Прийшли по-англійськи

Останні роки Ліга чемпіонів проходить під яскравим знаком переваги англійських клубів

Стежити за виразом облич цих двох великих футбольних гуру, Рафаеля Бенітеса і Арсена Венгера, по ходу третього за шість днів протистояння їх команд - «Ліверпуля» і «Арсеналу» - було справжньою насолодою. За 90 хвилин міміка кожного з них змінювалася до невпізнання, вся гама почуттів, яка тільки можлива, відбилася на їхніх обличчях: від надії, радості, обережності, напруги до повної знемоги і розчарування. Нічиєї така оскароносна гра двох тренерів закінчитися не могла, і з маскою щастя на обличчі пішов Бенітес: «Це були великий вечір і фантастична гра з шістьма забитими м'ячами, - лучілся іспанець. - Все абсолютно щасливі. Коли гості зробили рахунок 2: 2, я, звичайно, занервував, але ще більше мене розчарувало те, як ми цей гол пропустили. Але ми майже відразу ж заробили пенальті. Стівен Джеррард, взявши на себе відповідальність і реалізувавши одинадцятиметровий, довів силу свого характеру ». Венгер на прес-конференцію прийшов в жалобі - гримаса печалі відчувалася навіть у словах: «У роздягальні зараз панує зневіра, і привести гравців до тями буде не так просто, тим більше що ми навряд чи поступилися по грі. Ми вирушимо додому з поразкою 2: 4, однак підсумковий рахунок не відображає того, що ми сьогодні зробили ».

Теоретично «Арсенал» міг і навіть, напевно, повинен був вигравати у «Ліверпуля», але практично це було навряд чи можливо, що і підтвердив підсумковий рахунок. «Арсенал» дуже гламур і ніжний для того, щоб виграти Лігу чемпіонів. Він занадто гарний і витончений для сучасного футболу, він, як модель на високих шпильках з приголомшливо красивими ніжками, як актриса, яка п'є шампанське, витончено відставивши пальчик. «Арсенал» має змоги зробити шедевр, як, наприклад, при другому взятті воріт, коли прохід Уолкотта через все поле жваво нагадав шедевр Марадони на чемпіонаті світу-86 в грі з англійцями, але у команди немає стрижня, їй не вистачає мужності. А на війні як на війні. Капітан «Ліверпуля» Стівен Джеррард і його батальйон поступалися супернику в молодості, швидкості і техніці, але перевершили в характері, вони просто перебороли суперників, задавили їх міццю, переламали. Але щось підказує, що такого космічного за рівнем футболу в нинішньому розіграші ми можемо більше не побачити.

З поверненням в лад Міхаеля Баллака гра «Челсі» придбала стрункість і шанси на довгоочікуваний виграш Ліги чемпіонів помітно збільшилися. Перед грою німецький хавбек говорив, що його команді необхідно активно взятися за справу вже на стартовому відрізку матчу. Примітно, що саме Баллак вивів англійців вперед на 4-й хвилині, замкнувши подачу Лемпарда зі штрафного. А «Фенербахче» свій шанс упустив. З 25-ї хвилини ворота «Челсі» захищав номінальний третій голкіпер команди Іларіу, якому довелося замінити травмованого Карло Кудічіні. Турки цим скористатися не змогли. Втім, чвертьфінал для них і без того виявився схожий на стрибка вище голови.