• Календар / Результати
  • Тур де Франс
  • Джиро д'Італія
  • Вуельта

У матчі групового етапу Ліги чемпіонів донецький «Шахтар» на своєму полі обіграв лондонський «Челсі» - 2: 1.

Цей поєдинок з повним правом можна було назвати центральним у перший день третього туру. У групі D відносини з'ясовували лідери. І якщо «Челсі» в цьому званні хизувався досить звично, то «Шахтар» ... У компанії з лондонцями і «Ювентусом» показувати настільки вражаючий результат - дорогого коштує. Але, як виявилося, це була тільки приповідка. Казка почалася пізніше.

Матч на «Донбас-Арені» «сині» почали дуже солідно, неспішно розгортаючи свої позиційні атаки. Підопічні Роберто ді Маттео явно проводили розвідку. І поки вони вникали в секрети оборонної лінії «гірників», господарі поля взяли та й забили. Йшла всього третя хвилина зустрічі. Рац викинув м'яч з ауту на Вілліана, а той рикошетом від руки Джона Террі доставив м'яч на Алекса Тейшейру, чий удар в дальній кут виявився для Петра Чеха неберущімся.

Не відкладаючи справу в довгий ящик, лондонці пішли вперед великими силами. Начебто і м'яч у них тримався, і точність передач була на висоті, а удари по воротах Андрія П'ятова можна було перерахувати на пальцях однієї руки. Єдиний форвард «Челсі» Фернандо Торрес видав, м'яко кажучи, не найкращий матч. У цій зустрічі він був всього лише раз близький до того, щоб розпечатати ворота «Шахтаря», але блискуче зіграв на виході голкіпер господарів поля. Що до воротарських подвигів, то на останньому рубежі виконував соло колега Пятова - Чех. Якби не чеський воротар, англійцям накидали б повну авоську ще до перерви. Але Танкіст тягнув один мертвий м'яч за іншим і залишив-таки своїй команді надію на порятунок чи не до фінального свистка.

Але навіть Чех не зміг нічого зробити на 52-й хвилині. Обріз в центрі поля Едена Азара привів до контратаки за участю Адріано і Фернандіньо. Останній і завдав практично ідеальний по силі і точності удар низом в дальній кут, після чого результат фактично був зроблений. У «синіх» якось різко опустилися руки, а донецькі бразильці зайнялися, нарешті, своєю улюбленою справою - знущанням над суперником. «Гірники» могли і мали збільшувати рахунок, але або чергові чудеса в рамці творив Чех, або м'яч після ударів господарів поля летів в молоко.

Під кінець зустрічі гравці «Челсі» спромоглися-таки на останній штурм і зуміли розпечатати ворота Пятова. На 88-й хвилині вдався прохід в штрафну Браніславу Івановичу, який вклав м'яч точно в ногу Оскару, а останній без перешкод розстріляв ворота «Шахтаря». З трьома доданими хвилинами часу відігратися у лондонців вистачало, але вони навіть не змогли підійти до воріт українського клубу на небезпечну відстань, хоча коліна у господарів поля тремтіли вельми пристойно. «Шахтар» втримав перемогу, яка вивела його не тільки в одноосібні лідери групи D, але й відкрила українцям двері в плей-офф.