Кубань зіграла внічию з зенітом в РФПЛ з рахунком 2 + 2 - російська газета

У суботу в матчі 12-го туру чемпіонату країни з футболу в прем'єр-лізі "Кубань" на своєму полі зіграла внічию з "Зенітом" з рахунком - 2: 2 (1: 1). Краснодарец Шандао вже на третій хвилині відкрив рахунок, але в кінці першого тайму Дзюба провів м'яч у відповідь, а в другому таймі відзначився його парнер по збірній Росії Шатов. Але кубанець Мельгарехо зрівняв рахунок.

У перерві першості, пов'язаної з іграми збірних, краснодарци отримали можливість спокійно готуватися до чергових поєдинків практично в повному складі. У пітерців, зрозуміло, більшість футболістів основи виступали за свої національні команди (при цьому всі зенітовского збірники потрапили на першість Європи) і повернулися в клуб тільки в середині тижня.

Правда, з'ясувалося, що Андрій Аршавін, який продовжує майже з літа відновлюватися після травми, проти своєї рідної команди так і не зіграє. Зате, здається, нарешті вилікувався Роман Павлюченко, який провів в минулий четвер цілий тайм у зустрічі молодіжних колективів. При цьому зоряний форвард виглядав досить блідо, що і підтвердив в інтерв'ю клубному сайту юний зенітовец Владислав Нікітін: "В принципі, він нічим не запам'ятався. Не знаю, чи була у нього мотивація грати за молодіжний склад, але особливої ​​загрози він не представляв для наших захисників ".

А от втрати гостей виглядають досить переконливо. За інформацією прес-служби пітерців, "Віктор Файзулін, Доменіко Крішіто, Ігор Смольников і Есекіель Гарай пропустять зустріч за рішенням тренерського та медичного штабів і продовжать індивідуальну підготовку в" Газпром "-тренувальна центрі".

"Кубань" (Краснодар) - "Зеніт" (Санкт-Петербург) - 2: 2 (1: 1).

Голи: Шандао, 3 - у "Кубані", Мельгарехо, 64; Дзюба, 44, Шатов, 55 - у "Зеніта" ..

"Кубань": Беленов, Манолев, Армаш, Шандао, Бугайов, Ткачов (Аршавін, 83), Кулик (Тлісов, 12), Рабіу, Ігнатьєв, Хубулов (Бальде, 63), Мельгарехо.

"Зеніт": Кержаков, Анюков, Нету, Ломбертс, Гарсія (Рязанцев, 46), Юсупов, Вітсель, Шатов (Ткачук, 84), Данні, Халк, Дзюба.

Попередження: Манолев, 28, Хубулов, 31 - у "Кубані"; Нема, 35, Халк, 67, Юсупов, 77 - у "Зеніта".

Судді: Єськов (Москва), Данченко (Уфа), Воронцов (Ярославль).

Примітно, що в день матчу відбуває шестиматчеву дискваліфікацію головного тренера "Зеніту" Андре Віллаш-Боаш виповнилося 38 років. Гравці в готелі привітали свого наставника, подарували йому "дієтичний торт" і вирушили на прогулянку по головній краснодарської вулиці Червоної. Більш того, на площі імені Пушкіна іменинник особисто провів загальнокомандну зарядку, команда повернулася в готель.

У привітанні, розміщеному на клубному сайті, містилося побажання, щоб кожен день, проведений Віллаш-Боаш в Петербурзі, приносив йому "тільки задоволення", і виражалася впевненість, що "нові успіхи і досягнення не змусять себе чекати!" ...

Але для збереження шансу на "нові успіхи і досягнення" виключалася осічка в Краснодарі: вдень в суботу ЦСКА здолав у Хімках "Урал" - 3: 2, тим самим відрив в таблиці від "Зеніту" склав уже космічні 11 очок. До того ж гості, які втратили двох ключових захисників (Смольнікова і Крішіто), змушені були зробити в складі ґрунтовні перестановки: аргентинський опорник Гарсія був відправлений на місце центрального захисника (його позицію зайняв Юсупов), а Нету довелося перейти на незвичний португальцю правий фланг оборони.

Старший тренер господарів Сергій Ташуєв, що має в розпорядженні мізерний набір гравців, виставив традиційний в останніх поєдинках стартового складу ( "РГ" вела онлайн-трасляцію цієї зустрічі). Причому в заявці, крім Павлюченко, несподівано виявився і Аршавін. Більш того, в ложі преси арени навіть припустили, що екс-гравець лондонського "Арсеналу", швидше за все, вийде на поле на 20-25 хвилин.

Важко сказати, наскільки ретельно гості розбирали гру краснодарців, але те, що при Ташуєва в домашніх поєдинках "Кубань" намагається потужно проводити перші хвилини, навряд чи не звернули увагу. Проте, до дебютного ривка суперника зенітовци виявилися не готові. Рабіу в центрі поля зіграв на випередження і відправив у прорив по правому флангу Хубулова, якого збив Гарсія.

Хубулов навісив зі штрафного на лінію воротарського, де Шандао перестрибнув опонентів і послав м'яч в правий нижній від Кержакова кут - 1: 0, 3-тя хвилина.

Зенітівці зовні спокійно відреагували на те, що трапилося, забрали м'яч під свій контроль і почали проводити комбінації на чужій половині. Після однієї з них Беленов лише на мить випередив Дзюбу, вже збирався послати м'яч у сітку з п'яти метрів. Потім голкіпер ще раз першим встиг до розрізає передачі в центр штрафного на Халка. А на 17-й хвилині (до цього часу більшість атак гості провели з лівого флангу зусиллями Шатова і Анюкова) Данні метрів з десяти запустив м'яч у небо.

У свою чергу, Нету, "підчищати" своїх центральних захисників, зумів перехопити в повітрі м'яч, що летів в напрямку самотнього Мельгарехо.

До речі, до цього часу "Кубань" довелося провести заміну: замість травмованого Кулика вийшов Тлісов.

Поступово в середині поле гості стали все частіше випереджати господарів у боротьбі за м'яч (по "гірчичнику" встигли схопити Манолев і Хубулов). Але на ударну позицію ні Дзюбі, ні Халку виходити поки ніяк не вдавалося.

Поки що став головним плеймейкером пітерців Халк не отримав можливість виконати штрафний. Після його крученого навісу в центрі штрафного вище всіх вистрибнув, естественнор, Дзюба і відправив головою м'яч у правий верхній від голкіпера кут - 1: 1, 44-я хвилина.

І тут щільний Халка метрів з 12-ти встиг сблокировать Манолев.

У перерві гості знову перебудували свою лінію захисту. Поле покинув Гарсія, який вийшов замість нього Рязанцев зайняв місце правого захисника, а Нема повернувся в центр оборони.

Першу ж небезпечний атаку на початку другої половини знову провели господарі: до навісу з лівого флангу першим встиг Ткачов, але послав м'яч головою местре з ємі набагато вище поперечини.

А ось відповідь Олега Шатова виявився результативним. Півзахисник збірної Росії пройшов уздовж лінії штрафної (захисники "Кубані" лише проводжали очима його дії) і з лівої ноги метрів з 18-ти послав м'яч у лівий нижній від голкіпера кут. Беленов в цьому епізоді з кидком запізнився: 1: 2, 55-я хвилина.

Після чого вже прийшов час перебудовувати гру і господарям: вийшов замість Хубулова Бальде зайняв місце форварда, а Мельгарехо опустився в середину поля. І це тут же призвело до гольовий атаці південців. Манолев справа навісив у воротарський, де вискочив з-за спин захисників Мельрарехо зупинив м'яч грудьми і пробив повз Кержакова: 2: 2, 64-я хвилина. Це шостий м'яч парагвайця в нинішній першості.

"Зеніт" незабаром міг знову вивести вперед Вітсель, однак бельгієць з шести метрів проштовхнув м'яч не тільки повз Беленова, але і воріт. Через пару хвилин вже Данні не потрапив в рамку, перебуваючи з м'ячем в ідеальній позиції в десяти метрах від воріт. Потім з близької відстані не зміг послати м'яч у сітку і Дзюба.

А за десять хвилин сталося і довгоочікувана подія: на поле після тривалої перерви з'явився і Андрій Аршавін.

У кінцівці матчу "Зеніт" повністю замкнув господарів в їхньому штрафному. Залишилося тільки подивитися, чи вистачить чемпіону часу для того, щоб забити переможний м'яч. На 88-й хвилині пітерці м'яч провели, але судді зафіксували офсайд у Ткачука, якого Дзюба пасував. п'ятою. А у відповідь Бальде не влучив у порожні ворота з 16-ти метрів.