Як вбивали «спартак»

Розгромом для «Спартака» завершився візит в гості до «Зеніту». П'ять голів пропущено чинним чемпіоном, один від свого воротаря. «Фонтанка» починає розповідь про матч, про який говоритимуть мінімум весь наступний тиждень.

Приїхав, як обіцяв, і Олександр Панов - зірка «Зеніту» «догазпромовской» епохи, за щось образився на петербуржців і переметнувся в останні роки в стан спартаківців.

На жаль для червоно-білих, це було єдиним позитивним враженням від поїздки в Петербург.

Вболівальники ж «Зеніту», нарешті, відгукнулися на численні заклики свого клубу приходити на футбол заздалегідь. Вже за п'ять годин до гри, яка починалася о 20:00, до стадіону «Санкт-Петербург» стали стягуватися глядачі. За три години біля входів почали утворюватися черги.

Для спартаківських уболівальників був організований спеціальний маршрут через Яхтовий міст, який відразу виводив їх до гостьового входу на арену, але скористалися ним не все. Значна група червоно-білих фанатів вирішила прогулятися від станції метро «Крестовский острів» через весь Приморський парк Перемоги. ОМОН відразу взяв їх в кільце і супроводив прямо до входу. Але навіть такі зусилля правоохоронців не допомогли. По дорозі і зенітовского, і спартаківські уболівальники активно провокували один одного, скандуючи образливі кричалки і показуючи непристойні жести. Деяким найбільш активним з них все ж дісталося гумовим кийком по голові.

Один з таких інцидентів стався вже безпосередньо перед стадіоном. Але ОМОН гранично ввічливо зіткнення запобіг.

Як і планувалося спочатку, за годину до стартового свистка відбулося урочисте прощання з Олександром Кержакова. Звичайно, весь стадіон до цього моменту не зібрався, але «Віраж» був повний.

- Тільки завдяки вам і своїм партнерам я став футболістом, - звернувся Кержаков до трибун з поля стадіону «Санкт-Петербург». - Завдяки вашій підтримці щороку, грав я чи не грав, завжди відчував, що потрібен команді і вболівальникам. Повірте, я намагався платити вам тією ж монетою. Мені здається, у мене трохи вийшло. Спасибі вам велике!

Вболівальники відповів нападаючому скандуванням його імені. Вийшло дуже зворушливо. Кержаков не зміг стримати сліз.

Як вбивали «Спартак»

Ще одне шоу перед грою влаштувала погода. Метеорологи запевнили "Зеніт", що ніякого дощу в другій половині дня не очікується. І розсувний дах стадіону відкрили. За півгодини до початку матчу почалася злива з градом, футболісти навіть змушені були перервати розминку. Однак закрити дах було вже неможливо - як пояснили "Фонтанці", техніка безпеки забороняє робити це, коли в чаші стадіону присутні люди.

Гра пройшла під відкритим небом

Стартовий склад «Зеніту» на гру з «Спартаком» повністю відрізнявся від того, яким він був на матчі з «Бней Ієгуда» - Манчіні замінив всіх 11 футболістів. Чи не побоявся випустити Роберто Манчіні новачка - центрального захисника Емануеля Маммана. Чи не з'явилося в складі і Артема Дзюби, який так рвався зіграти проти свого рідного клубу. Але в легку, швидку гру, яку Манчіні запропонував москвичам, Дзюба, очевидно, не вписувався - він потрібен для інших цілей, і напевно італійський тренер ще використовує його проти команд, що грають від оборони.

Команди почали матч обережно. Поступово «Зеніт» став нарощувати перевагу. Чудити в обороні спартаківці почали вже на 20 хвилині, коли Комбаров ледь не зрізав м'яч після прострілу Кокоріна в власні ворота. Для Комбарова цей матч вийшов взагалі чи не найгіршим в кар'єрі, можливо тому, що футболісти петербурзького клубу просто не давали йому зітхнути.

На 36 хвилині «Зеніт» відкрив рахунок. Дріуссі блискучою передачею вивів Кокоріна один на один з воротарем, і той не схибив. 4 гол Кокоріна в 6 матчах нинішнього сезону, включаючи Лігу Європи. Всі продовжують гадати, що ж Манчіні зробив з ним.

- Мені задають дуже багато запитань по Кокорін, але я не зовсім розумію, чому - він просто робить те, що повинен, - забиває голи, - щиро дивувався Манчіні на післяматчевій прес-конференції. - У нього відмінний потенціал, і йому ще розвиватися і розвиватися.

Від щастя фанати «Зеніта» викинули на поле запалений фаєр, який впав в небезпечній близькості від воротаря синьо-біло-блакитних Луньова. Нападник Луїс Адріано, помітивши, що ніхто не поспішати його прибирати, побіг вирішувати проблему самостійно. Бразильський футболіст залив фаєр водою, і гра продовжилася.

«Спартак» побіг відіграватися, але вистачило його ненадовго. Смольников перехопив м'яч і віддав вперед. Там снаряд підхопив Єрохін, і він же забив другий гол у ворота червоно-білих.

Свято футболу у другому таймі продовжився. На 57 хвилині Крішіто вколотив головою третій м'яч у ворота «Спартака» - майже як в першій грі проти «Бней Ієгуди».

На 63-й хвилині червоно-білі знову помилилися при виході з оборони, м'яч перехопив Дріуссі, віддав на Кузяєва, і вихованець академії «Зеніта» дальнім ударом довів рахунок до зовсім принизливих 4: 0, забивши другий гол у своєму житті - вперше, нагадаємо , він відзначився в Хабаровську, в першій же своїй грі за «Зеніт».

На 71 хвилині головний суддя матчу Михайло Вілков призначив пенальті за фол з боку Маммана в штрафний «Зеніту» проти Зе Луїша. Така традиція в «Зеніті», що кожен якісний іноземний захисник-новачок привозить гол або отримує пенальті, так що вболівальники петербурзького клубу не здивувалися і не засмутилися. Луньов відобразити 11 метрів у виконанні Промес не зміг. 4: 1.

Останнє слово все-таки залишилося за «Зенітом». На 77 хвилині воротар «Спартак» Артем Ребров помилився з перехопленням посланого Крішіто м'яча і влетів разом з ним в ворота.

Під кінець команди все ж влаштували бійку. Луїс Адріано схопив Смольнікова за голову, після чого отримав від Терентьєва. Вілков видалив тільки Адріано і Смольнікова. Незабаром після цього пролунав фінальний свисток.

- Ніякого секрету в настільки впевнену перемогу немає - це був складний матч проти серйозної команди, в якому нам вдалося перемогти за рахунок хорошої гри, - заявив Роберто Манчіні. - Не всі футболісти підійшли до цього матчу в ідеальних кондиціях, але нас чекає багато роботи.