Як грати в гандбол

Гандбол - захоплююча активна гра, популярна в Європі, яка поєднує в собі техніки футболу і баскетболу і є унікальною змагальної грою. Щоб грати в командний баскетбол, кожна команда повинна кидати, вести і пасувати м'яч, щоб виграти пункти у протилежної команди. Щоб грати в одиночному або парному розряді, що більш популярно в Америці, вам потрібно виграти пункти у опонента на майданчику з однією, двома, трьома або чотирма стінами. Якщо ви хочете дізнатися, як грати в кожен з видів цієї гри, переходите до кроку 1.

правити Кроки

Правити Частина 1 з 2: Гра в командний гандбол

Ознайомтеся з майданчиком. Майданчик для командного гандболу має розмір 20 на 40 метрів. Ось деякі речі, які ви повинні знати про майданчику:
  • На майданчику є лінія воріт, що обмежує зону воріт. Це шестиметрова лінія, за якою перебувати може тільки воротар. Самі ворота мають висоту 2 метри і завширшки 3 метри. Гравці можуть застрибнути на цю область тільки в разі, якщо відпустили м'яч до того, як приземлилися туди.
  • Пунктирний півколо, який знаходиться на відстані 9 метрів від воріт, позначає лінію вільних кидків.
  • Лінія в середині майданчика, яка також називається центральною лінією.
  • Ознайомтеся з м'ячем. Традиційно в гандболі використовується шкіряний м'яч з 32-секцій. Для жіночого гандболу ширина м'яча - 54-56 см, а для чоловічого - 58-60 см, і він трохи важчий, ніж жіночий.

Зрозумійте мети гри. Кожна команда набирає очки, закидаючи м'яч у ворота супротивників. Команда, яка набирає більшу кількість очок, стає переможцем. Гра може закінчитися в нічию, якщо тільки ви не проводите турнір, де обов'язково має бути названо ім'я переможця. Якщо по завершенню часу у команд рівний рахунок, то команди грають 2-5 хвилин додаткового часу.
  • Команда забиває гол у тому випадку, якщо м'яч перетнув лінію воріт і впав в ворота. Можна забити гол будь-яким кидком: кидком від воріт, вільним, початковим або бічним кидком (більше інформації про ці кидках можете прочитати нижче).

Грайте правильне кількість часу. Традиційний гандбол триває 2 години 30 хвилин з 10-хвилинною перервою в середині. Молодіжні ігри та турніри коротше, граються 2 години 15 або 20 хвилин, розділені навпіл.
  • Зазначений час - час самої гри. Годинники зупиняють тільки в разі тайм-ауту, один раз за пів-гри, або якщо гравець травмований.
  • У перерві між таймами команди змінюють запасних гравців.

Зрозумійте, що можуть робити гравці на полі. Гравці можуть торкатися до м'яча всіма частинами тіла вище коліна (що означає, не штовхати м'яч!). Якщо до гравця потрапив м'яч, він може залишатися на одному місці три секунди (як в баскетболі, порушення), і з м'ячем гравець може пробігти тільки три кроки. Якщо гравці не дотримуються цих правил, м'яч переходить до іншої команди. Гравці повинні швидко вирішувати, кидати, вести або пасувати м'яч.
  • Гравець може вести м'яч стільки, скільки захоче, до тих пір, поки його рука знаходиться над м'ячем. Після ведення, знову вступає правило трьох кроків / трьох секунд. Якщо гравець почне вести м'яч знову, то це буде порушення «подвійне ведення м'яча», і м'яч знову перейде до команди супротивників.
  • Інші порушення, які можуть зробити гравці, - заносити м'яч на майданчик воротаря, затуляти ворота не за правилами або нападати.

Розберіться в типах кидків. Ось, що вам потрібно знати про види кидків в цій грі:
  • Початковий кидок. Гра починається з початкового кидка. Початковий кидок здійснюється з центру майданчика. Гравець, що виконує центральний кидок, однією ногою повинен знаходитися на центральній лінії. Решта гравців повинні знаходитися на своїй половині майданчика. Початковий кидок виконується командою, яка виграла жеребкування та збирається почати гру.
    • Після свистка гравець з м'ячем, що знаходиться в центрі, передає гравець іншому члену своєї команди, і гра починається.
    • Кожен раз, коли забитий гол, команда супротивників отримує м'яч для наступного початкового кидка. Початковий кидок також здійснюється після перерви.
  • Бічний кидок. Якщо м'яч вилетів з ігрового поля, право на бічній кидок дістається команді, яка доторкнулася до м'яча останньої.
  • Вільний кидок. Вільний кидок дається в разі зупинки гри і здійснюється з того місця, де гра була припинена. Гра зупиняється в тому випадку, якщо один гравець вистачає, штовхає, вдаряє або ставить підніжку іншому гравцеві і отримує штраф.
  • Суддівський кидок. Суддівський кидок виконується в тому випадку, якщо м'яч торкається чогось за межами ігрового поля, після того як порушується кілька правил під час одночасного володіння м'ячем.
  • Семиметровий кидок. Цей кидок призначається, якщо зірвана явна можливість взяття воріт, воротар заносить м'яч у свою зону, польовий гравець забиває м'яч у свої ворота або захисник заходить в зону воріт. Для виконання цього кидка всі гравці повинні знаходитися за лінією вільного кидка, а у гравця, його виконує, є три секунди.
  • Кидок воротаря. Цей кидок виконується, якщо м'яч відскакує за зовнішню лінію воріт, і останнім, хто його торкнувся, був воротар або гравець команди супротивників. Для виконання цього кидка, воротар не повинен дотримуватися правила трьох кроків / трьох секунд.

Дізнайтеся, які бувають порушення. Існує маса способів зробити порушення правил. Якщо одна команда зробила порушення, іншій команді присуджується м'яч, боковий кидок, вільний кидок або кидок воротаря. Ось які бувають порушення:
  • Пасивна гра. Якщо м'яч знаходиться в розпорядженні однієї команди, і не відбуваються спроби атакувати або забити гол. Це по суті означає тягнути гру.
  • Залякування противника м'ячем.
  • Вихоплювати або вибивати м'яч з рук суперника.
  • Контактувати з м'ячем ногою нижче коліна.
  • Кидатися за м'ячем, який лежить на підлозі, що не котиться і не рухається.
  • Витягати руки або ноги, для того, щоб штовхнути, затримати, поставити підніжку або атакувати захисника.

Зрозумійте, як працює система прогресивних покарань. Ці покарання призначаються, якщо за порушення суперника недостатньо призначити вільний кидок, наприклад, якщо порушення направлено на суперника, а не на м'яч. Ось етапи прогресивного покарання:
  • Попередження / Жовта картка. Кожен гравець може отримати тільки одне попередження за порушення правила, а кожна команда - не більше трьох.
  • Вилучення гравця на дві хвилини. Призначається за серйозне і повторюється порушення правил, нелегальну заміну або неспортивну поведінку. Не обов'язково мати попередження, щоб отримати видалення на дві хвилини. Отримавши таке покарання, гравець повинен сидіти поза грою дві хвилини, при цьому він не замінюється іншим гравцем, і команда змушена грати без одного учасника.
  • Дискваліфікація / червона картка. Це еквівалентно трьом вилучень на дві хвилини. Після першого видалення гравця можуть замінити.

Виняток. Виняток дається за напад, і гравець виключається до кінця гри. Це серйозне покарання, тому що команда порушив гравця буде змушена обходитися без однієї людини все гру.

Поліпшите свою гру. Існує маса прийомів і способів, які допомагають для хорошої гри в гандбол, але найважливіше, що ви повинні зробити - продовжувати грати. Ось деякі моменти, які допоможуть вам поліпшити вашу гру.
  • Щоб досягти успіху в грі в гандбол, ви і ваша команда повинні добре навчитися пасувати м'яч один одному. Це швидше, ніж вести м'яч, і м'яч досягне воріт набагато раніше.
  • Коли ви захищаєте ворота, вам потрібно практикуватися тримати руки зверху, так, щоб блокувати удари і припиняти будь-яку можливість суперників забити м'яч.
  • Коли ведете м'яч, навчитеся використовувати одну руку, залишивши іншу для захисту м'яча від команди суперників.
  • Найважливіше - просто продовжуйте практикуватися! Чим більше ви граєте, тим краще у вас буде виходити.

Правити Частина 2 з 2: Гра в одиночному і парному розряді

Визначтеся, чи хочете ви грати в китайський або американський гандбол. В обох іграх використовується м'яч меншого розміру, ніж в командному гандболі. Більшість офіційних ігор грається за допомогою «маленького м'яча» або «професійного м'яча», в той час як у вуличних іграх використовується великий м'яч.
  • Існує три види гри (на майданчику з чотирма стінами, трьома або однієї), в грі можуть брати участь два, три або чотири гравці.
  • Двом гравцям зручніше грати в китайський гандбол, в якому м'яч повинен відскочити від підлоги перед тим, як відіб'ється від стіни, в той час як в американському гандболі м'яч від підлоги не відбивається.

Встановіть правила. Наприклад, чи будете ви грати в американський гандбол, де м'яч повинен відбитися двічі (вдаряється як в американському гандболі, але використовується, як в китайському), або в чисто американський гандбол.
  • Можливо, ви захочете виключити з правил можливість опонентів відволікати один одного, не взаємодіючи з м'ячем, або, якщо ви з кимось в команді, включить в правила командні сейви (коли одна людина б'є по м'ячу так, щоб він полетів вгору, відскочив, а потім інша людина вдаряє його по-американськи).
  • Також ви можете застосувати самостійні сейви. Їх можна застосувати для кожної команди або самим.

Грайте, поки не отримаєте перемогу. Зазвичай гравець виграє, коли набирає 7 очок. Але ви можете змінювати правила, якщо граєте в повсякденну гру. Ось, що ви повинні тримати в голові, коли будете вести рахунок:
  • Зазвичай застосовується встановлений рахунок, коли гра йде «всуху» (коли у противника всю гру 0 очок).
  • Встановлений рахунок при грі «всуху» до 7 очок - 5. Після того як визначаються з встановленим рахунком, гравець починає гру з удару по м'ячу зльоту (кидаючи м'яч як в американському або китайському гандболі, в залежності від того, в яку гру ви граєте) .
  • Потім інший гравець вдаряє по м'ячу. Так визначається, хто першим отримає м'яч.
  • Гравець, що упустив м'яч після того, як він відскочив двічі, не робитиме подачу.
  • Гра триває в тій же манері, але без ударів з льоту; тільки подачі.

правити Поради

• Грайте в кутах, але будьте готові застрибнути, коли м'яч низько. Це дасть вам більше простору для гри, незалежно від того, куди полетів м'яч, ви завжди напоготові.
  • Хороший рада, який зазвичай працює, коли вам потрібно вдарити м'яч з літа - вдарити його бічною частиною руки, зробивши рух рукою в бік. Не робіть це постійно, т. К. Це може травмувати вашу руку.
  • Потренуйтеся з друзями або самостійно. Не турбуйтеся про рахунок.
  • Постарайтеся зрізати м'яч. Зрізати м'яч означає вдарити по ньому так, щоб він залишався внизу і при цьому обертався, так, що інший гравець, вдаривши по ньому, упустив його.

правити Попередження

• Чи не бийте по м'ячу з літа бічною частиною руки. Якщо робити це постійно, це завдасть шкоди руці, а також може призвести до серйозної травми.
  • Коли б'єте по м'ячу (і в будь-який інший час), спостерігайте за м'ячем. Іноді він може летіти з дуже високою швидкістю.