Кінний спорт красуні! Спортсменки! Медалістки!

Збірна російської столиці виграла командний залік змагань з кінного спорту, які завершилися в московському КСК «Бітці». У виїздки все три медалі завоювали юні москвички

Чемпіонський парад москвичок: Катерина Дубровіна, Анастасія Іванова і Валерія Дойникова (справа наліво). Фото: Ігор ЗЕТІЛОВ

Кінно-спортивний комплекс «Битца» вражає розмірами. Тут 37 років тому розігрували медалі Олмпіаду-80. Багато що, правда, прийшло в занепад, але комплекс залишається єдиним, який може прийняти понад 200 учасників і тренерів, надати комфортні стайні коней, а також провести всі види змагань - виїздки, конкур і триборстві.

У виїздки домінували москвички. Катерина Дубровіна, Анастасія Іванова і Валерія Дойникова вирішили, що на п'єдесталі будуть стояти тільки вони. Природно, зі своїми вірними конями. Після церемонії нагородження (дівчатам - медалі та дипломи, конячок - розетки і попони з написом «Переможець VIII літньої Спартакіади учнів Росії») Катерина зізналася: «У мого коня Пікерау сьогодні буде святкова вечеря - морквина і яблучка. Він це дуже любити заслужив ». Пікерау під час розмови все норовив пожувати мою сумку і футболку, а його господиня тільки посміхалася: «Не потрібно боятися. Він у мене спокійний ».

Дубровіна та Дойникова черзі завойовували золоті медалі. А Анастасія Іванова виграла з цими ж подругами в командних змаганнях. Але зовсім не засмутилася: «Друге місце - це теж добре, - посміхається дівчина. - Ми (саме так - ми разом з Дунаєм -07) виступили гідно і відстали зовсім трохи. Сьогодні було дуже душно, а ми - самі розумієте - при повному параді. Як я зайнялася кінним спортом? У дев'ять років покаталася на поні в парку і твердо сказала батькам, що це - моє! Вони навіть зраділи, адже до цього теж замість ляльок просила купувати конячок ».

«Навіть не знаю, яка за рахунком у мого Дрім Боя-07 за рахунком попона, - сміється Валерія Дойникова. - Зараз її зняли, оскільки кінь повинен помитися. Він по колу бігав, спітнів. Я його ніколи не лаю. Якщо виступили погано, ділимо відповідальність навпіл. Ось коли починає погано себе вести, доводиться пригрозити - він все розуміє ».

У конкурі і триборстві у Москви - не настільки блискучі результати, але набраних в виїздки очок вистачило для загальної командної перемоги.

Крім того, москвичі посіли перше місце в турнірі з бейсболу, який завершилися в Хімках (друге місце - у Московській області, третє - у Санкт-Петербурга). А ось в змаганнях з веслування на байдарках і каное в Краснодарі призерами стали Тверська область, Москва і Краснодарський край.

Виїздки. Особисті змагання. 1. Дубровіна Катерина. 2. Іванова Анастасія. 3. Дойникова Валерія (всі - Москва). Командні змагання. 1. Москва. 2. Московська область. 3. Ярославська область.

Конкур. Особисті змагання. 1.Будяк В'ячеслав (Краснодарський край). 2. Хайруліна Ксенія (Свердловська область). 3. Громзіна Анна (Санкт-Петербург). Командні змагання. 1. Москва. 2. Московська область. 3. Ленінградська область.