Магдалена Нойнер

Спортивна кар'єра [ред]

Наступний сезон приніс Магдалені ще три вищі нагороди чемпіонату світу (в Естерсунді їй не було рівних в гонці із загального старту. А німецьким естафетному командам - ​​в естафеті і міксті), перемогу в загальному заліку Кубка світу і два Малих кришталевих глобуса (в спринтерських гонках і гонках із загального старту).

Ванкувер

У дебютній для себе олімпійській гонці - спринті на 7,5 кілометрів Магдалена, лідируючи по ходу дистанції, мала всі шанси на перемогу. Але промах, допущений на другому вогневому рубежі, став фатальним. Час, витрачений на проходження штрафного кола, відстрочило олімпійський тріумф Нойнер, яка відмовилася від в результаті представниці Словаччини Анастасії Кузьміної секунду і п'ять десятих. [4] Підсумком гонки для Магдалени стала срібна олімпійська медаль.

Висока позиція в спринті дозволила Нойнер ще до старту гонки переслідування бути в числі її основних фаворитів. Прогнози фахівців виправдали себе - допустивши два промахи на чотирьох вогневих рубежах Нойнер випередила Кузьміну, яка стартувала з першої позиції, і завоювала золоту медаль і звання олімпійської чемпіонки. [5]

Повторити свій олімпійський тріумф Магдалені вдалося вже через п'ять днів - друга перемога в Олімпійському парку Уістлера була здобута їй в рамках гонки із загального старту. Блискуча лижна підготовка і безпомилкова стрілянина на заключному вогневому рубежі дозволили Нойнер, що не входила по ходу гонки в групу лідерів, обігнати на фінішному відрізку представницю збірної команди Росії Ольгу Зайцеву і співвітчизницю Симону Хаусвальд і завоювати друге олімпійське «золото» в кар'єрі. [6]

Так чи інакше, тріумфальний виступ Нойнер не було залишено без уваги з боку Національного олімпійського комітету Німеччини, удостоившего Магдалену високої честі виступати в якості прапороносця національної збірної на церемонії закриття Олімпіади. [8]

Підсумкова статистика виступів за минулими сезонами [ред]

Перший етап в сезоні, що проходив в шведському Остерсунді. Магдалена змушена була пропустити через хворобу [9]. тому звіт її виступів ведеться з другого етапу, що проходив в австрійському Хохфільціне. Виступ Магдалени в Австрії можна визнати вдалими - спринт і проходила по його підсумками гонка переслідування принесли Нойнер 29 і 28 місця відповідно.

Третій етап, який пройшов в словенському містечку Поклюка приніс Магдалені перші в сезоні подіуми - 3-е місце в спринті і 2-е в гонці переслідування. В індивідуальній гонці Нойнер не змогла фінішувати в десятці кращих, посівши 18-е місце.

Наступний етап, що проходив в німецькому Оберхофі. Нойнер знову була змушена пропустити через травму спини, отриманої їй на розминці перед першою гонкою. [10]

На другому «домашньому» етапі, що проходив на цей раз в Рупольдінгу. Магдалена змогла двічі (в спринті і в гонці із загального старту) зійти на третю сходинку п'єдесталу пошани. Однак, позитивні враження від виступу Нойнер на рідній землі були змащені естафетному провалом.

Останній передолімпійський шостий етап на високогір'ї, в італійській Антхольц-Антерсельві. став для Магдалени тріумфальним. В індивідуальній гонці вона вперше в сезоні зійшла на найвищу сходинку п'єдесталу пошани, що стало і її першою перемогою в кар'єрі в даному виді гонок. Олена показала чудову лижну підготовку, і не дивлячись на 3 штрафні хвилини, прийшла до фінішу першою. У спринтерській гонці вона знову продемонструвала відмінну лижну підготовку і допустивши один промах знову випередила всіх конкуренток, оформивши тим самим свою 16-ю індивідуальну перемогу на етапах Кубка світу. В відбулася за результатами спринту гонці переслідування у Нойнер був шанс оформити на етапі хет-трик, але промах на останньому вогневому рубежі дозволив її подрузі по команді Андреа Хенкель випередити Олену і здобути перемогу.

Високі позиції Нойнер (5-е місце в спринті і 2-е в гонці переслідування) на етапі в фінському містечку Контіолахті. стартував трохи менше, ніж через два тижні після завершення Олімпіади. дозволили їй довести відрив від головної суперниці в боротьбі за Великий кришталевий глобус, шведки Хелени Йонссон до 32 очок і зміцнити своє лідерство в загальному заліку Кубка світу.

На передостанньому в сезоні етапі, що проходив в норвезькому Хольменколлене. Нойнер був завойований четвертий в кар'єрі Малий кришталевий глобус (цього разу - в заліку гонок переслідування [11]). Крім цього Магдалена втретє за сезон Подя на п'єдестал пошани в гонці із загального старту. Перед заключним етапом відрив Олени від найближчої переслідувачки в загальному заліку, співвітчизниці Сімі Хаусвальд. обійшов за рахунок трьох перемог на етапі Хелену Йонссон. становив 42 очки.

На заключному етапі сезону, що проходив в Ханти-Мансійську. Магдалена в черговий раз здобула перемогу в гонці загального старту, що дозволило завоювати їй не тільки другий в сезоні Малий кришталевий глобус, а й набравши 933 очка оформити другу для себе підсумкову перемогу в загальному заліку Кубка світу. [12] Крім цього Нойнер, в складі збірної команди Німеччини, стала переможницею в змішаній естафеті, що проходила на даному етапі в рамках чемпіонату світу. [13]

Список призових місць Магдалени в сезоні:

• Естерсунд, Швеція
    • Індивідуальна гонка: 3 місце
    • Спринт: 3 місце
  • Хохфільцен-II, Австрія
    • Естафета: 1 місце (3-ій етап в складі команди)
  • Рупольдинг, Німеччина
    • Естафета: 1 місце (4-й етап у складі команди)
    • Спринт: 1 місце
    • Мікст: 1 місце (2-й етап у складі команди)
  • Пхенчхан, Південна Корея (Чемпіонат світу)
    • Естафета: 2 місце (2-й етап у складі команди)
  • Ванкувер, Канада
    • Спринт: 2 місце
    • Естафета: 1 місце (2-й етап у складі команди)
  • Ханти-Мансійськ, Росія
    • Гонка переслідування: 1 місце

• Поклюка, Словенія
  • Оберхоф, Німеччина
    • Гонка із загального старту: 1 місце
    • Естафета: 1 місце (2-ий етап в складі команди)
  • Естерсунд, Швеція (Чемпіонат світу)
    • Мікст: 1 місце (2-ий етап в складі команди)
  • Пхенчхан, Південна Корея
    • Мас-старт: 2 місце

За результатами Кубка світу, що складався з дев'яти етапів (включаючи Чемпіонат світу в італійській Антхольц-Антерсельві) Магдалена Нойнер зайняла 4 місце в загальному заліку (720 очок). Відставання від переможця Андреа Хенкель склало 150 очок, від посіла третє місце Анни-Карін Олофссон - 140 очок. Перевага над найближчим переслідувачем, Флоранс Баверель-Робер. склало 49 очок.

Перший повний сезон в Кубку світу склався для Магдалени більш ніж вдало, хоча його початок виявилося невиразним: єдиним успіхом до початку «золотої класики» (три етапи в Оберхофі. Рупольдінгу і Антхольц-Антерсельві) була срібна медаль в естафеті в австрійському Хохфільцені. Перша перемога в кар'єрі прийшла під час спринтерської гонки в Оберхофі, але перед початком чемпіонату світу, незважаючи на ще пару успіхів, мало хто всерйоз сприймав можливість участі Магдалени в боротьбі за медалі першості. Тим більше несподіваними були її дві перемоги поспіль в спринті і гонці переслідування, причому в першій гонці Магдалена не допустила жодного промаху і створила настільки великий заділ для гонки переслідування, що вона впевнено фінішувала там першої, незважаючи на чотири промахи на вогневих рубежах стоячи. Третю золоту медаль спортсменка завоювала в складі жіночої естафетної команди Німеччини. Череда перемог і подіумів продовжилася і після чемпіонату світу. особливо успішним для Магдалени став завершальний етап сезону в Ханти-Мансійську. 1 перемога і 1 друге місце. З іншого боку, велика кількість промахів на стрільбі і впевнено виступати суперниць не дозволили їй піднятися вище четвертого місця в загальному заліку Кубка світу. хоча продемонстрований потенціал не залишав сумніву в здатності Магдалени боротися за всі найвищі місця і біатлонні титули.