Методична розробка з образотворчого мистецтва (з, 1, 2, 3, 4 клас) по темі відкрите

Керівник гуртка: Вилегжаніна С. М.

Рік навчання: перший

Тема заняття. Вступне заняття. Подорож до казкової країни «акварельку».

Мета. Формування стійкого інтересу до світу образотворчого мистецтва.







Навчальні. Сформувати уявлення про основні види образотворчого мистецтва.

Ознайомити з цілями і завданнями творчого об'єднання.

Розвиваючі. Сприяти розвитку художнього смаку.

Виховна. Виховати посидючість, єдність і співдружність групи.

Устаткування: Наочний матеріал, зразки розпису, колажі, аплікації, телевізор, DVD. пластилін.

1. Організаційний момент

-Привіт хлопці, я дуже рада бачити вас. Мене звуть Світлана Михайлівна, а з вами ми познайомимося в ході нашого заняття.

2. Пояснення теми заняття:

-Сьогодні у нас незвичайне заняття, ми відвідаємо чарівну, казкову країну «акварельку».

У цій країні живуть і непогано уживаються один з одним станції: «Світ живопису», «Цариця графіка», «Аплікація», «Колаж», станція «Ліплення», «Декоративний розпис» (на дошці зображення даних станцій)

-Я пропоную відправитися в дорогу на чарівному поїзді «Містер коліщатко» (на дошці зображення поїзда)

-Але спочатку ми з вами познайомимося зігравши в гру «Йдемо в похід» Я Світлана Михайлівна йду в похід і беру з собою СІЛЬ (діти продовжують)

-І так я пропоную вам зайняти свої місця, поїзд відправляється (діти сидячи зображують рух поїзда)

-Наш потяг прибув на першу станцію «Світ живопису" Хлопці, а хто придумав малювати фарбами?

Відповідь: Давні художники за багато десятків тисяч років до нас малювали на стінах печер, на скелях і навіть на власній шкірі! Їм здавалося, що за допомогою малюнків вони залучають на свій бік удачу. Мисливці - художники вважали, що треба намалювати: кудлатого мамонта, величезного бізона, лякливих оленів, швидких коней, і тоді вже всі ці звірі неодмінно стануть здобиччю мисливців. «Куди їм подітися, - думали древніе- адже ми на малюнках вже прокололи їх списами і стрілами!» Пройшли тисячоліття і ми з вами досі можемо помилуватися цими картинами.

Питання: Якими фарбами малювали древні художники?

Відповідь: Давні люди першої своєї фарбою вважали звичайну глину, вона буває різних кольорів і відтінків, а для насиченості кольору додавали сажу і соки рослин.

Питання: - Які види фарб ви знаєте?

Відповідь: - Акварель, гуаш, пастель, темперние, масні фарби.

Питання: - А які бувають кисті для малювання?

Відповідь: - Кисті бувають різних розмірів і різного виду. М'які кисті краще використовувати для роботи з аквареллю, а жорсткі для олійних фарб. 4№ для промальовування дрібних деталей, а 12№ для великих поверхонь. Роблять кисті з різних матеріалів вовни тварин (Білячі, колонкові і т. Д.) синтетичні. Ось ми і познайомилися в загальних рисах зі світом живопису. А тепер пропоную відправитися на станцію «Цариця графіка» поїхали. (Діти зображують рух поїзда)

-Подивіться ми прибули в «Царство графіки»

Питання: - Що ви знаєте про графік?

Відповідь: - Це малюнок олівцем. Який колір у простого олівця?

Питання: - Ви знаєте як з'явився простий олівець?

Відповідь: - Свій початок олівець бере від звичайної шпички, яку писали в воскової зошити. Один кінець палички був загострений для письма, а другий виконував функцію с. Гумки.

- Я пропоную зіграти в гру «Хто швидше». Перед собою ви бачите листки паперу на яких намальований олівець, такий сумний і безликий давайте повеселимося і прикрасимо його. Я пропоную вам свій варіант (показую зображення олівця «Знайки») раз, два, три почали.

- Молодці хлопці чудові, веселі олівці у вас вийшли. Ми з вами заслужили відпочинок.

Ми сиділи, малювали

І трішечки втомилися.

Встали, руки розвели,

Вгору підняли, потягнулися.

Раз два три чотири п'ять

Можна знову малювати!

- Дивіться ми опинилися на станції «Аплікація». (На двох аркушах НЕ приклеєна аплікація, яку педагог висипає на два столи). От біда, біда, біда, що робити я так до вас поспішала, що забула приклеїти фігурки, допоможіть мені швидко зібрати деталі і приклеїти їх на папір. Молодці ви впоралися і з цим завданням.

Питання: - тепер дайте відповідь мені на запитання, що таке аплікація?

Відповідь: - Аплікація найпростіший і ефективний спосіб роботи з папером і не тільки.

-Ось і станція «Колаж». Нова технологія виконання робіт в дек.прікладном мистецтві. У цій техніці виконуються панно, різні вироби площинного характеру. Використовувані матеріали найрізноманітніші; сухоцвіти, природні матеріали, черепашки, камінчики, пір'я, гудзики, намистинки і навіть локшина, яка може бути розфарбована. (Показ робіт)

- Поїзд відправляється, перед собою ви бачите пластилін, як ви думаєте на яку станцію ми приїхали?

Питання. - З чого можна ліпити фігури і предмети?







Відповідь. - Пластилін самий простий і доступний матеріал для ліплення, напевно ви не раз користувалися ім. А ще крім пластиліну можна ліпити з глини. Хлопці не доводилося вам бачити як робить своє гніздо ластівка? Крім билин в справу йде глина. Мало того глина у ластівок основний будівельний матеріал. Гніздо ластівки дуже надійне житло. Цілком можливо, що саме спостереження за ластівками наштовхнули людини на ідею використання глини в побуті, для виготовлення посуду. Тільки от невдача якщо посуд не обпекти в печі то залишиться дуже крихкою, до того ж вона боїться води. А ось обпалена на багатті вона стала першим в історії штучним матеріалом, який отримав назву кераміка. Але ж є ще один чудовий матеріал для створення чудових виробів, це солоне тісто. Куди це нас привіз «містер коліщатках» це наш міні театр, сьогодні нам покажуть мультфільм. Сідайте зручніше. (Діти дивляться мультфільм)

- Яка чудова історія, ось і настав час пластиліну, поділимося на дві групи. Кожна група спільно повинна зліпити будь-якого героя з цього мультфільму. Час пішов.

-Всі молодці, тільки спільними зусиллями могло вийти таке чудо.

- Хлопці ось і до наступної станції ми дісталися. Ви, напевно вже бачили незвичайну на вигляд посуд та інші предмети зачаровують красою поєднання кольорів, це і є декоративний розпис.

Питання: - Які види розпису вам знайомі?

Відповідь: - Городоцька, хохлома, пермгородцкая, Борецький, мезенская. А тепер виконаємо творче завдання. Перед вами шматочки пазлу, пропоную вам зібрати з них картинку. (Поки діти працюють викладач знімає з вагончиків кольорові прикраси)

- Здорово у нас сьогодні все вийшло, я дякую вам за те, що ми разом відвідали і відкрили таємниці країни «акварельку». Спасибі і тобі Містер коліщатках ти нас домчав швидше вітру. Ой хлопці як недобре вийшло, ми так захопилися, що забули про м.к. його вагончики за час подорожі втратили колишню красу, потрібно йому допомогти. Згадаймо пройдений матеріал, повертаючи фігурки на свої місця (діти відповідаючи, приколюють фігури на місце). Молодці, я сьогодні познайомилася з такими чудовими дітьми, сподіваюся, що наше знайомство не закінчиться. До нових зустрічей.

Тема. «Цариця графіка» основні матеріали і інструменти.

Мета. ознайомлення з основними прийомами і способами роботи олівцем, термінологією і графічними матеріалами.

Завдання. Навчити: працювати олівцем, передавати форму предмета.

Устаткування. Набір олівців, зразки ліній, штрихів.

Словник. Лінія, штрих, абрис.

2) Перевірка готовності учнів до заняття.

2. Повідомлення теми уроку.

-Видатний художник Олександр Дайнека говорив «Живописець повинен досконало володіти малюнком. Адже недоліки в знання малюнка завжди веде до нехтування формі, а це в свою чергу призводить до вкрай неохайною і недбалої живопису »- Тому кожному початківцю малювальнику вкрай важливо оволодіти технікою малювання олівцем. Сьогодні на заняття ми будемо вчитися цьому.

3. Введення в тему.

- Малюнок лежить в основі всіх видів образотворчого мистецтва. живописі, скульптурі і графіці. Тому відсутність малювальних умінь буде гальмом у здійсненні ваших творчих задумів. У малюнку художники роблять начерки і замальовки з натури. збираючи матеріал для майбутніх картин. І все-таки, крім перерахованих вище функції, малюнок займає найважливіше місце як цілком самостійний рід графічного мистецтва. У найбільших музеях світу дбайливо зберігають як швидкі начерки так і ретельно промальовані малюнки великих майстрів.

-Лінія і штрих царюють в творах багатьох великих художників. Як видно, лінія - чи не найголовніший елемент малювання. Їй можна передати пластику, об'ємність, красу форми. Таку лінію називають «живою». Розглянемо, які ж лінії і штрихи можуть висловлювати настрій і емоції. перетинаючи простору.

4. Вивчення нового матеріалу.

1) Лінія як засіб вираження

-Лінія - найбільш часто застосовується образотворче засіб. За характером лінії бувають прямі і криві, за розміром - довгі і короткі, тонкі і товсті, у напрямку - горизонтальні. вертикальні і похилі. А ще лінії можуть бути «музичні», «легкі», «повітряні», «ламані», «колючі» і т. Д. Значить вони можуть висловлювати різні настрої. Розглянемо в таблиці № 1 деякі їх види.

- Як ви думаєте, які почуття вони викликають?

- Здавалося, що тут важкого, провести пряму, а тим більше криву лінію! Однак художники присвячують чимало часу опрацювання навичок малювання олівцем. Почнемо і ми з простою прямий.

5. Практична робота.

Завдання 1. Проведіть лінії в різних напрямках, з натиском і без на олівець, починаючи з ТМ, Т, ТТ, М, ММ.

Завдання 2. Виконати розподіл відрізка на рівні частини без лінійки. З'єднати відрізки лінією без відриву.

-А тепер хлопці продовжимо перервану роботу.

Завдання 3. Намалювати предмети представлені в таблиці №3

Заключна гра «Нарісуйка».

Правила гри: діти із зав'язаними очима малюють простим олівцем сніговика.

1. Виставка робіт учнів

2.Заключітельное слово педагога

«Малювати - значить міркувати - стверджував П.П. Чистяков. І не тільки міркувати, але і вивчати світ за допомогою малювання, осягаючи і вдосконалюючи свою майстерність. Сьогодні ви зробили перший крок, дуже важливий по цій нелегкій, але дуже цікавою дорозі. Нехай не все так красиво і рівно вийшло у вас сьогодні. Тренуйте свою руку, свій окомір і у вас все обов'язково вийде.

По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

"Подорож в казкову країну" за творами К. І. Чуковського

Урок закріплення знань за творами К.І. Чуковського.

Індивідуальне заняття з використанням елементовпесочной казкотерапії «Подорож до казкової країни гномів. Автоматизація звуку С в складах, словах ».

Свято з правил дорожнього руху в початковій школі "Пригоди сестриці Оленки та братика Иванушки в казковій країні Правил Руху для дітей і дорослих"

Сценарій заходу з зазначенням музичного супроводу і текстами пісень.

Сценарій заняття-гри «Подорож в казкову країну» Для учнів 2класс (7-8лет)

Захоплюючий сценарій для учнів 2 класу. Дана гра розвиває у учнів внутрішньо групові відносини, вміння працювати в групах. Сприяє розвитку емоційних відносин як всередині групи, та.

Урок малювання по темі: «Подорож до казкової країни» (малювання жар-птиці в техніці манкографія. Знайомство з теплими кольорами)

Урок малювання по темі: «Подорож до казкової країни» (малювання жар-птиці в техніці манкографія. Знайомство з теплими кольорами).

"Подорож в казкову країну казок і книг" для учнів 1-3классов

Презентація знайомить дітей з процесом зародження книг, друкарським верстатом, правилами поведінки в бібліотеці, правилами поводження з книгою, і роллю бібліотекаря. Також допоможе зробити небо.

Відкрите позакласний захід. Тема: "Подорож до казкової країни птахів".

Матеріал містить конспект позакласного заходу. Тема: "Подорож до казкової країни птахів". Захід передбачає узагальнення знань учнів про птахів, умови їх проживання; розвиток позн.







Схожі статті