Красиве обличчя є безмовною рекомендацією.
цілі:- Розвинути навички нанесення макіяжу і вміння застосовувати на практиці.
- Закріпити знання щодо визначення колірного типу, типу шкіри, форми особи, брів, губ і очей.
- Прищепити інтерес до предмету, виховання естетичного смаку.
Технічні засоби навчання: комп'ютер, телевізор, відіомагнітофон, відіокассета з фрагментами з фільмів, косметичні засоби.
Форми навчання: групова, індивідуальна, фронтальна.
1. Організаційний момент.
2. Закріплення пройденого матеріалу:
- як визначити тип шкіри?
- які існують способи визначення колірного типу?
- які бувають особи за формою?
Детально вивчивши свою зовнішність, робляться висновки для подальшої роботи над пошуком свого макіяжу. Тема нашого уроку: Чарівний світ макіяжу.
3. Пояснення нового матеріалу.
Ніхто не може заперечувати значення зовнішньої краси людини в досягненні життєвого успіху, а особливо жінки. Керуючись рекомендаціями візажистів, кожна жінка може навчитися за допомогою макіяжу надавати своєму обличчю виразність і приховати дрібні недоліки.
«Косметика» в перекладі з грецького Kosmetice - мистецтво прикрашати.
Косметика підрозділяється на два види:
- декоративна (для прикраси людини)
Хто користується косметикою? Правильно, жінки і не тільки (показуються фрагменти фільмів: «Службовий роман» і «Тутсі»).
Статистика показує, що молоді дівчата все активніше і активніше користуються косметикою. Дівчатка у віці 13-14 років вже вдаються до декоративної косметики, використовуючи косметику своїх мам і старших сестер. Але вже в 15-16 років вони вважають за краще серії косметичної і декоративної продукції, призначені спеціально для молоді.
Бажання прикрасити свою зовнішність було притаманне людям різних епох, воно поєднувалося з прагненням до чистоти тіла і обличчя. У печерах льодовикового періоду археологами були знайдені олівці губної помади, палички для фарбування очей і брів. Жиром тварин натирали тіло, оберігаючи шкіру від холоду та спеки.
Косметика в Стародавній Греції і Римі була обов'язковим доповненням костюма. Єгиптяни вміло застосовували фарби, ароматичні засоби не тільки для прикрашання своєї зовнішності, але і в лікувальних цілях. Знали секрети приготування яскравих світних фарб, які отримували з раковин або морських молюсків.
Римські жінки натирали спину, руки і груди крейдяним порошком, змішаним зі свинцевими білилами, для додання шкірі білизни. Рум'янець на щоках наводили за допомогою винних дріжджів і охри. Очі і брови підводили грифелями з сажі.
А як же на Русі прикрашали свою зовнішність?
(Демонструється фрагмент фільму «Морозко»).
Зі зміною епох змінювалися естетичні ідеали. Те, що в один час вважалося прекрасним, в інше було примітивним, а іноді навіть потворним.
- Вам було дано завдання знайти в російській і радянській літературі, як описували російських красунь або як застосовували макіяж для ділових зустрічей.
Заслуховуються виступи учениць:
1. Дар'я Донцова «Контрольний поцілунок»: «... Випала власницею агентства« Моделук »з Парижа, і тепер необхідно прийняти відповідний вид. Для початку наділу коротке чорне плаття з темно-жовтим піджаком. Волосся зализала щіткою і покрила обличчя світлою пудрою. Трохи рум'ян, губної помади і туші. Всі відомі мені дами зі світу моди, крім манекенниць, звичайно, практично не користуються яскравим макіяжем. Тільки спокійні світло-коричневі тони. »
А що ж входить до складу косметичних засобів?
2) рослинні масла