разі, якщо суперник кидає грати. «Трактор» залишився в грі і продовжував з усіх боків тиснути на дезорієнтоване «Динамо», але господарі не гнулися, та й Олександр Єременко залишився в воротах. Здається, не тому, що в запасі сидів недосвідчений Шариченков, а так як Знарок своїх не здає.

Четверта ланка чехів, де центрфорвардом зазвичай грає «сумісник» Соїн, продовжило чудеса: не минуло й хвилини, як після кидка Горохова шайбу в ворота добив Петружалек.

Друга закинута шайба остаточно повернула динамівцям мисливський азарт, хоча «Трактор», як міг, намагався нав'язувати супернику свій хокей. Але стримати Сергія Соїна не вдалося: досвідчений хокеїст, снайперські якості якого ніколи не були головною перевагою (за майже 650 матчів в еліті він забив лише 85 голів), метнув шайбу точно між щитків Гарнетта. Рахунок став рівним, але «Трактора» вже доводилося думати про його утриманні. Сирену про закінчення другого періоду гості зустріли з полегшенням.

У третьому періоді йшла вже рівна силова боротьба - команди, здавалося, думали про овертаймі.

Гаряче ставало після вилучень Катічева і Граняк, як зазвичай, підривав ситуацію на льоду Валерій Нічушкін. Але за п'ять хвилин до кінця третього періоду забив Андрій Костіцин, непомітний герой Кубка Гагаріна, який якщо і забиває, то дуже важливі шайби.

Серія продовжиться матчем в середу в Луганську. А керівництву «Трактора» належить тепер вирішувати проблему Нічушкіна, якого вже в понеділок зобов'язали прибути в розташування юнацької сборнойУкаіни.

«Газета.Ru» вела онлайн-трансляцію матчу «Динамо» - «Трактор».

Інші матеріали, новини і статистику можна подивитися на сторінці КХЛ.