Мета. порівняти властивості граничних одноосновних кислот з позицій знань про електролітах і особливості їх будови.
- Формувати уявлення учнів про карбонових кислотах в світлі теорії електролітичної дисоціації
- Формування вміння передбачати властивості сполук виходячи з особливостей будови речовин, проводити дослідження, робити узагальнюючі висновки.
- Розширювати хімічний кругозір учнів, про застосування мурашиної і оцтової кислот в житті людини і їх значенні в природі.
Вид заняття. урок дослідження з використанням ІКТ.
Міжпредметні зв'язки - з біологією «Живі організми - склад клітини».
Наочні посібники. «Електронні уроки і тести» Просвещение - Медіа Серія «Хімія в школі»
- Устаткування. штатив із пробірками, спиртівка, тримач.
- Реактиви. розчини мурашиної і оцтової кислот, аміачний розчин оксиду срібла, цинк, гідроксид натрію, оксид хрому, карбонат натрію, лакмус.
Технічні засоби. Комп'ютер, мультимедійний проектор, екран.
організаційний момент
Учитель: На минулому занятті ми з вами почали вивчати хімічні властивості граничних одноатомних карбонових кислот. Багато з них нам були відомі і раніше. Ряд кислот як харчові застосовують у вигляді добавок для додання специфічного смаку або консервації.
Можливі відповіді учнів: Оцтова кислота використовується як смакова засіб, так само для консервування овочів і фруктів. Молочна кислота - при отриманні молочнокислих продуктів. Винна кислота у виробництві лимонаду. Лимонна кислота як смакової ароматизатор і консервант. Яблучна кислота у виробництві напоїв.
Учитель: Назва деяких кислот походять від продуктів харчування або об'єктів живої природи, де вперше вони були виявлені.
- Наведіть приклади відомі вам:
Можливі відповіді учнів:
Мурашина кислота. Англійський натураліст Джон Рей вперше досліджував мурашину кислоту ще в 1670 році. Виділена вона була з отруйних залозок мурах, їм вона і зобов'язана своєю назвою.
Оцтова кіслота.Уксусная кіслотаізвестна людству з давніших часів, отримують її як продукт бродіння вина, в стародавній Греції все кислоти називали «оксос».
Учитель: Визначте тему і мета нашого уроку.
Тема нашого уроку «Дослідження властивостей мурашиної і оцтової кислот»
Мета - вивчити властивості граничних одноосновних карбонових кислот, спираючись на знання про особливості будови даних речовин через дослідницьку діяльність.
Учитель: Як ви думаєте, чому оцтова кислота відноситься до харчових, а мурашина немає, хоча вона міститься в листі кропиви?
- Які властивості вам відомі даних кислот?
- Які властивості граничних одноосновних карбонових кислот вам відомі з минулого заняття?
- З чого починається будь-яка хімічна дослідження?
Дослідження загальних властивостей мурашиної і оцтової кислот.
У вас на партах знаходяться Додатки. які допоможуть вам орієнтуватися в етапах уроку.
Складіть таблицю за зразком в зошиті для запису результатів дослідження.
Першим знайомством з речовиною є вивчення їх фізичних властивостей.
Не забуваючи про правила з техніки безпеки. опишіть фізичні властивості даних кислот.
- Чому безводну оцтову кислоту називають «крижана оцтова кислота».
Безвода оцтова кислота при охолодженні застигає в кристалічну масу, що нагадує лід + 16.0 ° С. Вона вперше була в такому вигляді отримана в кінці 17 століття російським вченим Ловица.
Вам видані готові розчини.
- Чому дані кислоти розчинні у воді?
- Чому вони мають специфічний запах?
Мурашина і оцтова кислоти відносяться до перших представників даного класу. Тому за логікою повинні володіти загальними з іншими кислотами властивостями.
Хімічні властивості насичених одноосновних карбонових кислот:
- Як називаються ці реакції?
- Як називаються солі отримані в експерименті?
Особливе місце займає реакція з металами
- Які метали будуть реагувати з розчинами кислот?
Проведіть реакції мурашиної і оцтової кислот з магнієм. Складіть рівняння реакцій.
- Що доводять дані досліди?
- Яка кислота з позиції Тед більш активна?
- Чому ви так вирішили?
Вивчення особливих властивостей мурашиної кислоти.
Розгляньте будову мурашиної кислоти
- Яка особливість в будові мурашиної кислоти спостерігається?
- Як відрізнити мурашину кислоту від оцтової?
- Як можна довести, що в даному посудині знаходиться мурашина кислота за допомогою якісних реакцій на альдегідну групу?
- Проведіть реакцію «срібного дзеркала»
Напишіть рівняння реакцій.
- Реакції окислення протікають до освіти кінцевого продукту вуглекислого газу?
Складіть рівняння реакцій
- Що ви дізналися про оцтової кислоти
- Що ви дізналися про мурашиної кислоти
підсумок уроку
Назвіть 5 способів застосування отриманих знань, умінь і навичок з цієї теми в житті.
Використання мурашиної і оцтової кислот:
Мурашина кислота знаходить широке застосування в різних галузях народного господарства: в якості протрави при фарбуванні тканин, використовуваної при обробці шкур, рефлекторно дійовий засіб при ревматичних і неврологічних болях, як дезинфікуючий і консервирующего кошти.
Оцтову кислоту використовують при консервації і як приправу до їжі. З оцтової кислоти синтезують ліки, солі, ацетатний шовк, фруктові есенції, розчинники лаків, барвники для тканин, засоби боротьби з комахами і хворобами рослин, стимулятори росту рослин.
Домашнє завдання. § 20