Матеріал по орксе на тему майстер-клас «застосування активних методів навчання на уроках основ

Майстер-клас «Застосування активних методів навчання на уроках основ православної культури в початковій школі»

Мета: Навчити застосовувати активні методи навчання на різних етапах уроків православної культури в початкових класах.

1. Ознайомити учасників з АМО.

2. Поглибити знання про АМО, алгоритмі застосування АМО.

3. Створити умови для активної взаємодії учасників майстер-класу між собою.

1. Організаційний момент (Слайд 1)

-Шановні колеги, для позитивного настрою на роботу і для встановлення доброзичливої ​​атмосфери, я пропоную почати наш захід з вправи «привітатися долоньками!».

-Пожелаем один одному здоров'я. Поверніться один до одного, подивіться в очі, посміхніться. Розгорніть долоні один до одного, але не торкайтеся. Тепер з'єднуємо пальці зі словами: Бажаю (великий)

У всьому (безіменний)

І всюди (мізинець)

Здрастуй (всією долонею)

- А тепер я хочу подарувати вам свою долоньку на пам'ять і побажати всім нам цікавою і плідної роботи. (Учасники вибирають собі долоньку певного кольору).

Важко не погодитися з Євгеном Леоновим в плані того, що останнім часом суспільство `обніщало` духовно.

На нас, учителів, Природа поклала велику відповідальність за дітей. Кому, як не нам, вчителям, наповнювати душі дітей духовністю?

І тому я, як вчитель основним завданням ставлю виховання благородних якостей в моїх учнях.

Я часто розмірковую над сенсом учительській життя, про місію Вчителі на Землі.

В одній давній притчі говориться:

«Сидить на узбіччі і дивиться на дорогу. Бачить: йде людина і веде за собою дитину.
-Що ти тут робиш, старий? - запитав чоловік.
-Жду тебя! - відповів старік- Тобі ж довірили цю дитину на виховання?
- Вірно! - здивувався чоловік.
Якщо захочеш посадити людині дерево, посади плодове дерево.
Якщо захочеш подарувати людині кінь, даруй кращого скакуна.
Якщо наважився виховати людині дитини, поверни його крилатим.
-Як я це зроблю, якщо сам не вмію літати?
-А ти спробуй! - сказав старий і закрив очі.
пройшли роки
Старий сидів на тому ж місці і дивився в небо.
Бачить: летить дитина. а за ним -його Учитель.
Вони наблизилися до старого, опустилися на землю і поклонилися.
- Я повертаю дитини крилатим! - і гордо подивився на свого вихованця.
А старий подивився на крила Вчителі і вимовив:
- А мене найбільше радують твої крила. `
Нам, Вчителям, потрібно докласти багато зусиль, щоб не тільки виховати крилатого дитини, а самим навчитися літати.

Я продовжую пошук себе і шляхів співпраці зі своїми учнями.

Вчу - навчаючись, виховую виховуючись.

Для цього вивчаю нові педагогічні технології, які використовую на уроках православної культури.

2. Повідомлення теми, введення в неї.

- Я хочу зупинитися на одній з технологій. Це технологія АМО - активні методи навчання. (Слайд 2)

Активні методи навчання (АМО) - це методи, які спонукають учнів до активної розумової і практичної діяльності в процесі оволодіння навчальним матеріалом. Сьогодні я спробую пояснити, що таке активні методи навчання, розглянемо деякі види активних методів і можливість застосування активних методів навчання на різних етапах своїх уроків.

3.Знакомство з основними видами АМО.

-Активний метод початку освітнього заходу. (Слайд 3)

- Почати урок можна незвично, запропонувавши учням привітатися очима або ліктями. (Метод «Привітайся очима», «Коло дружби», «Привітайся ліктями»).
Мета таких методів: позитивний настрій на роботу і встановлення контакту між учнями.

- Ми з вами привіталися долоньками.

2. Постановка мети і завдань уроку

-АМ з'ясування цілей, побоювань і очікувань. (Слайд 4)

-Для з'ясування освітніх цілей учнів, їх очікувань і побоювань можна використовувати наступний метод:
Методи «Фруктовий сад» (Слайд 5)

Вчителю цей метод дозволить краще зрозуміти клас і кожного учня.
Учням даний метод дозволить більш чітко визначитися з цілями, озвучити свої очікування і побоювання, з тим, щоб педагоги могли їх знати і враховувати в освітньому процесі.

Учитель заздалегідь готує два великих плаката. Одне дерево підписано «Яблуня», друге - «Лимон», а учням заздалегідь вирізані з паперу яблука і лимони. На яблуках діти пишуть свої очікування, на лимонах - побоювання.

- А ми з вами свої очікування і побоювання запишемо на пальчиках «долоньки».

- Зачитайте вголос свої відповіді. (За бажанням зачитують). В кінці заходу ми повернемося до долоньках.

3. Новий матеріал

-АМ на етапі вивчення навчального матеріалу. (Слайд 6)

Методи: «Інфо-вгадай-ка», «Мозковий штурм».

- Визначимося з поняттям «активні методи навчання». Що таке активні методи навчання. Для цього застосуємо метод «Інфо-вгадай-ка»

Мета: представлення нового матеріалу, структурування матеріалу, пожвавлення уваги учнів. Він застосовується при роботі в групах. Для роботи в групах нам необхідно розділитися. Використовуємо метод «Композиція». В ігровій формі потрібно розділити учнів на групи.

- Ми з вами розділилися на групи за кольором «долоньок». (Слайд 7)
- Приступимо до завдання, візьміть, будь ласка, аркуші паперу, на яких записано назву цього методу. Тема «Активні методи навчання». Листок розділений на сектори.

Активні методи навчання - це система методів, що забезпечують активність і різноманітність розумової і практичної діяльності учнів в процесі освоєння навчального матеріалу.

Система методів, яка забезпечує активність і різноманітність розумової і практичної діяльності учнів

Сектор 2 - етапи уроку.

-На яких етапах уроку можна застосовувати АМО? (Відповіді педагогів)

Активні методи навчання застосовуються на всіх етапах уроку.

Організація класу, перевірка домашнього завдання, постановка цілей і завдань уроку, пояснення нового, закріплення вивченого, узагальнення знань, організація самостійної роботи, підведення підсумків уроку, релаксація

Для кожного етапу уроку використовуються свої активні методи, що дозволяють ефективно вирішувати конкретні завдання етапу уроку.

Сектор 3 - види АМО.

- Ми вже познайомилися з деякими видами методів, перерахуйте їх і запишіть.

( «Привітайся очима», «Фруктовий сад», «Поляна сніжинок», «Інфо-Відгадайка» і ін.)

Сектор -4. Цілі застосування АМО.

-Запишіть. (Розвиток мотивації, інтересу до предмета, комунікативних навичок, навчально-інформаційних та навчально-організаційних умінь)

Можна зробити висновок, що активні методи навчання ставлять учня в нову позицію, коли він перестає бути пасивним і стає активним учасником освітнього процесу.

4.Фізкультмінутка (АМ релаксації). (Слайд 8)

- Не варто забувати про відновлювальної релаксації на уроці. Адже іноді декількох хвилин достатньо, щоб підбадьоритися, весело і активно розслабитися, відновити енергію. Активні методи релаксації дозволять зробити це, не виходячи з класу.

- Ми з вами виконаємо вправу «Чотири стихії».

Це земля, вода, повітря, вогонь. Якщо я скажу "земля" - ви присідаєте навпочіпки і торкатися руками до підлоги. Якщо я скажу "вода" - ви витягаєте руки вперед і робите плавальні рухи. Якщо скажу "повітря" - ви піднімаєтеся на шкарпетки і піднімаєте руки вгору. Якщо я скажу "вогонь" - ви обертаєте руками в ліктьових суглобах. Виконуємо.

5. Узагальнення знань. (Слайд 9)

- На етапі узагальнення знань використовую прийоми кластер ( «кластер» в перекладі означає пучок, сузір'я). Учень записує в центрі листа ключове поняття, а від нього малює стрілки-промені в різні боки, які з'єднують це слово з іншими, від яких, в свою чергу промені розходяться далі).

- Діти складають кластери Православний календар, або по темі: Моя сім'я. (Слайд 10,11)

- Крім кластера можна використовувати складання сінквейна, (Слайд 12) що вимагає від учня в коротких висловах узагальнити навчальний матеріал. Це форма вільної творчості, але за певними правилами. Правила написання сінквейна показані на екрані. (Слайд 13)

На першій сходинці записується одне слово - іменник. Це і є тема сінквейна.

На другій сходинці треба написати два прикметників, які розкривають тему сінквейна.

На третьому рядку записуються два дієслова, що описують дії, які стосуються теми сінквейна.

На четвертому рядку розміщується ціла фраза. Це може бути крилатий вислів, почуття, цитата або складене учнем пропозицію в контексті теми.

Останній рядок - це слово-синонім, своє відношення до даної теми, почуття або порівняння.

- Використовувати сінквейн зручно на уроках для складання характеристики герою. (Слайд 14)

Молиться, зцілює, благословляє.

У Радонеже побудував чудовий храм.

- Шановні колеги, спробуємо скласти сінквейн по темі нашого майстер-класу самостійно (Робота в групах).

Отже, тема сінквейна - Метод.

-Запишіть на картках.

Заслуховуються відповіді різних груп. (Слайд 15)

6. Підведення підсумку уроку. (Слайд 16)

- Завершити урок можна, застосувавши такі методи. як «Ромашка», «Мудра порада», «Підсумковий коло».

Метод «Мудра порада». Група пише в кінці уроку рада дітям, які ще не зовсім зрозуміли тему уроку.

Метод «Ромашка». Діти відривають пелюстки ромашки і відповідають на головні питання, які стосуються теми уроку, записані на зворотному боці пелюстки.

Метод «Підсумковий коло». Учитель дає хвилину. Підготовлені представники групи стають в коло, задають питання дітям інших груп, а ті в свою чергу відповідають (працюють по колу).

-Ці методи допомагають грамотно і цікаво підвести підсумки уроку. Для вчителя цей етап дуже важливий, оскільки дозволяє з'ясувати, що хлопці засвоїли добре, а на що звернути увагу на наступному уроці.

-Повернемося до наших долоньках, де ви написали свої очікування і побоювання перед початком роботи. Якщо ваші очікування справдилися, а побоювання розвіялися, загніть пальчики і покажіть долоні.

- І на завершення хочу сказати: «Наберіться сміливості - зроби спробу». Не бійтеся застосовувати інноваційні методи.

Вчити дітей сьогодні важко,

І раніше було нелегко.

Читати, рахувати, писати вчили:

«Дає корова молоко».

Століття XXI - вік відкриттів,

Століття інновацій, новизни,

Але від вчителя залежить,

Якими діти мали б бути.

Бажаю вам, щоб діти в вашому класі

Світилися від посмішок і любові,

Здоров'я вам і творчих успіхів

У століття інновацій, новизни! (Слайд 17)

По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Застосування активних методів навчання на уроках в початкових класах.

Активні методи забезпечують рішення освітніх завдань в різних аспектах: • формування позитивної навчальної мотивації; • підвищення пізнавальної активності.

Майстер-клас на тему "Застосування активних методів навчання на уроках у початковій школі".

Даний матеріал містить розробку майстер-класу, презентацію, брошуру з прикладами методів і вправ, роздатковий матеріал для педагогів.

Досвід роботи по темі: "Застосування активних методів навчання на уроках в початкових класах"

Досвід роботи по темі «Застосування активних методів навчання на уроках в початкових класах» 1.Теоретические основи проблеми активності особистості в навчанні і активних методів обученія.2.Характерістік.

Застосування активних методів навчання на уроках у початковій школі

Застосування активних методів навчання на уроках у початковій школі

Однією з проблем, яка хвилює вчителів є питання, як розвинути у дитини стійкий інтерес до навчання, до знань і потребу в їх самостійному пошуку, іншими словами як активізувати познават.

«Застосування активних методів навчання на уроках у початковій школі».

«Застосування активних методів навчання на уроках у початковій школі».

Схожі статті