Історія виникнення футболу

n Вивчити історію виникнення і розвитку футболу.

n Виявити особливості розвитку футболу вУкаіни і нашому селі.

n Дізнатися різновиду футболу та змагання, на які види футболу проводилися в нашому районі.

n Скласти свою книгу про історію розвитку футболу.

Якщо я дізнаюся історію розвитку футболу, різновиду футболу, то я зможу зацікавити ним своїх друзів, у них з'явиться інтерес до цього виду спорту. Можливо, хтось із них або я сама захочемо зв'язати свою майбутню професію зі спортом або нашим хобі буде - гра в футбол.

Одного разу, мені захотілося дізнатися історію виникнення футболу. Коли цей вид спорту з'явився вУкаіни і як він розвивався в нашому селі? Які різновиди футболу є, змагання з яких видів футболу проводилися в нашому районі?

Мені захотілося створити свою книгу про історію розвитку футболу для нашої бібліотеки, щоб про футбол могли дізнатися не тільки мої ровесники, а й майбутнє покоління.

Пошук інформації в Інтернеті, вивчення спеціальної літератури, інтерв'ю з різними людьми, анкетування.

Глава 1: Історія розвитку футболу в світі

У 2697 році до нашої ери, розповідають про гру, схожу на футбол. Називали її «дзу-ню» ( «дзу» - штовхати ногою, «ню» - м'яч). Матчі проводилися на обмежених майданчиках, з бамбуковими воротами без верхньої перекладини, шкіряними м'ячами, набитими волосом або пір'ям. Переможців нагороджували гірляндами квітів, дорогими судинами, а хто програв пороли бамбуковими палицями. Трохи пізніше ця гра стала частиною військової підготовки. У кожній команді було по 50 чоловік і 6 воротарів (додаток №1) (6).

Приблизно в цей же час гра, подібна до футболом, - "кемарі" - з'явилася в країні Ямато, вона ж Японія. Матчі двох команд проводилися на площі перед палацом імператора. Чотири кута ігрового поля були відзначені деревами, які символізували чотири сторони світу. Метою змагання було забити м'яч у ворота, які нагадували нинішні (додаток №2).

У Давньому Єгипті схожа на футбол гра була відома в 1900 році до нашої ери. При розкопках знаходять ритуальні шкіряні м'ячі (додаток №3).

У Стародавній Греції популярна була гра - «епіскирос» в 4 столітті до нашої ери. М'ячі були різними: одні зшиті з кольорових клаптиків і набиті волоссям, інші наповнені повітрям, треті - пір'ям і, нарешті, найважчі - піском. За сигналом противники ударами ніг намагалися провести м'яч між двома лініями, накреслені на землі, вони замінювали ворота (додаток №4).

Безпосереднім попередником європейського футболу був, по всій ймовірності, римський «гарпастум». Дві команди, розташувавшись один проти одного, намагалися перенести невеликий важкий м'яч через лінію, яка перебувала за плечима суперників. При цьому дозволялося передавати м'яч ногами і руками, збивати гравця з ніг, відбирати м'яч будь-яким способом (7).

У перекладі з англійської: football, від foot - нога і ball - м'яч. У футбол грають на полі з трав'яним або синтетичним покриттям. У грі беруть участь дві команди, по 11 чоловік. Одна людина в команді воротар - він один може грати руками в штрафній площі біля своїх воріт, його основним завданням є захист воріт. Решта гравців також мають свої завдання і позиції на полі. Захисники - розташовуються в основному на своїй половині поля, їх завдання - протидіяти нападаючим гравцям протилежної команди. Півзахисники - діють в середині поля, їх роль - допомагати захисникам або нападаючим залежно від ігрової ситуації. Нападники - розташовуються, переважно на половині поля суперника, основне завдання - забивати голи (2,287).

Ігровий процес
Окрема футбольна гра називається - матч, який в свою чергу складається з двох таймів по 45 хвилин. Пауза між першим і другим таймами складає 15 хвилин, протягом якої команди відпочивають, а по її закінченні змінюються воротами.

Мета гри - забити м'яч у ворота супротивника, зробити це якомога більшу кількість разів і постаратися не допустити гола в свої ворота. Матч виграє команда, що забила більшу кількість голів.

У разі якщо протягом двох таймів команди мають рівну кількість голів, то або фіксується нічия або переможець виявляється згідно із встановленим регламентом матчу. У цьому випадку може бути призначено додатковий час - ще два тайми по 15 хвилин кожен без перерви, але зі зміною сторін. Якщо ж і після них переможець не визначений, тоді проводиться серія післяматчевих пенальті. Серія ведеться до тих пір, поки переможця не буде визначено (4,300).

Глава 3: Виникнення футболу вУкаіни

УчастіеУкаіни в Олімпійських іграх з футболу

У 1912 році сборнаяУкаіни вперше брала участь в Олімпійських іграх. Провела їх невдало з наступних причин: внутрішній чемпіонат не проводився; кращі футболісти вибиралися тільки зі збірних команд Харкова та Москви. "Золотими" роками в історії радянського футболу стали 1956 рік і 1988 рік, коли збірна команда ставала чемпіоном Олімпійських ігор (3,187)

Глава 4: Різновиди сучасного футболу

Існує безліч різновидів футболу, в основному з меншою кількістю гравців. Я розповім про деякі.

У 1958 році один з керівників збірної Австрії Йозеф Аргауер привіз ідею цієї гри зі Швеції з чемпіонату світу з футболу. Там він підгледів тренування бразильців в залі: захопився міні-футболом. Гра-експеримент всім припала до душі. На території колишнього СРСР міні-футбол з'явився в самому кінці 50-х років (додаток №8) (9).

Це різновид футболу, популярна в Скандинавії. Правила схожі на правила традиційного футболу за винятком: гра ведеться на болоті; заборонена зміна чобіт під час гри; розмір поля 60 x 35 метрів; команда: 5 гравців + воротар; матч: 2 тайми по 13 хвилин; заміна гравців проводиться без зупинки гри. Чемпіонати проводяться щорічно з 1989 року (додаток № 10).

У Республіці М'янма існує давня різновид футболу, яка найбільше нагадує фристайл - «чінлон». Цій грі більше 1500 років. Як м'яч використовується порожнистий всередині куля з тростини. Правила гри полягають у виконанні різних трюків з футбольним м'ячем за допомогою різних частин тіла (додаток №11) (5).