Конспект нод «правила руху гідні поваги» з використанням лепбука

Вікторія Чепасова
Конспект НСД «Правила руху гідні поваги» з використанням лепбука.

Муніципальне дошкільний навчальний заклад

«Дошкільний навчальний заклад № 31« Івушка »м Єршова Саратовської області»

Щорічно на дорогах нашої країни відбувається десятки тисяч дорожньо-транспортних пригод за участю дітей. Найчастіше учасниками авто пригод стають діти - пішоходи. Призводять до цього елементарне незнання основ Правил дорожнього руху. тому дуже важливо з раннього віку вчити дітей безпечній поведінці на дорогах. Але вчення ні в якому разі не повинно обмежуватися або зводитися до «це можна, це не можна». Це нудно і нецікаво, тому завдання педагогів - зробити навчання цікавим, цікавим, ігровим, захоплюючим. І в цьому мені допомогло дидактичний посібник - лепбук (Додаток 1, який ми виготовили разом з хлопцями і їх батьками. Назвали його «Правила руху гідні поваги». Лепбук розрахований на дітей середнього віку, але за умови ускладнення матеріалу його можна використовувати в роботі з дітьми старшого дошкільного віку.

Тема НСД «Правила руху гідні поваги» (Підсумкове)

Мета. Формувати систему знань, умінь і навичок дітей з правилами дорожнього руху.

- продовжувати знайомити дітей зі світлофором і його сигналами, дорожніми знаками і їх призначенням;

- закріплювати знання дітей про правила безпечної поведінки на дорогах, вміння розрізняти забороняють, що попереджають і вказують знаки сервісу;

- формувати вміння дітей застосовувати отримані знання на практиці.

- Демонстраційний матеріал по ПДР.

1. Картки з зображенням дорожніх знаків.

2. Книжка - маля «Червоний, жовтий і зелений».

3. Медальки «Знавець ПДР»

- Дидактичний матеріал до ігор:

1. Дидактична гра «Види транспорту» (картки із зображенням спеціального і пасажирського транспорту).

2. Дидактична гра «Збери знак» (великі розрізані картки із зображенням будь-яких дорожніх знаків).

3. Дидактична гра «Збери вогні світлофора» (розрізані шаблони сигналів світлофора (кола червоного, жовтого і зеленого кольорів).

4. Вірші про ПДР, знаках, і т. Д.

6. Загадки про дорожні знаки (для відгадки можна використовувати міні - знаки).

7. «Контрольне завдання» (на кожну дитину).

Хід заняття.

- Хлопці, сьогодні ми з вами будемо говорити про правила дорожнього руху. а допоможе нам в цьому наш лепбук. який називається «Правила руху гідні поваги». Подивіться, хлопці, тут захований конвертик, а в ньому щось є (читає)

Він стоїть на перехрестях

Світить для дітей і дорослих

Той, хто погано його знає

На дорозі постраждає

У нього всього три кольори

Світить він для всієї планети

Він машин вирішує спір

Всім знайомий - .... світлофор.

-Хлопці давайте згадаємо, що означають кольори світлофора? А як ви думаєте, що трапилося б, якби раптом погасли всі світлофори? (Відповіді дітей).

- А зараз я прочитаю вам, а ви послухайте історію про одного світлофорі

(Читання книжки - малятка).

- Хлопці, а у нас теж є світлофор, тільки щоб він запрацював потрібно зібрати його вогні правильно. (Діти збирають розрізнені вогні на шаблон світлофора).

-Молодці, дуже швидко впоралися із завданням. А зараз згадайте, хто ще крім світлофора допомагає нам регулювати рух на дорозі і дотримуватися всіх правил дорожнього руху. (- дорожні знаки) .

-Правильно. помічниками водіям і пішоходам є дорожні знаки. Давайте згадаємо їх призначення (показ карток із зображенням дорожніх знаків, дати назву і зрозуміти відмінність).

- Хлопці, подивіться який цікавий і красивий квітка в нашому лепбуке. давайте відкриємо і подивимося, що там заховано під його пелюстками?

Тут хлопці, для нас приготовлені завдання.

- Хлопці, а загадки зможете відгадати? (- Так). Зараз я вам їх буду загадувати, а ви повинні не тільки дати правильну відповідь. але і правильно показати знак відповідає вашому відповіді. Отже, поїхали! (Діти відгадують загадки, і дитина, що дав правильну відповідь підходить і вибирає міні-знак, показуючи свій вибір всім).

Всіх, у кого велосипед,

Хочу застерегти від бід:

Кататися, юні друзі,

На ньому по вулиці не можна.

(Рух на велосипеді заборонено)

Цей знак в кружечку червоному,

Заявляє. «Тут небезпечно!»

Де він буде поміщений,

В'їзд машин заборонений.

Що за штанга попереду?

Постоїмо над річкою швидкою,

Раптом на міст прийдуть штангісти?

Чи стануть штангу піднімати,

Чи стануть штангу вичавлювати?

(Обмеження навантаження на вісь)

Чи не дудіте музиканти,

Якщо навіть ви таланти.

Тут сигналити не годиться

Поруч школа і лікарня.

(Подача звукового сигналу заборонена)

У білому трикутнику з червоною окаемкой

Чоловічків - школярам дуже безпечно.

Цей знак дорожній знають все на світі:

Будьте обережні, на дорозі діти

Знак «Ремонтні роботи» (не говорити)

Будуть ями на дорозі,

Цей знак помітиш відразу

Три кольорових величезні очі.

Колір у очей певний:

Червоний, жовтий і зелений.

Для кого зелене світло -

Проїжджай, заборони немає.

Чуєш, лунає перестук коліс?

За сталевим по рейках їде тепловоз.

(Залізничний переїзд без шлагбаума)

По смужках чорно-білим

Пішохід крокує сміливо ...

Хто з вас, хлопці знає,

Знак, про що попереджає?

Припустимо, що з друзями ти відправився в спортзал,

Але в дорозі згадав. мамі ти про це не сказав.

Тут тобі допоможе він:

Наша бабуся в тривозі

Потрібен доктор їй в дорозі.

Не дивіться сумним поглядом:

Допомога близько, доктор поруч.

(Пункт першої медичної допомоги - Лікарня)

Тут заправиться машина:

Вип'є три відра бензину.

Допоможи машині кожної,

Якщо та страждає спрагою.

Тут і вилка, тут і ложка:

Нагодували і собаку ...

Говоримо «спасибі» знаку.

Ось роззявлена ​​пащу

Рот зубастий, просто пристрасть!

Тільки дивно. в цю пащу

Всі намагаються потрапити.

Що за зуби, що за рот

По смужках чорно-білим

Пішохід крокує сміливо ...

Хто з вас, хлопці, знає,

Знак, про що попереджає?

Дай машині тихий хід.

- Дорожніх знаків слід підкорятися не тільки пішоходам, а й водіям. Хлопців, а ви знаєте, що транспорт ділиться на кілька видів ПАСАЖИРСЬКИЙ і СПЕЦІАЛЬНИЙ! У мене є картки, на яких зображений автомобільний транспорт, але, на жаль, вони все перемішалися, хлопці допоможіть мені їх покласти в потрібний кишеньку, але для цього потрібно визначити вид транспорту, зображеного на картинці (діти розставляють в кишеньки картки із зображенням транспорту, визначаючи його вид і розповідаючи, чому вони так вважають).

-А зараз відпочиньте і послухайте вірші (зачитування віршів).

Відгадайте, хто йде?

Ну звичайно, пішохід!

Пішоходом стане кожен,

Хто пішки піде в похід.

Від машин його врятує,

Адже ходити по тій доріжці

Може тільки пішохід!

Я йду по тротуару,

Тут машинам немає шляху!

Ну а знаки мені розкажуть,

Де дорогу перейти.

Пам'ятай ти про перехід!

Як зебра, наземний.

Знай, що тільки перехід

Від машин тебе врятує!

Всім знайомі смужки

Знають діти, знає дорослий.

На ту сторону веде

Щоб привчити пішохода до порядку,

Розлініяний асфальт, як зошит.

Через дорогу смужки йдуть

І за собою пішохода ведуть.

Дорога не стежка,

Дорога не канава,

Спершу дивись наліво,

Потім дивись направо:

І якщо машин не побачиш, -

Як правильно переходити дорогу

Дорогу так переходжу:

Спочатку вліво подивлюся

І, якщо немає машини,

Іду до середини.

Потім дивлюся уважно

Крокую без сумніву!

Знати не хочеш про тривоги -

Тому що дуже молодий.

Пам'ятай, гине на дорогах

Щорічно ціле місто ...

Славний хлопець світлофор

Якщо можна перейти,

Ми сьогодні пішоходи,

Завтра ми - водії.

Будемо, діти, обережні,

Добре б в головах

І залишити без роботи

- А тепер ребуси, які для вас приготували ваші батьки, готові? (Роздати кожному картку з ребусом, діти, уважно дивлячись на картку, встають і вголос намагаються прочитати зашифроване слово).

-Які ж ви всі розумники, з усіма завданнями впоралися без праці. Сподіваюся, що контрольне завдання виконають всі і отримають свої заслужені медальки знавців. А зараз розсаджуються за свої місця і виконуємо завдання.

(Після перевірки завдань, проходить церемонія нагородження дітей дали правильну відповідь в контрольному завданні. Вручення медалей «Знавець ПДР». А дітям дали неправильний відповідь в контрольному завданні втішний приз картка дорожній міні-знак).

Конспект нод «правила руху гідні поваги» з використанням лепбука
Фотозвіт пізнавальної вікторини в підготовчій до школи групі «Правила руху гідні поваги» цeль нашої вікторини: Зaкрeпіть знанні дeтeй o прaвілaх дoрoжнoгo движeнии, знанні o дoрoжних знaкaх. Почалася гра з привітання команд.

Конспект нод «правила руху гідні поваги» з використанням лепбука
Конспект індивідуального логопедичного заняття з використанням конструктора Lego. «Правила дорожнього руху» "Правила дорожнього руху" Вік: старший дошкільний вік (6-7 років) Мета: автоматизація свистячих звуків С і З в зв'язного мовлення, використовуючи.

Конспект нод «правила руху гідні поваги» з використанням лепбука
Конспект НСД по ПДР в групі середнього дошкільного віку №6 «Правила дорожнього руху - гідні поваги» Освітня область: Пізнавальний розвиток. Вид діяльності: Безпосередньо-освітня. Вікова група: Середня група.

Конспект НСД в середній групі «Правила дорожнього руху» Програмні завдання: • Уточнити уявлення дітей про вулицю, про перехресті, проїжджої частини, тротуарі. • Закріпити уявлення дітей про.

Конспект заняття з правил дорожнього руху в середній групі «Правила руху гідні поваги» Конспект заняття з правил дорожнього руху в середній групі Тема: «Правила руху гідні поваги». Програмні завдання: •.

Схожі статті