Огляд матчу зоря - шахтар, прем'єр-ліга

Програму 21-го туру чемпіонату України завершували в Харкові, де луганська «Зоря» приймала донецький «Шахтар». Фактично зустрічалися одні з найсильніших клубів України, фіналісти останнього розіграшу національного Кубка. Протистояння цих клубів називають Донбаським дербі. В останні роки матч між цими командами придбали особливий статус, враховуючи прогрес луганської команди. Нагадаю, матч першого кола завершився мінімальною перемогою «гірників», точний удар на рахунку Факундо Феррейри. Сьогоднішній поєдинок обслуговував головний арбітр Олександр Дердо.

«Зоря» -
«Шахтар», 1: 2

Наставник «Зорі» Юрій Вернидуб вирішив зробити експеримент зі складом, вибравши популярну тактичну схему з трьома нападниками 4-3-3. Паулу Фонсека не відходив від багаторічних канонів «гірників», команда грала за схемою 4-2-3-1. Відзначимо, що «Шахтар» грав без свого лідера Фреда. Бразильцеві продовжили термін дискваліфікації за вживання допінгу до літа цього року. Однак в матчі проти «Зорі» в опорній зоні вийшов не маля, а Віктор Коваленко. Вихід Коваленко в глибині поля дозволив Фонсека випустити бразильське атакуючий тріо Марлос, Тайсон, Бернард.

«Гірники» активно почали матч, на 2-й хвилині в розвідку пішов Олександр Кучер, завдавши дальній удар в руки голкіперу. На 15-й хвилині Тайсон завдав акцентований удар по центру, але Олексій Шевченко впорався. «Зоря» протягом першої половини тайму тільки захищалася, а «Шахтар» всіляко шукав пролом у захисті «луганчан». На 26-й хвилині цю щілину вдалося знайти Марлос. Бразилець навісив з правого флангу, а мініатюрний Бернард завдав точного удару головою, 0-1. До кінця тайму «Шахтар» створив ще один момент, Ісмаїлі вийшов один на один з голкіпером і пробив в кут, але лайнсмен зафіксував положення поза грою.

У дебюті другого тайму лівий захисник «Шахтаря» мав ще дві прекрасні можливості відзначитися. Спочатку бразилець пробив з-за меж штрафного, потім пробивав з лівого краю, але в обох випадках голкіпер «Зорі» впорався. Нічого не міг вдіяти Олексій Шевченко на 58-й хвилині. Тайсон прорвався з центру поля, потужно пробив, але влучив у поперечину, Бланко-Лещук добив, але рефері зафіксував офсайд. Канонічне правило: не забиваєш ти, а значить - неодмінно заб'ють тобі, працює навіть з грандами. «Шахтар» не забив на 58-й хвилині і вже через дві хвилини поплатився. Після навісу з кутового Ігор Харатін, ударом головою відправив м'яч у сітку. Цей гол, як дежавю кілька тижневої давності, оскільки гравець «Зорі» забив таким же чином, як забивала «Сельта».

Після пропущеного м'яча «Шахтар» побіг відіграватися, багато моментів «гірники» не створили, але свого добилися. На 75-й хвилині Тарас Степаненко в падінні пробивав після закидання в штрафну площадку, але голкіпер «Зорі» впорався. На 88-й хвилині Марлос скористався недолугістю захисників луганської команди, які удвох пішли в божевільний підкат проти нього, увірвався в штрафну і віддав передачу від удару Алану Патріку - відмінно зреагував Шевченко, перевівши м'яч на кутовий. Саме після подачі корнера «гірникам» вдалося забити бажаний м'яч. Даріо Срна зробив точну подачу на Макса Малишева, який виграв верхову боротьбу і відправив м'яч у сітку, 1-2.

Таким чином, донецький «Шахтар» здобуває чергову перемогу в чемпіонаті, 19-ю за рахунком, і продовжує одноосібно очолювати турнірну таблицю. «Гірники» ще на 3 очка відриваються від «Динамо», яке сенсаційно поступилося «Зірці». «Зоря» залишається на 3 місці, втрачаючи можливість скоротити відставання від «динамівців». У наступному турі, який стане останнім в рамках основної частини УПЛ, підопічні Паулу Фонсека зіграють проти «Олімпіка», а «Зоря» поміряється силами з «Волинню».