Клішина вийшла в фінал у стрибках в довжину на чемпіонаті світу

Російська стрибунка в довжину Дарина Клішина пробилася в фінал на чемпіонаті світу з легкої атлетики в Лондоні, показавши при цьому кращий результат серед усіх спортсменок. Олексій Сокирський і Валерій Пронкін пройшли кваліфікацію в метанні молота і виступлять у фіналі, а от Сергій Литвинов показав лише 17-й результат і вибув з боротьби.

Клішина пішла на медаль

Тут виступають 19 росіян, і куди більше розрахунку було на вдалий виступ спринтера Сергія Шубенкова на дистанції 110 м з бар'єрами, який виправдав надії, вигравши срібло, а також на не знає в цьому сезоні поразок стрибунку у висоту Марію Ласіцкене (Кучино), якій тільки належить свій старт.

Особливих сумнівів в тому, що Дарина проб'ється у фінал у стрибках у довжину, звичайно, не було. Клішина в цьому сезоні виступає на стабільно високому рівні, зазвичай переміщаючись між другою і четвертою підсумковими позиціями на етапах «Діамантової ліги».

При цьому Бріттні навіть не потрапила в число учасниць на чемпіонаті світу, а головною фавориткою змагань є її співвітчизниця, лідер світового сезону Тіанна Медісон.

Вона і очолила турнірну таблицю після першої спроби, полетівши на цілком пристойні 6,64 м (як раз з таким результатом Бріттні перемогла в Лозанні).

Клішина до свого першого стрибка поставилася як до разминочному, полетівши всього на 6,51, але розташувавшись в протоколі при цьому на четвертій позиції. Попереду Дар'ї виявилися ще одна фаворитка змагань сербка Івана Спановіч (6,62) і Шентел Мелоун з Британських Віргінських островів (6,52).

Однак у другій спробі Клішина вже показала свій потенціал, полетівши на 6,66 м і очоливши залік кваліфікації. Власне, цей результат залишився на вершині протоколу до самого кінця, оскільки нікому більше не вдалося дострибнути навіть до 6,60 м.

Результат Клішиної обнадіює, хоча особливо радіти завчасно не варто. Ті сантиметри, які спортсменки показали в кваліфікації, в фіналі майже зі стовідсотковою ймовірністю не дозволять навіть боротися за медалі.

Детальніше:

І хоча у вирішальній частині змагань Дарина не буде головним фаворитом, російської стрибунці цілком під силу боротися за золото і завоювати якусь із нагород чемпіонату світу.

Русский молот

Найбільше російське представництво було зафіксовано в столиці Великобританії в змаганнях з метання молота у чоловіків, де в сектор вийшли відразу три російських атлета: Олексій Сокирський, Сергій Литвинов і Валерій Пронкін. При цьому перші двоє стартували вранці в першій кваліфікаційній групі, а Пронкін змагався в другій.

Перша група була відчутно сильніше, так що більшість учасників фіналу змагалися в ній. Сокирський в першій же спробі в точності виконав кваліфікаційний норматив, метнувши снаряд на 75,50 м.

А ось у Литвинова справи відразу не пішли, і він так жодного разу не дістався навіть до 73,50, в своїй кращій, другій спробі запустивши молот на 73,48.

Результат Сергія виявився 11-м у кваліфікаційній групі А, і єдиним шансом для нього потрапити в фінал була надія, що в іншій підгрупі його зможе обійти тільки одна людина.

Природно, надія ця померла відразу ж, оскільки разом шестеро атлетів вже в першій спробі перевершили результат росіянина, а поляк Войцех Новіцкі відправив молот на 76,85 м, обійшовши навіть виграв групу А свого співвітчизника Павла Павел Файдек.

Валерій Пронкін запустив молот спочатку на 74,11, чого в підсумку не вистачило б для потрапляння в фінал. У другій спробі він не зумів поліпшити свій результат, а от у третій запустив молот на 75,09 і пробився до вирішального раунду з десятої позиції.

США зміцнили лідерство

Першими свою першість розіграли толкательніци ядра, і там, як і очікувалося, золото завоювала китаянка Ліяо Гонг, пролідіровал з першої і до останньої спроби змагань, а в п'ятій штовхнула снаряд на недосяжні для суперниць 19,94 м.

Завершували змагальний день за традицією два бігових фіналу. Спочатку норвежець Карстен Вархольм виграв на 400-метрівці з бар'єрами, випередивши в щільній боротьбі турка Ясмані Копелло і залишився третім американця Керрон Клемент, який вважався головним фаворитом.

Детальніше:

Ну а на гладкій 400-метрівці у жінок золото взяла, як і очікувалося, американка Філліс Френсіс, що зуміла єдиною вибігти з 50 секунд і встановити при цьому свій особистий рекорд - 49,92.

Персональне і національне досягнення встановила яка фінішувала другою Сальва Ейд Насер з Бахрейну (50,06), а бронза дісталася програла їй 0,02 ще одній американці Еллісон Фелікс.