Портфоліо проекту ребуси з інформатики

ПІБ: Журавльова Людмила Миколаївна

Предметна область: Комп'ютерні технології

Регіон: Томська область

Населений пункт: м.Сіверськ

Назва освітнього закладу: МБОУ ДОД "Центр" Пошук "

Предметне напрямок, вікова група (клас)

"Комп'ютерні технології", група 1 року навчання

мета заняття

Залучення учнів до освоєння можливостей комп'ютерної графіки, створення контрольного тесту по темі "Початкові відомості про ПК" на основі комп'ютерних ребусів.

завдання заняття

- закріпити знання, отримані при вивченні теми "Початкові відомості про ПК";

- вивчити способи складання ребусів;

направляючі питання

- Як допомогти учням краще засвоїти матеріал і надійніше його закріпити.

- Визначити слова для використання в ребусах; - Намалювати ілюстрації обраних слів; - Скласти композицію для ребуса.

- Що таке ребус? - Які основні правила складання і розгадування ребусів? - Яке і як програмне забезпечення можна використовувати при створенні і оформленні ребусів?

План проведення заняття

1. Організаційний момент.

2. Цілепокладання і мотивація.

3. Вивчення нового матеріалу. Актуалізація.

4. Практична робота (робота в групах).

хід заняття

1. Організаційний момент.

Привітання, перевірка учнів і готовність їх до роботи. Повторення ТБ при роботі на ПК.

2. Цілепокладання і мотивація

Привіт, хлопці! Тема нашого заняття - "Створення ребусів по інформатиці". Слово "ребус" латинського походження (від латинської прислів'я "Non verbis sed rebus" - "Не словами, а за допомогою речей"). Це загадка-жарт, в якій слово або фраза зображені у вигляді малюнків у поєднанні з буквами, цифрами, нотами та іншими знаками. Ребус - одна з найпопулярніших і поширених ігор. У ребус можна зашифрувати прислів'я, приказки, уривки з віршів, окремі фрази і слова. Діти будь-якого віку найкраще пізнають світ через гру. Це відноситься і до вивчення самих різних шкільних предметів, а саме - головоломки і ребуси для школярів допомагають краще засвоїти матеріал і надійніше його закріпити.

3. Вивчення нового матеріалу. Актуалізація.

Наша з вами задача - створити ребуси по темі "Початкові відомості про ПК". Але спочатку необхідно познайомиться з правилами складання та відгадування ребусів.

- Часто предмет, зображений в ребусі, може мати декілька назв. Наприклад: очей і око, нога і лапа; або ж предмет може мати одне загальне або одне конкретне назва, наприклад: риба-загальна назва; сазан, карась, щука - конкретне назви. Уміння правильно назвати зображений на малюнку предмет одну з головних труднощів при розшифровці ребусів. Щоб вирішити ребус треба розшифрувати його по частинах, тобто записати поспіль найменування всіх зображених букв, малюнків і цифр, а за тим розділити їх на слова і скласти за змістом зашифрований текст

- Якщо ліворуч або праворуч від намальованого предмета одна або дві ком, це означає, що на початку або в кінці слова треба відкинути одну або дві букви.

- Такі слова, як перед, над, на, під, за, при, у, о, в, як правило, в ребусах малюнка не зображуються, але виявляються з відповідного положення букв і малюнків.

- Такі частини слова як з, до, з, від, по, і можна малюнком не зображати, а використовувати їх в якості прийменників або спілок, що вказують відношення одного елемента ребуса до іншого.

- Якщо частина слова вимовляється однаково з числівником, то в ребус можна зобразити її числами.

- Іноді в ребус можна використовувати дріб. В цьому випадку риса, яка відокремлює чисельник від знаменника, ставиться похило або ж малюється половина букви.

- Якщо намальований предмет, а біля нього або над ним написана закреслено буква, це означає, що цю літеру треба виключити з назви намальованого предмета.

- Якщо над перекресленою буквою або поруч з нею написана інша буква, то в назві предмета читається буква, що стоїть над закресленою або поруч з нею.

- У ребусах поруч з малюнком або над ним можуть стояти дві літери зі знаком рівняння між ними. Це означає, що буква, що знаходиться зліва, замінюється другий буквою.

4. Практична частина.

Схожі статті