Кубань »-« зеніт »- 2 + 2 - збірна Росії з футболу

Відмінний за напруженням матч видали «Кубань» і «Зеніт». Краснодарський колектив нав'язав неймовірну боротьбу своєму більш майстерний супернику і закономірно домігся позитивного результату. Так, за кількістю створених небезпечних моментів пітерці південців перевершили, однак команда Сергія Ташуєва не заслуговувала поразки в цій зустрічі. Господарі відразу ж приголомшили клуб з берегів Неви, забивши швидкий гол. Відзначився Шандао. Після цього підопічні Андре Віллаш-Боаша, який відзначав в цей день свій тридцять восьмий день народження, довго не могли знайти свою гру. Лише під завісу першого тайму «Зеніт» заграв агресивно і продуктивно в атаці і незадовго до перерви відновив рівновагу зусиллями Артема Дзюби. А в дебюті другої тайму Олег Шатов вивів гостей вперед. Здавалося, що тепер «синьо-біло-блакитні» вже свого не упустять, проте «Кубань» продовжувала зухвало атакувати і незабаром відновила паритет завдяки точному удару Лоренсо Мельгарехо. У кінцівці матчу йшла «гра на три результату». І ті, і інші цілком могли вирвати перемогу, але до фінального свистка рахунок більше не змінився. Даний результат, безумовно, порадував конкурентів «Зеніту». Тепер діючий чемпіон відстає від ЦСКА вже на десять очок!

Передісторія

Для санкт-петербурзького «Зеніту» перерва на матчі збірних настав дуже вчасно. Так, в Лізі чемпіонів команда Андре Віллаш-Боаша поки виступає здорово, а ось на внутрішній арені справи у неї складаються не дуже райдужно. Хоча, в заключному перед паузою поєдинку в рамках прем'єр-ліги «синьо-біло-блакитні» вдома розібрали на запчастини міцний «Ростов» з рахунком 3: 0, однак до цього у чинного чемпіона була в пасиві чотирьохматчеву безвиграшна серія у внутрішній першості. Зараз пітерці йдуть на третьому місці в турнірній таблиці і відстають від ЦСКА на значні одинадцять очок, при цьому маючи одну гру в запасі. У дванадцятому турі чемпіонату «Зеніт» завітає в Краснодар в гості до «Кубані», яка з появою на тренерському містку Сергія Ташуєва поки виступає зі змінним успіхом. Слідом за найяскравішої домашньої розгромною перемогою над «Спартаком» було поразку в південному дербі від «Ростова», після чого трапилася нічия в баталії проти «Анжи». На двотижневу паузу підопічні Сергія Ташуєва пішли, перебуваючи на дванадцятій сходинці в турнірній таблиці і маючи мізерний відрив від конкурентів в боротьбі за виживання. Історія протистояння «Кубані» і «Зеніту» налічує вісімнадцять матчів. Поки краснодарци жодного разу не обігравали клуб з берегів Неви, вісім разів була зафіксована нічия, і в десяти випадках верх брали пітерці. У майбутньому поєдинку у господарів через травму не зіграє Володимир Лобкарев, а у гостей в лазареті перебувають Ігор Смольников, Доменіко Крішіто і Віктор Файзулін. Плюс, в Краснодар не полетів Есекьель Гарай, зовсім недавно повернувся в розташування клубу зі збірної Аргентини. Також відзначимо, що Андре Віллаш-Боаш продовжує відбувати свою тривалу дискваліфікацію, і діями пітерців з тренерської лавки в черговий раз буде керувати Сергій Семак.

хід матчу

Сергій Ташуєв не став робити ніяких змін в стартовому складі своєї команди в порівнянні з матчем проти «Анжи». Що стосується Андре Віллаш-Боаша, то він зробив дві перестановки в основному поєднанні пітерців в порівнянні з поєдинком проти «Ростова». Смольнікова і Гарая змінили Юсупов і Ломбертс відповідно. Причому, Гарсія зайняв позицію центрального захисника, а Нема змістився на правий край оборони.

В середині тайму ситуація на полі істотних змін не зазнала. Ініціативою як і раніше володів «Зеніт», однак господарі постійно огризались і досить часто доводили свої контрнаступу до акцентованих пострілів по воротах Кержакова. Правда, ці удари в основному летіли повз ціль. А на 28-й хвилині пітерців від другого пропущеного гола врятував Ломбертс, в підкаті заблокувавши найнебезпечніший удар сходу Ігнатьєва з меж штрафного майданчика. Розіграш кутового у виконанні краснодарців нічим таким, що запам'ятовується не увінчався. Незабаром вперше по ходу даної баталії свою "гармату" розчохлив Халк. Бразилець відзначився хльостким ударом зі штрафного метрів з тридцяти, але у ворота не влучив. Під диктовку «Кубані» як і раніше йшла гра. Так, за відсотком володіння м'ячем «Зеніт» мав помітну перевагу, ось тільки атакуючим акціям «синьо-біло-блакитних» явно не вистачало винахідливості і мощі. Дзюба вхолосту бігав на передовій, так як партнери вкрай рідко постачали Артема обостряющими передачами. Господарі ж на 34-й хвилині спорудили симпатичну розгонисту комбінацію, яка увінчалася щільним пострілом Ткачова з меж штрафного майданчика - Кержаков був напоготові. У кінцівці тайму клуб з берегів Неви намагався організувати потужний тиск на ворота Беленова і в ідеалі відновити паритет до перерви. На 40-й хвилині хороший шанс забити втратив Халк - Бугаєв самовіддано заблокував потужний удар бразильця з близької відстані. Слідом підопічні Андре Віллаш-Боаша подали кутовий, але витягти дивіденди з даного стандарту гості не змогли. А ось штрафний, зароблений на кінець основного часу першого тайму, пітерці реалізували бездоганно! Дзюба відгукнувся на подачу Халка і головою переправив м'яч у сітку воріт Беленова - 1: 1. Чи не дотерпіли «Кубань» до п'ятнадцятихвилинної паузи. Більш того, вже в компенсований арбітром час Халк міг зовсім вивести свою команду вперед, проте удар бразильця в класному підкаті заблокував один із захисників краснодарського колективу.

У перерві тренерський штаб «Зеніту» зробив першу заміну в матчі, яка носила вимушений характер. Який отримав пошкодження в кінцівці першого тайму Хаві Гарсія змінив Олександр Рязанцев. Після даної перестановки Нема повернувся на звичну позицію в центрі оборони, а свіжий Рязанцев зайняв місце правого захисника. Господарі другу тайму почали в бадьорому ключі. Вони швидко заробили досить багатообіцяючий штрафний. Даний стандарт взявся виконати Ткачов і пробив повз ціль. Трохи пізніше все той же Ткачов завдав удар головою після флангової подачі Бугаєва, але у ворота не влучив. Далі вже пітерці організували кілька вилазок на чужу територію, і на 54-й хвилині підопічні Андре Віллаш-Боаша вийшли вперед! Шатов підхопив м'яч, заклав хитромудрий віраж і ударом з лінії штрафного майданчика вразив ворота Беленова - 1: 2. Ось так швидко гравці «Зеніту» змогли переломити хід невдало складалася поєдинку. Повівши в рахунку, клуб з берегів Неви, природно, на досягнутому зупинятися не збирався. Гості продовжували йти вперед великими силами і горіли бажанням розвинути свою перевагу. Відзначимо, що дуже непогано діяв на позиції правого захисника Рязанцев. Олександр постійно йшов вперед і регулярно постачав партнерів хорошими за задумом фланговими передачами. А на 62-й хвилині Сергій Ташуєв зробив другу перестановку в складі «Кубані», спрямовану на посилення атаки. Арсена Хубулова змінив ібраїма бальде. Вихід сенегальця виправдав себе моментально. Бальде почав збирати навколо себе кількох захисників, тим самим надаючи більше свободи Мельгарехо, ніж парагваєць сповна на 64-й хвилині і скористався! Рязанцев не дотягнувся до височенного кросу з правого краю у виконанні Манолева і дозволив нападнику «Кубані» спокійно прийняти м'яч і розстріляти ворота Кержакова ударом з близької відстані - 2: 2. Повернувся в гру краснодарський клуб! Пропущений гол злегка деморалізував футболістів «Зеніта». Атаки гостей втратили колишню стрункість і варіативність. А ось підопічні Сергія Ташуєва, перебуваючи на емоційному підйомі, спорудили пару-трійку симпатичних наступів на воріт Кержакова, які, втім, нічим таким, що запам'ятовується на увінчалися.

А ось на екваторі тайму оборона «Кубані» кілька разів давала збій. Спочатку Вітсель пробачив південців, не потрапивши в ціль ударом з близької відстані. Потім Дзюба відгукнувся на флангову подачу партнера і, перебуваючи в оточенні кількох суперників, ткнув м'яч прямо в руки Беленову. А на 74-й хвилині стовідсотковий момент упустив Данні - після хльосткого пострілу португальця снаряд «кулею» пролетів в небезпечній близькості від створу. Пощастило господарям в вищеописаних епізодах, відверто кажучи. Незабаром підопічні Сергія Ташуєва пристойно огризнувся. Бальде змістився на лівий край і своєчасним пасом забезпечив Ткачова, хльосткий удар якого заблокував Юсупов. Слідом південці подали два «корнера» поспіль, однак витягти дивіденди з даних стандартних положень їм не вдалося. А на 83-й хвилині сталося воістину історична подія: Андрій Аршавін з'явився на полі в матчі проти своєї рідної команди. Андрій Сергійович поміняв Сергія Ткачова. Кінцівка поєдинку обіцяла бути вельми інтригуючою. Нічия пітерців, безумовно, не влаштовувала, та й господарі, «відчувши запах крові», розраховували на більше. Під завісу основного часу другого тайму тренерський штаб «Зеніту» зробив другу заміну, кинувши в бій Дениса Ткачука замість Олега Шатова. На останніх хвилинах «синьо-біло-блакитні», природно, багато часу проводили на чужій половині поля, сподіваючись дотиснути непоступливого суперника, проте «Кубань» продовжувала зухвало контратакувати. Одного разу Бальде продавив корпусом Ломбертса і ледь не вискочив на рандеву з воротарем, але Кержаков вчасно вискочив з «рамки» і ліквідував прорив сенегальця. На 89-й хвилині м'яч все-таки побував у сітці воріт Беленова. На щастя для жителів півдня, гол Ткачука був анульований суддівською бригадою, так як в момент передачі п'ятою Дзюби Денис перебував в офсайді. У відповідь повинен був забивати Бальде, проте сенегалець ударом з розвороту не зміг вразити вже порожні володіння суперника. Потворно Кержаков зіграв на виході в даній ситуації. Уже в компенсований арбітром час гравці «Зеніту» організували фінальний штурм воріт Беленова, заробили кутовий, але вирвати перемогу «синьо-біло-блакитні» не змогли. Бойова нічия!

Кращий гравець матчу - Сергій Ткачов

Видатний матч провів півзахисник «Кубані». Він виконав неймовірний обсяг роботи, багато переміщаючись по всьому фронту атаки. Сергій демонстрував неймовірну націленість на володіння ворога, раз по раз перевіряючи на міцність Кержакова своїми дошкульними ударами. Дивно, що Ткачов не брали участі ні в одній гольовий комбінації краснодарців.