Хто з російських спортсменів виграв золото Олімпіади в ріо

Люди, назавжди вписали своє ім'я в історію Ігор

Головна спортивна подія чотириріччя підійшло до кінця. Збірна Росії здобула четверте місце, завоювавши 56 медалей (19 золотих, 18 срібних і 19 бронзових). Перше місце в медальному заліку у США. В активі американців 121 медаль, з яких 46 золотих, 37 срібних і 38 бронзових.

Другими стали британці з 67 нагородами: 27 золотих, 23 срібних, 17 бронзових. Китай виявився на третьому місці. Спортсмени з Піднебесної завоювали 70 медалей: 26 золотих, 18 срібних, 26 бронзових.

Беслан Мудранов (дзюдо)

Яна Єгорян (фехтування)

Одна з головних сенсацій і несподіванок Ігор в Ріо. П'ять золотих нагород у фехтуванні на одній Олімпіаді не вдавалося отримати жодної країні з 1920 року. Фехтування на Олімпіаді - головний успіх нашої збірної. Першою медальну скарбничку відкрили російські дівчата, які влаштували російський фінал у фехтуванні. Яна Єгорян і Софія Велика принесли Росії золото і срібло. Ну а Яна Єгорян виграла ще одну медаль найвищого гатунку вже разом з командою. Крім того, вона підкорить багатьох уболівальників своєю красою.

Хасан Халмурзаев (дзюдо)

Інна Деріглазова (фехтування)

Четверте золото принесла рапіристка з Курської області. У фіналі Деріглазова обійшла легендарну спортсменку з Італії Еліза Ді Франчиска. Перемога далася нашій спортсменці нелегко. Спочатку лідирувала італійка, але після перерви росіянка набрала сім балів. У підсумку рахунок зупинився на 12:11 У користь Деріглазова.

Софія Велика, Юлія Гаврилова, Катерина Дьяченко та Яна Єгорян (фехтування)

Останнє золото наших рапіристок в Ріо. Російські спортсменки в фіналі обійшли українських шаблісток з рахунком 45:30. В запасі у росіянок запасний була Катерина Дьяченко. Третє місце дісталося американським шаблісткам, вони з таким же рахунком перемогли збірну Італії. Для однієї з зірок нашої команди - Яни Єгорян - ця перемога стала другою нагородою на Олімпіаді.

Артур Ахматхузін, Тимур Сафін, Олексій Черемисинов (фехтування)

П'яту нагороду завоювали рапіристи в складі Тимура Сафіна, Артура Ахматхузіна і Олексія Черемисинова. Ось ця медаль була дуже несподіваною. Тим більше враховуючи, як складався підсумковий поєдинок. Спортсмени в фіналі здобули важку перемогу над Францією - 45:41. По ходу зустрічі наші фехтувальники поступалися з різницею в дев'ять уколів. До фіналу російські спортсмени обійшли британців і американців. Доля золота вирішувалася в бою між Олексієм черемисиново і Ле Пішу. Наш спортсмен здобув перемогу з рахунком 10: 3. Двадцять років російські рапіристи коли завойовувала золото. Останній раз це було на Олімпіаді в Атланті.

Роман Власов (греко-римська боротьба)

"Рекорд Олександра Олександровича, напевно, просто неможливо побити. Ця людина зробила більше всіх в спорті. А цю перемогу я хочу присвятити йому. Карелін - це та людина, завдяки якому я сьогодні став дворазовим олімпійським чемпіоном", - сказав Власов.

Алія Мустафіна (спортивна гімнастика)

Наша гімнастка Алія Мустафіна виграла індивідуальні змагання зі спортивної гімнастики на різновисоких брусах. Росіянка завоювала золоту медаль з результатом 15,900. Срібло дісталося американці Медісон Кошіан, бронзова нагорода у німкені Софі Шедер.

Мустафіна виграла медалі в багатоборстві на двох Олімпіадах поспіль - по бронзі в Лондоні і Ріо. Останній раз це вдавалося Людмилі Турищевою 40 років тому. В історії Олімпіад тільки вісім російських гімнасток вигравали олімпійські медалі частіше Мустафін.

"Зараз я вирішила відпочити. А скільки - я не знаю, але я хочу повернутися. У гімнастики я, в принципі, встигла зробити все, просто мені це цікаво. Цікаво буде і повернутися, спробувати себе ще раз. Немає якихось цілей куди -то потрапити, щось зробити. Але що буде потім - буде потім ", - сказала Мустафіна журналістам після виступу.

Катерина Макарова та Олена Весніна (теніс)

Причому на Олімпіаді в Лондоні чудовий дует пробився лише в чвертьфінал, але після три роки поспіль не мав рівних на різних великих змаганнях, включаючи "Шоломи".

"Ми хотіли олімпійську медаль, особливо золоту, з тих пір, як були дітьми. Це наша мрія. Це набагато більше для нас, ніж турніри Великого Шолома. Ми постійно говорили про Олімпіаду, де ми граємо за свою країну. Це золото - виконання дитячої мрії ", - сказала Катерина Макарова журналістам.

Євген Тищенко (бокс)

"Дуже шкода, що так реагувала публіка, мені сумно, що мене освистали. Якщо мені віддали перемогу, значить, я її заслужив. Ми чекали будь-якого вердикту від суддів, я і мої секунданти не розуміли, кому віддадуть перемогу. Я поважаю і публіку, і свого суперника ", - заявив росіянин.

Тисне Чакветадзе (боротьба)

Наталя Іщенко та Світлана Ромашина (синхронне плавання)

Одна з двох найбільш очікуваних перемог, яку можна було передбачити ще чотири роки тому. Золоту медаль збірної Росії на Олімпіаді в Ріо принесли синхроністки Наталія Іщенко та Світлана Ромашина. Спортсменки стали чотирикратними олімпійськими чемпіонками. На другому місці - китаянки Хуан Сюечень і Сунь веньянь, а на третьому - японки Юкіко Інуї Такасі і рисак Міцуї. Для наших чудових дівчат ця нагорода стала вже четвертою в кар'єрі.

Збірна Росії (синхронне плавання)

Абдулрашід Садулаєв (вільна боротьба)

Олександр Лесун (спортивне багатоборство)

Росіянин Олександр Лесун завоював золото Олімпіади в сучасному п'ятиборстві. За підсумками п'яти видів (фехтування, плавання, стрільба, біг, конкур) Лесун набрав 1479 очок.

Срібло завоював українець Павло Тимошенко (одна тисяча чотиреста сімдесят дві), бронзу - Ісмаель Ернандес Усканга з Мексики (1 468).

Росіянин відзначив, що дуже хоче виступити в Токіо, де ніколи не бував. Причому "не тільки в особистому турнірі, а й в змішаній естафеті разом з Донато Рімшайте", підкреслив Лесун. Головний тренер російської збірної Андрій Моїсєєв підкреслив, що п'ятиборець показав на турнірі видатний результат і виступив "грандіозно".

Маргарита Мамун (художня гімнастика)

20-річна росіянка Маргарита Мамун стала чемпіонкою Олімпіади в Ріо з художньої гімнастики в особистому багатоборстві. Гімнастка показала найкращий результат за сумою вправ з обручем, м'ячем, булавою і стрічкою - 76,483 бала.

На другому місці опинилася ще одна російська спортсменка Яна Кудрявцева. Її сума балів - 75,608. Вона лідирувала після двох предметів, однак помилилася у вправі з булавами, через що Мамун змогла вийти вперед.

Замикає трійку лідерів українка Ганна Різатдінова з активом 73,583 бала.

Маргарита Мамун - ще одна дівчина, чиєї красою хочеться захоплюватися.

Збірна Росії з гандболу

Мабуть, головний тріумф в ігрових видах спорту, з огляду на провал волейболістів і відсутність на турнірі баскетболістів. У фінальному поєдинку наші дівчата сенсаційно зломили опір француженок. Фінальна гра закінчилася з рахунком 22:19 на користь російських гандболісток. Це перший раз, коли росіянки виграли золото Олімпіади.

У півфіналі збірної Росії з гандболу вдалося узяти гору над норвезькою командою з рахунком 38:37.

Після фінальної гри глава Федерації гандболу Росії (ФГР) Сергій шишкар заявив, що росіянки зробили для розвитку в країні свого виду спорту більше, ніж федерація за останні 20 років. Ми згодні з шишкарева.

Віра Бірюкова, Анастасія Боізнюк, Марія Токачева, Анастасія Татрева, Анастасія Максимова (художня гімнастика)

В останній день Олімпіади наші спортсмени завоювали ще два золота. 16 років нашим дівчатам немає рівних в художній гімнастиці, але ця перемога виявилася однією з найскладніших. Після вправ зі стрічкою російські спортсменки йшли на третьому місці, але після вправ з булавами і обручами вийшли в лідери і стали олімпійськими чемпіонками.

Сослан Рамон (вільна боротьба)

Ключове золото Ріо, здобуте в останній день. Ця нагорода вивела нашу команду на четверте місце в загальнокомандному заліку. Ми випередили Німеччину. Спортсмен з Південної Осетії, уродженець Цхінвалі, чоловік гімнастки Христини Субботиной в фіналі переміг суперника з Азербайджану з рахунком 11: 0. Всі свої перемоги Рамон присвячує Бесіку Кудухову - борцеві, кілька років тому загинув в автокатастрофі.